anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zepsuty telefon

petinek_pl
#12 Orędownik#

Zakupiłam nowy,fabrycznie opakowany telefon. Okazał się totalnie zepsuty. Odesłałam z prośbą o wymianę na nowy czyli jak w ofercie. Otrzymałam stary z wymienioną połową elementów,dziękuję bardzo. Mam zatem telefon ponaprawowy bez fabrycznych części i rozgrzebany na pół świata. Allegro zamyka dyskusje, mam prawo otrzymać telefon taki jak był opisany w ofercie za taki zapłaciłam. Skoro sprzedawca nie chciał wysłać takiego jak w opisie to mam prawo otrzymać zwrot pieniędzy. Allegro odrzuca moją prośbę. Nie rozumiem sytuacji- mam telefon po naprawach,z wymienionymi częściami a nie za taki płaciłam. Mam prawo odesłac telefon i otrzymać zwrot kwoty za niezgodność z opisem oferty zakupu.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

kostas11
#21 Demiurg#

@petinek_pl daj link do oferty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Złóż ponowną reklamację. Otwórz dyskusje i opisz problem, masz pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odesłałaś tel na reklamację a o tym jak reklamacja zostanie rozpatrzona decyduje sprzedawca a on zdecydował o naprawie. Telefon działa więc nie ma podstaw do ponownej reklamacji

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@petinek_pl  To co piszesz jest dziwne, niezrozumiałe. Telefon był nowy? Fabryczne zapakowany?  Był fabryczne zepsuty?
jeśli to była reklamacja to sprzedający miał prawo naprawić telefon.  Telefon odbierasz,  stwierdzasz że nadal jest niesprawny, albo znów się zepsuł, więc zgłaszasz ponownie reklamację domagasz się zwrotu pieniedzy.

Czy odesłąłaś ponownie telefon do ponownej reklamacji?

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. możliwe że to telefon z regeneracji pochodzi z jakiś niby nowych leżaków magazynowych niby zaplombowane ale na magazynie leży n-ty rok. Wysłali niby nówka cała ale okazało się że rozwalony to na reklamacji wzięli parę takich cudeniek i zlutowali w jeden działający

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@petinek_pl - jak nie podasz linku do oferty - to nikt Ci konkretnie nie pomoże. Ty możesz pisać "cuda", a oferta mogła wyglądać całkiem inaczej.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

Nie pisze cudów..opis oferty: 

Stan techniczny: sprawny w 100%,Urządzenie zostało zakwalifikowane do kategorii "wzorowy stan techniczny". Doskonała kondycja techniczna została potwierdzona fabrycznymi testami urządzenia. Dzięki temu klient nie musi obawiać się, że urządzenie może być nie sprawne.          Obecnie mam telefon który ma wymienione połowę części     Nie wiem czy można wrzucać takie linki, są tam wszystkie dane o sprzedawcy a nie wiem czy można udostępniać takie informację więc się wstrzymuję..

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@petinek_pl Można udostępniać więc wklej tu link do tej oferty lub podaj jej numer.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@petinek_pl podaj model telefonu chociaż. Jeśli to telefon nie z bieżącej oferty, to jestem pewien, że nie jest "nowy".

Wpisz sobie choćby na youtube hasło "powystawowy telefon", to będziesz już wiedzieć co kupiłaś.

Mimo żądania wymiany, sprzedawca może, zgodnie z ustawą, telefon naprawić.

I zmartwię Cię, UE szykuje dalsze zmiany w przepisach, ze względu na sterty elektrośmieci, że sprzęt będzie musiał być naprawiany do skutku, bez możliwości żądania wymiany. 🙂

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Pisze że był nowy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli oczekujesz pomocy na forum to musisz nam dać coś więcej - np. link do oferty 🙂 

Przydatny też będzie dokładny opis jak wyglądało urządzenie pierwotnie otrzymane - faktycznie było fabrycznie zapakowane przez producenta? 

Póki co mamy strzępki informacji z których nie da się za wiele wywnioskować. 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

Co w tym niezrozumiałego?Zakupiłam nowy fabryczny telefon a otrzymałam ponaprawowy z wymienioną połową elementów. Nie za taki produkt płaciłam,skoro sprzedawca nie chciał go wymienić na nowy powinien zwrócic mi kwotę. Rozumiem gdybym zgłosiła to po roku użytkowania ale zgłosiłam od razu i zostałam z telefonem który ktoś rozgrzebał i wymienił połowę rzeczy, to już nie jest telefon z oferty.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

z samego opisu oferty widzę że to nie był nowy telefon tylko regenerowany @petinek_pl 
o rozpatrzeniu reklamacji decyduje sprzedawca on nic nie musi wymieniać ani zwracać bo może naprawić

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

Po czym wnosisz że nie był nowy? W ofercie było napisane telefon Nowy z Fabryczną plombą. Sprzedający twierdzi w dyskusji że otrzymałam telefon całkowicie nowy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@petinek_pl Napisałaś, że opis stanowił:

"Stan techniczny: sprawny w 100%,Urządzenie zostało zakwalifikowane do kategorii "wzorowy stan techniczny". Doskonała kondycja techniczna została potwierdzona fabrycznymi testami urządzenia."

Troszkę się to wyklucza z "było napisane telefon Nowy z Fabryczną plombą"


Widząc taki opis też mam wątpliwości czy aby na pewno telefon był faktycznie fabrycznie nowy.

Pokaż link do oferty to rzucimy okiem i zobaczymy co tam faktycznie było - nie rozumiem w czym jest problem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petinek_pl po ty
sprawny w 100%,Urządzenie zostało zakwalifikowane do kategorii "wzorowy stan techniczny
swego czasu allegro było wytapetowane iphonami z rękojmią 1 rok a telefony opisane jako nieużywane bo pochodziły z jakiś leżaków magazynowych albo z napraw gdzie kanibalizowano części z jednych do drugich potem się dziwisz pół telefonu nie wiadomo skąd?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petinek_pl widzisz musisz rozróżnić nowy = nie miał właściciela konsumenta i fabrycznie nowy = pochodzi z fabryki od producenta nigdy nie otwierane opakowanie, a plombę to se mogą dorobić to nie problem

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

Proszę moderatora o pomoc, zamknęliście mi dyskusję sami stwierdzając że jest rozwiązana i nie ma problemów z telefonem. Nawet nie czekano na moją odpowiedź, zreszta pisałam że to już nie jest telefon który zakupiłam. Do tego sprzedawca odesłał mi cały porysowany,uszkodzony wizualnie telefon a byl wizualnie w stanie idealnym. Mam zatem bubla z połową wymienionych elementów a do tego całego porysowanego jakbym używała go kilka lat..to jakaś kpina i oszustwo a do tego zamykacie dyskusję pisząc że nie mam prawa wznowić nowej bo sprawa jest rozwiązana..bo sami tak uznaliście..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie pozwalają wznowić dyskusji! dlaczego: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów