anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

Idź do rozwiązania
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
350 ODPOWIEDZI 350
Knowhere
#21 Demiurg#

@br. ""Szanowny pan kupujący" który kupił  przedmiot za 3 zł  ma prawo oczekiwać że  sprzedający nie będzie tworzył absurdów i znajdzie sposób na obniżenie kosztów wysyłki.  Tylko tyle i aż tyle. Może  na przykład  sprzedać za 12 zł z darmową wysyłką." - czy przypadkiem 3 + 8,99 to nie jest tyle samo co 12 + 0 (z różnicą jednego grosza)?😁
Ale ja tam w sumie nie wiem, ja matmy uczyłem się w innych czasach😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

@Knowhere  Hmmm...  czy w tamtych czasach nie uczyli zaokrąglania kwot?

A w przykładzie jak pamiętam nie rozchodziło się o wysokość kosztu przesyłki, lecz o zlikwidowanie problemu poprzez  całkowite zlikwidowanie kosztu przesyłki.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Czy się zaokrągli, czy nie zaokrągli, to i tak w praktyce wychodzi 12 zł, więc taki trudny "klient" przyczepi się wtedy tego, że cena towaru za wysoka😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

To sam zobie zadaj pytanie Po co chcesz u niego kupowac kolejny raz u niego skoro ma dla Ciebie za drogie przesyłki. Kup u tego gdzie ma tańsze i po problemie.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

andrew1919 Pewne ma w summę(towar+ wysyłka) najtaniej.😄

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie !! Kupujący myślą, że sprzedający chce jeszcze na wysyłce zarobić i dlatego oceniają tak nisko a co on ma do kosztów to nie on je reguluje ! Na przełomie 3 miesięcy koszty kuriera DHL przy miesięcznej ilości paczek około 600 ceny wzrosły o 3 zł !! Jak ktoś kupuje to akceptuje te koszty zatem ocena kosztów wysyłki powinna być wyłączona bo kupujący najczęściej obniżają na tym bardzo mocno ocenę krzywdząc tym samym sprzedającego i to celowo !!

Sprzedający zablokował i według mnie nie zrobił nic złego już wiadomo, że przy kolejnej transakcji kupujący zrobi to samo zatem po co ma się użerać i denerwować za "parę groszy" i później walczyć miesiąc na odbudowanie standardu.

oznacz moderatorów
bike-R-
#8 Zapaleniec#

Czy przed zakupem nie wiedziałeś ile zapłacisz za wysyłkę?

oznacz moderatorów
monte1133
#10 Popularyzator#

Zostałam dodana do czarnej listy przez sprzedającego(tagomago-pl) za to, że wystawiłam mu negatywny komentarz - sam powiedział, że to był powód. Wydaje mi się, iż odmowa sprzedaży ze względu na to, że ktoś wystawia negatywny komentarz, nie jest wystarczającym powodem. Tym bardziej, że sprzedający działa na platformie Allegro, więc automatycznie godzi się na taką formę oceny jego sprzedaży. Gdzie można to zgłosić?

oznacz moderatorów
pciucha
#9 Pomysłodawca#

jeśli negatyw był uzasadniony, to dlaczego czarna lista i odmowa sprzedaży??? allegro powinno wnikliwie przyjrzeć się takiemu sprzedawcy. zgłosić na pewno, tylko nie podpowiem jak, może dyskusja? Allegro się w nią włącza jeśli się o to poprosi.

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

nieprawda, Allegro nie wtrąca się kompletnie i mam na to całą korespondencję. Wysyła mnie do sądu. Sama czarna lista, jako narzędzie umozliwia łamiania prawa zawartego w kodeksie cywilnym. Dodam, że również jestem na czarnej liście u sprzedawcy u którego nigdy nic nie kupiłem. Kiedy zapytałem wprot odpowiedział, że kiedyś tam (ponoc kilka lat temu miałem jakieś problemy) Jak mozna mieć problemy ze sprzedawcą części samochodowych, skoro się nie kupowało ich. Nie pojmuje tego, aczkolwiek wkurza mnie coś takiego. Takie narzędzie w rekach sprzedawcy to kpina. Wyśle ci szajs, dokonasz zwrotu -czarna lista, a kto zabroni ? Allegro ? dasz negatywny komentarz - czarna lista - ktokowliek to sprawdzi ? zareaguje. Nie chciałem się zbytnio w to bawic, ale miałem zamiar powaidomić UOKiK, bo to jest kwestia nie konkretnego sprzedawcy, tylko instrumentu do łamania prawa.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia, czyli chcesz żeby nie było ochrony przed debilami (czyli Czarnej Listy)?
Postaw się na miejscu sprzedającego, któremu po raz 28 ktoś zdejmuje aukcję i jej nie opłaca. Jest opcja albo blokady konta kupującemu albo CL. Chyba to drugie lepsze. Jeśli by nie było CL, to kto by sprzedawał na allegro? Tacy sami co jeżdżą za pół darmo przewozami, byle zadowolić pasażera.

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Postaw sie w mojej sytuacji i mi wytłumacz dlaczego jestem na czarnej liście, skoro pracownik allegro sprawdził, że nigdy nie doszło do zawarcia transakcji. Więc jaki powód ?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Zmień motto życiowe na: mówi się trudno i płynie się dalej, tak jak ja 🙂

Czyli nie zmusisz taksiarza do jazdy z tobą kiedy pamięta, że 39 lat temu nie powiedziałeś do widzenia 😄 jego sprawa, twój wybór, nikt ci nie każe kupować u niego 🙂

Ja wrzucam na CL osoby które zasłużyły, dwie osoby z AG też wpadły,
i zrobiłem to dawno po tym jak inni też, za brak szacunku do sprzedających z AG.

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

jestes w błedzie. Nie jego sprawa i nie jego wybór. On łamie prawo. Pozbawia mnie moich obywatelkich praw i to bez podania przyczyny. Do dzis jej nie poznałem, a dowiedziałem się o tym po 5-ciu latach od rzekomego .... nie wiem czego. Oczywiście, że kupiłem gdzie indziej. To niech mnie łaskawie Allegro poinformuje, że mam omijac taki sklep szerokim łukiem, zamista tracić czas. Nie przyszło Ci to do głowy kolego ? e Ty jako sprzedawca tracisz czas, ale tro Twoja praca i zarabiasz na zycie, a mój czas ktoś zmarnował ? I jam mam mu sie zrewanżowac. Kupujący nie ma czarnej listy sprzedawców.

Całe szczęscie, że juz sprzedajacy nie może wystawiać komentarzy, bo komentaż wg mojej oceny zawsze może byc tylko jeden - pozytywny. Oczywiście mam na myśli kupującego, który zapłacił za towar. A dostałem jeden komentarz zwrotny, negatywny bo osmieliłem się zakwestionować jakośc towaru jaki dostałem, a dostałem zamiast koszulki w bardzo dobrym stanie, scięrkę.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Tylko, że co to da że sobie pomarudzisz, on cię nie odblokuje, bo nadal jego sprawa, jego konto, jego towar, allegro zablokuje mu konto, ale ty nadal nie kupisz 🙂 narazie to zachowujesz się jak klient ma zawsze rację, a sprzedający tego nie lubią. To co piszesz, że on zarabia na życie na tobie, to racja, ale prywatnemu to bez różnicy czy kupisz ty, czy #28972 czy nikt przez rok. Oczywiście możesz zgłosić do tych UOKiKów, ale nadal to nic nie da, bo karaniem szacunku nie wymusisz 🙂

 

Całe szczęscie, że juz sprzedajacy nie może wystawiać komentarzy, ...

System komentarzy jest zbędny, tak jak i ocen, jeśli są nieobiektywne. Jeśli ktoś daje ocenę/komentarz wg własnego widzimisie (a nie wg prawdziwej sytuacji, jaka nastąpiła) to powinien zastanowić się nad własnym losem, może odbija sobie porażkę życiową jaką się stał 🙂

 

... bo komentaż wg mojej oceny zawsze może byc tylko jeden - pozytywny.

nie, powinien być OBIEKTYWNY. (rz)

 

To niech mnie łaskawie Allegro poinformuje, że mam omijac taki sklep szerokim łukiem.

no w sumie.. ale klikając KUP TERAZ wiesz, że nie kupisz 🙂

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

"bo karaniem szacunku nie wymusisz", przepraszam, ale ja nie oczekuje szacunku od anonimowego sprzedawcy, tylko przestrzegania prawa. 

Czy to jest takie nienormalne ? Ten sam sprzedawca w sklepie stacjonarnym kłaniałby sie w pas, czego też nie cierpię.

Czy zaryzykowałby odmowę sprzedazy ? wątpię.

 

" nie, powinien być OBIEKTYWNY. (rz)" przepraszam, ale moim obowiązkiem jako kupującego jest zapłacić za towar i przelewając kase spełniam ten warunek. Czyż nie tak ?

Sprzedający ma natomiast wywiązac się z umowy zgodnie z zapewnieniem o jakości towaru w opisie. Czy chciałbys kupic płytę gramofonową, używaną, z opisem stan idealny, której nie dałoby się odsłuchać ? Chyba nie, prawda. Szacunek powinien być obustronny a nie- ja jestem sprzedawca, ja tu rządzę, mój towar moje zasady. Otóż nie. Te zasady sa jasno okreslone w prawie. Tylko prawo jakie przysługuje kupującemu to sół na otwarta ranę sprzedawców, na szczęście tylko bardzo małego procenta. Juz kasa była na koncie, a tu zonk, klient reklamacje składa, albo w ogóle odstępuje od umowy.

Nie wspomne juz o wystawianiu towaru, którego sprzedawca po prostu nie ma na stanie. Uważasz, że to jest zasługujące na szacunek. Na szacunek zasługuje sprzedawca, który pisze uczciwie - wysyłka w ciągu 10-ciu dni, a nie ten, który pisze, wysyłka natychmiast i czekasz tydzień. Moglibysmy tak dyskutować długo i namiętnie i każdy by swoje racje przedstawiał.

Szanuje Twoją decyzje donosnie klienta, który blokuje ci towar, za który nie płaci, ale rozwiązeniem nie może być łamanie prawa . Taki delikwent powinien mieć usuniete konto, jezeli jest to nagmninne, jak to przedstawiłeś, a nie czarna lista.

 

"Oczywiście możesz zgłosić do tych UOKiKów, ale nadal to nic nie da, bo karaniem szacunku nie wymusisz"

czytaj ze zrozumieniem.

Likwidacja przez UOKiK instrumentu Czarna Lista i po problemie.

Z racji tego, że mieszkam na zadupiu, kupuję na allegro naprawde mnóstwo rzeczy i nie tylko na allegro i wierz mi lub nie, Twoja wola, do tej pory wiem o jednym umieszczeniu na owej CL i na dodatek nic od tego sprzedawcy nigdy nie kupiłem. Ot i zagwózdka. Sprzedawca nie za bardz ma zamiar mi wyjaśnic cóż takiego popełniłem, a może po prostu sam nie wie ? może sie mu cos ubzdurało i pomylił niki ?

Nie wiem jak wygląda owo wpisanie na CL, bo nie jestem sprzedawca, ale skoro nie było transakcji żadnej to niby jak ?

Wesołych Świąt

 

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@bajcia  "Nie wiem jak wygląda owo wpisanie na CL, bo nie jestem sprzedawca, ale skoro nie było transakcji żadnej to niby jak ?"

Pewnie wystawiłeś komuś negatywa i sprzedawca podał nick w odpowiedzi i ten który Cię ma na CL stwierdził że swoim zachowaniem nadajesz się na CL

oznacz moderatorów
bike-R-
#8 Zapaleniec#

Typowy roszczeniowy (nadmiernie) klient. Widzi tylko czubek własnego nosa, tylko on ma prawa, sprzedawca wyłącznie obowiązki. Po tym co czytam, słusznie znalazł się na czarnej liście.

oznacz moderatorów
RED
#18 Luminarz#

@bajcia 

jakich obywatelskich praw? napisz proszę podając przepisy, które prawa utraciłaś?

za swoje teksty tutaj nadajesz się do wpisania na czarną listę u każdego sprzedawcy

Celem Sprzedawcy jest praca i zarabianie pieniędzy

takie prawo daje mu Konstytucja naszego Kraju

ale ustawa konsumencka łamie to prawo

Sprzedawca ma pracować za darmo, ba musi także poświęcić na to czas za darmo lub dopłacić konsumentowi czy nawet oddać całe otrzymane pieniądze

- czym jest odstąpienie od umowy bez podania przyczyny?

- czym jest zwrot środków za wykonaną usługę czyli wysyłkę towaru

- czym jest stwierdzenie, że jeżeli produkt sie popsuł to wada tkwiła w nim od momentu zakupu? i nakaz Sprzedawcy udowodnienia niemożliwości, że tak nie było?

- czym jest nakaz (nie poparty przepisami) odesłania produktu Kupującemu na koszt Sprzedawcy gdy reklamacja nie została uznana?

Stosunek między Sprzedawcą a Kupującym regulują przepisy - podaj mi paragraf i ustawę, która pozwala ci publicznie zniechęcać do zakupów u sprzedawcy?

Ustawa konsumencka mówi wyraźnie -nie podoba Ci się towar to możesz odstąpić od umowy i nic więcej

 

 

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

I Ty masz o to pretensje do mnie ? Zgłoś je do ustawodawcy.

"Stosunek między Sprzedawcą a Kupującym regulują przepisy - podaj mi paragraf i ustawę, która pozwala ci publicznie zniechęcać do zakupów u sprzedawcy?"

 

Nigdy i nigdzie nie podałem poblicznie u którego sprzedawcy jestem na CL. 

Na kilka tysięcy dokonanych zakupów wystawiłem dwa negatywne komentarze.

Kilka reklamacji na wadliwy produkt (uznanych)  . O co Ty mnie oskrążasz ? zastanów się.

"Ustawa konsumencka mówi wyraźnie -nie podoba Ci się towar to możesz odstąpić od umowy i nic więcej"

 

a wcześniej :  "ale ustawa konsumencka łamie to prawo"

zastanawiasz sie czasami co ty piszesz ?

"jakich obywatelskich praw? napisz proszę podając przepisy, które prawa utraciłaś?"

odmowy sprzedaży towaru.

"Kodeks wykroczeń w art 135 wskazuje "kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny".

 

Jest kilka przypadków kiedy sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży. jak nie znasz ich, to się zapoznaj.

 

Przecież sam napisałęś, że sprzedawca :

 

"Celem Sprzedawcy jest praca i zarabianie pieniędzy

takie prawo daje mu Konstytucja naszego Kraju"

 

oznacz moderatorów