anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

Idź do rozwiązania
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
350 ODPOWIEDZI 350
MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

@bajcia 

Witam. Czarna lista ma służyć przede wszystkim uczciwym sprzedawcom chronić się przed tak zwanymi januszami i nieuczciwymi kupującymi, a uwierz mi jest ich bardzo dużo. Wiele oszustw i wyłudzeń na które allegro nic nie może lub chce poradzić. Tak jest wielu sprzedawców, którzy wsadzają na czarną listę kogoś kto po prostu zwrócił towar co jest bez sensu ale dzięki tej czarnej liście mogę się chcoaiz trochę uchronić przed wyłudzeniami jakie miały miejsca i straty pieniędzy lub też takich co kupują notorycznie za pobraniem i nie odbierają paczek narażając mnie znowu na straty. Mówię tutaj o nie odbieraniu przez klienta tego samego minimum trzy razy bo raz lub dwa mogą się zdarzyć. Pamiętaj na allegro klient ma zawsze wygrane że sprzedawcą a sprzedawca praktycznie żadnych praw więc jest to jakaś ochrona. Jak cię gość dodał do czarnej listy to weź to olej, to oznacza że lepiej u niego nie kupować skoro bez powodu to zrobił. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie łamie Twoich praw .Możesz zrobić zakup jako niezarejestrowany . 

Pozbawia Cię tylko możliwości wystawienia oceny .

oznacz moderatorów
cztery_bez_atu
#10 Popularyzator#

Jak myślisz po co niektórzy z wypowiadających się tu w ogóle tu zaglądają? Właśnie po to aby wyławiać " problemowych " kupujących i sprzedających . To oszczędza nerwy i koszty. 

oznacz moderatorów
PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

I bardzo dobrze ze kupiles gdzie indziej bo sprzedawcy ktory dodal Cię do czarnej listy wlasnie dokladnie o to chodzilo zebys kupowal gdzie indziej a nie u niego. Co do czarnej listy dla kupujących to jaki mialaby ona sens skoro kupujący wybiera u kogo chce kupic, nikt go do tego nie zmusza. Sprzedawca nie ma wyboru, musi sprzedac temu kto u niego kupił, dlatego czarna lista dla sprzedawców ma sens, blokuje możliwośc zakupu.

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

Czarna lista u kupujących jak najbardziej ma sens. Po pierwsze po paru latach mogę nie pamiętać, że miałem problem u jakiegoś taniego cwaniaka. Po drugie dla oszczędności czasu kupujący mogliby się wymieniać takimi listami (możesz uczyć się na cudzych błędach).

oznacz moderatorów
JimBeam
#8 Zapaleniec#

A jak to technicznie wygląda? Dodajesz gościa do CL, on dostaje powiadomienie? Może widzieć twoje przedmioty? Czy też może obejrzeć, ale nie może kupić? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@JimBeam Np: tak w momencie licytacji: W trakcie licytacji wyświetliła mi się informacja, że jestem na czarnej liście

oznacz moderatorów
atarog
#12 Orędownik#

@JimBeam widzi wszystko, co sprzedajesz. Ale jak kliknie na zakup, wówczas wyświetla się komunikat, że nie może z powodów wiadomych.
To nie działa jak blokowanie userów na fb, widzą wszystko ale niewiele mogą:-)

oznacz moderatorów
maxr01
#15 Entuzjasta#

No cóż.... Po pierwsze, nie wiem, czy to zgodne z regulaminem, że wskazałaś tu nick sprzedawcy - co na to moderator? Następna rzecz - kupujący bez żadnych zahamowań podają nicki sprzedających wszędzie gdzie tylko mogą, jeśli tylko stwierdzą, że zostali przez nich oszukani lu cokolwiek im nie spasowało, nieważne czyja to była wina. A myślisz, że sprzedawcy tak nie robią? Może komuś wystawiłaś niesłusznie niewłaściwy komentarz - a on przekazał Twój nick innym?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
top-car_q7
#7 Wielbiciel#

wystawiłeś negatywa i nadal chcesz kupować u tej osoby ? byłeś niezadowolony to nie kupuj więcej u takiego sprzedawcy to chyba jasne i proste . To jedyna broń sprzedawców w takimi klientami na allegro . 

oznacz moderatorów
zbklimczak
#7 Wielbiciel#

odpowiada Ci debil -w swoich zakupach nie znalazłem transakcji ze sprzedającym, który umieścił mnie  na czarnej liście . W tym przypadku sprzedający korzysta z CL do jazdy za pól darmo.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@bajcia Tak z ciekawości - skąd wiesz, że nic u niego nie kupiłeś, skoro niżej piszesz, że "Nik załozyła moja córka, ponad 18 lat temu" oraz "Na kilka tysięcy dokonanych zakupów wystawiłem dwa negatywne komentarze."? Serio przy kilku tysiącach transakcji pamiętasz, że akurat od niego nic nie kupiłeś?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

@Knowhere tak z ciekawości - dlaczego się wypowiadasz wcześniej nie przeczytawszy całego tekstu ? zanim się wypowiesz, spróbuj przeczytać wątek ze zrozumieniem, wtedy nie będziesz zadawać niepotrzebnych pytań. Odpowiedź na zaspokojenie Twojej ciekawości jest w tekście mojej wypowiedzi z dnia 11-04-2020 11:33. Jak poszukasz dalej to poznasz sens wypowiedzi jaką zacytowałaś w pierwszym cytacie.

oznacz moderatorów
truskawkowepinki
#7 Wielbiciel#

Mam to samo 😉 nigdy nic u sprzedawcy nie kupiłam a jestem na czarnej liście zapytałam o powód to odpowiedz ze nie byłam zadowolona z zakupu.. 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@truskawkowepinki Nie kupiłaś na TYM koncie. Kupiłaś widocznie na innym i zapobiegawczo wpisał Cię na CL na wszystkich swoich kontach.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
EUDEMON
#8 Zapaleniec#

Jak uda Ci się uzyskać wyrok na podstawie przepisu, który miał za zadanie zapobiegać chowaniu kiełbasy pod ladę w czasach PRL, to koniecznie nam o tym napisz !!! XD LOL

 

A propo przepisów -  nie głupio Ci być takim natrętem, którego wyproszono drzwiami a on wraca oknem?

oznacz moderatorów
lopes1990
#12 Orędownik#

allegro raczej nie wnika w spory pomiędzy kupującym a sprzedającym. Mam na myśli tą konkretną sytuację. 

Sprzedaję na allegro od kilku lat , sam mam kilka osób na " czarnej liście" Tyczy się to głównie osób, które nie odbierają paczek pobraniowych , ale jest też wąskie grono, które sobie na to zasłużyło w inny sposób. 

Niestety nie tolerujemy chamstwa, wyzwisk, bezpodstawnych oskarżeń. 

 

Oczywiście, nie twierdzę, że Ty zachowywałaś się tak wobec sprzedającego 🙂 

Na dobrą sprawę po co ponawiać zakupu u sprzedającego, z którego towaru/obsługi nie jesteś zadowolona ?! 

 

Możesz równie dobrze zamawiać towar jako osoba niezarejestrowana, jeżeli jednak chcesz kupować ze swojego konta, pewnie pozostaje Ci sąd 

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

 

"Możesz równie dobrze zamawiać towar jako osoba niezarejestrowana, jeżeli jednak chcesz kupować ze swojego konta, pewnie pozostaje Ci sąd"

 

kupiłem u kogoś innego, potrzebowałem części, a nie udowadniac komus, że okrężną drogą i tak mi sprzeda. Natomiast wyobrażasz sobie moja minę i zdziwienie, jak zobaczyłem komunikat - nie możesz kupić tego produktu, sprzedawca umieścił Cię na czarnej liście. W ogóle nie wiedziałem co to jest. Napisałem do sprzedawcy, z  aukcji (pytanie do sprzedającego) o co chodzi -zero reakcji, zadzwoniłem. Na moje zapytanie , ktoś z drugiej strony burknął, że się tym nie zajmuje i przekaże dalej do kogos, kto zajmuje się sprzedażą na allegro, kolejna osoba stwierdziła, że nie wie o co chodzi, a nastepna, że 5, teraz juz 6 lat temu coś było na rzeczy, ale nie odpowiedziała co.

Skoro więc nie odnotowano nawet powodu dla którego umieszczono mnie na CL, i nie wyjaśniono dlaczegop to juz jest kpina.

Odpowiedziałem, że nigdy u nich nic nie kupowałem i poprosiłem o wyjasnienie. Nigdy takiego nie otrzymałem. A wiem, że nie kupowałem, bo poinformował mnie o tym prawcownik allegro.

Sprzedawca nawet nie wział pod uwagę, że mógł wpisac nik omyłkowo. Jedna literka, jeden znak i wszystko sie zmienia.

Nie mam zamiaru sądzic się , bo to nie ma sensu, natomiast uważam, że sam instrument CL jest złem. Klientów o których wspominali to niektórzy z Was, którzy kupują za pobraniem i nie odbierają przesyłek po prostu należy usuwać z allegro i to będzie w zgodzie z prawem. Samo bycie na allegro,  nie jest obowiązkowe.

Dla mnie temat tego przypadku jest  już nieaktualny

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia, dlatego właśnie przy każdym loginie dopisujemy powód dodania do CL, króciutko, byle potem wiedzieć o co chodziło 🙂 tam gdzie brak powodu, to przydałoby się wywalić (usunąć z CL) 🙂 złem to są oceny gwiazdkowe, ocena 👍👎 wystarczy + komentarz jeśli potrzeba coś opisać 🙂

wbrew pozorom @bajcia jest chłopakiem, nie mylcie się 😛

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Brawo Patryku za spostrzegawczość. Nik załozyła moja córka, ponad 18 lat temu, ja go po prostu przejąłem, bo była wtedy nieletnia i tak to juz zostało.

 

 

oznacz moderatorów