anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków po odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Pietkiew44
#7 Wielbiciel#

Witam, pierwszy raz skorzystałem ze z odstąpienia od umowy, powód jaki wybrałem to, że dana rzecz mi nie pasuje. Przed tym poinformowałem sprzedającego (widać było już całkowicie inne traktowanie). Złożyłem zwrot na Allegro i jeszcze w ten sam dzień (5 grudnia) porządnie spakowałem przesyłkę (robiąc zdjęcia pakowania i nie naruszonego stanu części). Paczka dotarła 8 grudnia, ale nikt jej nie odebrał i powtórnie dostarczona została 9 grudnia - w środku był tez dokument odstąpienia podpisany z 5 grudnia. Po dostarczeniu próbowałem się dowiedzieć w jakim stanie doszła przesyłka, ponieważ przyłożyłem się do spakowania i był to gabaryt według poczty Polskiej. Sprzedawca ewidentnie mnie zmywał i odpisywał już co drugi dzień, a nie tak jak przy kupnie co 5 minut. Teraz w ogóle nie ma z nim kontaktu.
Moje pytanie to do kiedy sprzedający musi zwrócić pieniądze? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pietkiew44 Cześć. 🙂 Sprzedający ma 14 dni na zwrot środków. Jeśli ten termin już minął, to podaj numer zamówienia, skontaktujemy się ze sprzedającym. Ewentualnie możesz rozpocząć dyskusję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Pietkiew44
#7 Wielbiciel#

Od kliknięcia zwrotu minęło 13 dni kalendarzowych, od dostarczenia przesyłki minęło 10 dni kalendarzowych.

Ogólnie to nie chciałem robić żadnych sporów. Zobaczyłem ten zamiennik i stwierdziłem, że lepiej dopłacić do oryginału. Tylko po obsłudze sprzedającego widzę problem, w związku z tym że produkt jest warty powyżej 1000 zł wolałem się zabezpieczyć zdjęciami.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Pietkiew44 to jest bardzo częste na Allegro.

Brak zwrotu pieniedzy w terminie albo bezczelne traktowanie podczas tej procedury. O reklamacji jakiegos towaru juz nie wspomne. To jest dopiero masakra.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję, zaraz zwróci:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa pamiętaj że sprzedający ma 15dni na zwrot od czasu odstąpienia od umowy zakupu.

oznacz moderatorów