anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków za zwrócony towar

damianm777
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem na Allegro miernik wilgotności i nie byłem z niego zadowolony (niespójnie i nieprecyzyjnie pomiary - różnice w pomiarach w porównaniu do 3 innych mierników, pomiary z tamtych urządzeń były spójne), więc go zwróciłem. Poprosiłem o zwrot środków i po 2 tygodniach od wysyłki zwrotnej towaru otworzyłem dyskusję ze sprzedającym odnośnie braku zwrotu środków.  Sprzedający odmówił zwrotu środków (w całości lub częściowo z pomniejszeniem wartości ze ze względu na ślady użytkowania (zdjęta folia od baterii, instrukcja ze śladami użytkowania, wgniecenie w jednym miejscu). Zaproponował skalibrowanie przez producenta i przesyłkę zwrotną towaru.

Czy sprzedający może odmówić zwrotu środków po takim okresie (2 tygodnie od zwrotu towaru), nie informował wcześniej o jakichkolwiek defektach urządzenia po otrzymaniu przesyłki (zatem nie mam pewności, że to mój sprzęt) a następnie już prawie miesiąc trwa kalibrowanie przez producenta, przez co jestem bez towaru już ponad półtora miesiąca. Czy jest okres na odpowiedź sprzedawcy o ewentualnych defektach w zwróconym towarze?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@damianm777 W takiej sytuacji najlepiej kontynuuj dyskusję i opisz w niej, jakie są Twoje oczekiwania dotyczące rozwiązania tej sytuacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Piszesz "więc go zwróciłem"  zrobiłeś zwrot bez podania przyczyny czy w zasadzie złożyłeś reklamację? jk zwrot to sprzedający nie ma prawa odmówić przy zakupie konsumenckim zwrotu środków w czasie do 14dni max od czasu odstąpienia od umowy zakupu, może za to obniżyć zwrot śrdoków o ile przedmiot stracił na wartości, Natomiast inaczej jest składasz reklamację wówczas sprzedający ma 14dni na jej rozpatrzenie, jeżeli jej w tym czasie nie rozpatrzy to reklamacja jest uznana.

oznacz moderatorów