anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot allegro i zwrot pieniędzy

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio miałem sytuację, że sprzedawca nie zwrócił mi pieniędzy za zwrócony towar. Otworzyłem dyskusję i poprosiłem o wyjaśnienie. Pracownik allegro napisał, że sprzedawca ma 14 dni na zwrot środków (odstąpienie od umowy). Z kolei w regulaminie allegro pisze, że sprzedawca ma 7 dni na zwrot pieniędzy liczony od momentu otrzymania paczki. Która wersja jest więc prawidłowa?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@W_Heisenberg allegro nie ma mocy prawnej ,aby podważać zapisy w UK może tylko zalecać i ew. zachęcać sprzedawców , aby robili to szybciej . Pracownik napisał to co określił w zapisie ustawodawca .

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@W_Heisenberg problem ze zwrotami pieniedzy za Ustawowe odstapienie na Allegro jest powszechne... ja po 30-stu dniach zakładam dyskusje. Rzadko ktory handlarz przeprosi za moją stratę czasu. Ale każdy jest zdziwiony o co mi w ogole chodzi. Ostatnio zapomnialem wystawić za to negatywa 😞 Moj blad. Ale się poprawię w Nowym Roku.

Nic mnie tak nie wk----a jak brak zwrotu pieniedzy w terminie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:104371448 pisz o konkretnych przypadkach ,większość sprzedawców zwraca środki w zalecanym przez allegro terminie , a jest on znacznie krótszy niż określił to ustawodawca .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:104371448 powtarzam ,, pisz o konkretnych przypadkach ,, i jak masz konkretne powody to piętnuj , ALE ! nie wrzucaj wszystkich do jednego worka bo ku temu żadnych podstaw nie masz .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest tak, tak 7dni od otrzymania przesyłki ale 14dni max od czasu odstąpienia umowy zakupu, czyli, powinien zrobić to niezwłocznie, może wstrzymać się do czasu otrzymania zwrotu lub potwierdzenia o nadaniu zwrotu, i tu napisałeś że ma 7dni.

oznacz moderatorów