anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot co zrobić jeśli sprzedający nie przysyła kuriera po odbiór towaru?

weronia02071990
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Hej, mam takie pytanie. Ponad miesiąc temu zakupiłam zegarek. Zegarek przyszedł brudny i zepsuty. Zgłosiłam sprzedającemu. Otrzymałam nowy zegarek. Po ten stary uzywany miał się zgłosić kurier. Przypominałam się już dwa razy. Nic z tego. Sprzedawcy chyba nie zależy. Co robić? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@weronia02071990 może to taki chiński tani badziew, że nawet nie opłaca się po niego wysyłać kuriera.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A nie możesz zapytać sprzedającego co zrobić ze starym zegarkiem? masz taką możliwość wejdź w "Moje zakupy" i tam zadaj pytanie: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów

weronia02071990
#7 Wielbiciel#

Pytałam już 3 razy. Powiedział że wyśle kuriera po niego i ani razu ten kurier do mnie nie trafił. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@weronia02071990 poproszę Cię jeszcze o chwilę cierpliwości, konsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z informacją co zrobić, gdy tylko otrzymam odpowiedź 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@weronia02071990 jeśli odstąpiłaś od umowy to prawnie w tym momencie nie jesteś już właścicielką tego zegarka. Natomiast do czasu wykonania zobowiązania przez sprzedającego (odbioru zegarka przez kuriera) nie musisz zwracać towaru.
W tej sytuacji rozwiązaniem będzie poczekanie na ruch ze strony sprzedającego, skoro obiecał wysłać kuriera po odbiór. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

weronia02071990
#7 Wielbiciel#

Nie odstąpiłam od umowy. Wysłał mi zepsuty. Zapytałam o co chodzi i wysłał mi nowy 🤔 Nadal czekam ale wiecie nie chce mieć problemów a zarazem nie będę mu wysyłać na swój koszt bo to się z celem mija. 

oznacz moderatorów