anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot - jak długo jeszcze mam czekać ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
hubciopupcio1998
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem zwrot już 8 dni temu i dalej czekam na pieniądze , jak długo jeszcze mam czekać ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
PawHaft
#12 Orędownik#

@xyz96 pytanie do Ciebie ;]

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@hubciopupcio1998  Masz tracking? Czy zwrot przedmiotu dotarł już do Sprzedajacego? Jezeli tak, to spytałeś się go o to?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@hubciopupcio1998  sprzedawca ma 14 dni od odstąpienia, sprawdź czy zwrot dotarł do sprzedawcy może zaginął 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @hubciopupcio1998 ,

Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.

Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Niezwłocznie należy rozumieć jako tyle, ile potrzebne jest do zabezpieczenia prawidłowego wykonania zobowiązania, tj. na wykonanie prostych czynności, jak przeliczenie towaru, sprawdzenie dokumentów sprzedaży i wysłanie należności.

Pozdrawiam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@hubciopupcio1998 Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie, może się wstrzymać do chwili otrzymania zwracanej rzeczy. Jeśli dokona zwrotu wpłaty, otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro. Możesz go ponaglić przez ten formularz; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Ma obowiązek udzielić odpowiedzi w ciągu 24 godzin.

oznacz moderatorów
PawHaft
#12 Orędownik#

Naturalne jest że sprzedawca wstrzyma się do chwili otrzymania zwrotu towaru, tyle krętaczy że lepiej tego na piękne oczy nie robić. "Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie..."ale jednak według przepisowy prawa ma na to 14 dni -  a PRAWO to PRAWO

oznacz moderatorów