anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kwoty wysyłki inpost

mvpkb8
#7 Wielbiciel#
Spoiler
Spoiler
Witam, szybkie pytanie. Czy sprzedający zwraca koszty wysyłki inpost przy zwrocie towaru przy pomocy inpost? Mam smarta, ale twoar kosztował 20 zł plus inpost. Czy sprzedawca oddaje też 8, 99 za inpost? 
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@mvpkb8 jak kupiłeś od firmy to oddaje za towar + wysyłka do Ciebie o ile za nią zapłaciłeś, odesłanie jest na Twój koszt  🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zrobiłeś zwrot przez paczkomat albo zakup ze Smartem to zwrot jest darmowy, sprzedający oddaje ci tyle ile zaplącileś.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Sprzedawca oddaje koszt towaru oraz koszt najtańszej metody dostawy w ofercie.
Odda więc również 8.99zł. jeżeli to była najtańsza metoda dostawy w tej ofercie (lub mniej jeżeli była jakaś tańsza z której nie skorzystałeś). Odesłanie jest na koszt Kupującego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mvpkb8
#7 Wielbiciel#

inpost za 8.99zł to jest najtańsza wysyłka, tańszy jest tylko odbiór osobisty za 0 zł

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mvpkb8 odbiór to nie wysyłka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mvpkb8 Tak, po zwrocie towaru sprzedawca w tym przypadku musi Ci oddać koszt wysyłki. 

oznacz moderatorów

mvpkb8
#7 Wielbiciel#

dzieki za info.

przyszedł tez mail od allegro z info o zwrocie, ale określają to jako "pełen zwrot pieniędzy", choć to tylko kwota za towar, bez inpost

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mvpkb8 nie ważne jak to określają 😞 jeśli kupiłeś od firmy i dokonałeś zwrotu to masz dostać za towar i przesyłkę do Ciebie !!! Chyba że jak wspomniał @A3dam była w ofercie tańsza dostawa dla danego towaru ( kurier za 0 zł a Ty wybrałeś paczkomat za 8,99 zł to nie dostaniesz zwrotu przesyłki )  0 zł smart i 0 zł odbiór się nie liczy jako najtańsza zwykła dostawa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mvpkb8 Sprawdź ofertę jeżeli miał tańszą to może ci zwrócić tyle ile wynosiła najtańsza wysyłka w tej ofercie, podejrzewam że było zero ze Smartem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To źle podejrzewasz. Wysyłka za zero zł ze Smartem nie jest najtańszym, zwykłym sposobem dostarczenia rzeczy. Zero zł bez Smarta, jest. Smart nie jest darmowy. 

oznacz moderatorów

mvpkb8
#7 Wielbiciel#

ale zakup za kwotę 20 zł + inpost 8.99zł. A Smart 0 zł  jest od 40 zł.

Nie ma tańszej wysyłki niż inpost 8.99zł, są tylko droższe np. kurier.

Zapłaciłem za towar i wysyłkę łącznie 28.99, a dostałem zwrot 20 zł, dlatego pytam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mvpkb8 Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa wtedy szybko dostaniesz resztę. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mvpkb8 
Zapłaciłem za towar i wysyłkę łącznie 28.99, a dostałem zwrot 20 zł, dlatego pytam

A jak odesłałeś ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów