anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot od kupującego bez paragonu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alutar
#8 Zapaleniec#

Witam, dostałem zwrot towaru od kupującego, ale nie dołączył on paragonu który wysyłałem razem z paczką, twierdzi że nie dostał żadnego paragonu i  nakazał mi zrobić zwrot. Ponadto napisał że w mojej zakładce o zwrotach nie ma tam mowy o zwracaniu paragonu. Chciałem wcześniej nawet dodać taką informacje ,ale nie ma gdzie tego wpisać w tej zakładce .Proszę o rade co mam zrobić ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
LEW433
#21 Demiurg#

A co da Ci taki wpis, kupujacy nie musi odsalać paragonu, wystarczy że potwierdzi swój zakup a jak kupił przez Allegro i robi tu zwrot to nie ma już żadnego problemu.

oznacz moderatorów
Alutar
#8 Zapaleniec#

skoro nabiłem wartość towaru na kase, to musze zapłacić od tego vat, klient zwraca towar wraz z paragonem to moge przez ksiegowość anulować zakup, jeśli odeśle towar bez paragonu to ja jestem w plecy

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Alutar kto Ci to powiedział, zmień księgową !

Do zwrotu wyksięgowania nie potrzebujesz paragonu, jest przydatny ale nie obowiązkowy 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Alutar
#8 Zapaleniec#

tym bardziej w każdym sklepie stacjonarnym ,kiedy chcemy zwrócić towar to każdy pyta o paragon, inaczej nie dokonują zwrotu

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Alutar ale my nie jesteśmy sklepami stacjonarnymi tam zwroty są na innych zasadach i dobrowolne a nie obowiązkowe, przy sprzedaży internetowej do udowodnienia zakupu wystarczy potwierdzenie, przelew itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Alutar
#8 Zapaleniec#

ok.dzieki

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Alutar a zwrotu nie możesz uwarunkować od zwrotu paragonu, jest to klauzula abuzywna UOKiK ma taką listę https://www.rejestr.uokik.gov.pl/  sprawdź zawsze jak coś dopiszesz 🙂 tak samo zapis że towaru używanego nie przyjmiesz itp. 

A do zwrotu bez paragonu, drukuj odstąpienie, jak masz kasę online to kopię paragonu, potwierdzenie zwrotu kasy i to wystarczy księgowej do wyksięgowania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Brak paragonu lub faktury nie skutkuje wykluczeniem możliwości dokonania zwrotu towaru zakupionego przez Internet. Można udokumentować taki zakup w każdy inny, dowolny sposób. Z kolei gdy w regulaminie sklepu znajdują się takie postanowienia, absolutnie nie wiążą one klienta.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

ustawa konsumencka, uokik w żadnym miejscu nie twierdzi, że dowód zakupu ma odtwarzać sprzedawca, sugeruje, że są inne równoważne dowody zakupu, które ma możliwość przedstawić kupujący

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Alutar lepiej przyjmij  zwrot i nie rób draki bo możesz tylko sobie zaszkodzić jak kupujacy zacznie dyskusję i wystawi Ci negatywny komentarz.

oznacz moderatorów
misiaczekmr
#10 Popularyzator#

Nie jest potrzebny paragon a dowód zakupu czyli na allegro z oczywistych względów nic więcej nie potrzeba.

W sklepie stacjonarnym również wystarczy dowód zakupu czyli np płatność kartą w sklepie (wyciąg z konta).

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Alutar jeśli nie otrzymujesz paragonu a posiadasz kasę ON-LINE, która nie drukuje kopi z automatu np Elzab K10 to na tej kasie można odszukać paragon i go ręcznie wydrukować... czasochłonne z poziomu kasy, może się da szybciej po podłączeniu pod komputer

 

Druga opcja... 

 

Wchodzisz w Obsługa zamówień > Zwroty towarów

 

Wybierasz zwrot który Cię interesuje... w górnym prawym rogu masz 3 pionowe kropki gdzie po ich naciśnięciu wyświetla się Generuj szczegóły zwrotu.. i sobie pobierasz i drukujesz

 

Następnie dokonujesz zwrotu wpłaty

 

Najlepiej kolejnego dnia gdyż Allegro musi wszystko przetrawić wchodzisz znów na zwrot, klikasz przejdź do zamówienia, na miniaturką zdjęcia masz kwadracik, który zaznaczasz a na dole wyskakuje zielony pasek na którym klikasz Drukuj > Szczegóły zamówień i sobie drukujesz, łącze te dwa papierki ze sobą, ręcznie piszę adnotację "Paragon nie dostarczony przez Kupującego podczas zwrotu" i moja księgowa bez problemu to rozlicza 

oznacz moderatorów
Smartnow
#8 Zapaleniec#

@AR_Auto_Czesci  Wchodzisz w Obsługa zamówień > Zwroty towarów - jak dodać zwrot tutaj?

oznacz moderatorów