anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy na konto.

ALINA_IN
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Ostatnio zakupiłem zasilacz komputerowy. Za pierwszym razem dokonałem zakupu i opłaciłem zakup, jednak zapomniałem wpisać w adresie dostawy numeru mojego mieszkania. Po telefonicznej rozmowie z konsultantem Allegro stwierdził, powiedział mi, żeby anulować zakup i kupić ponownie produkt. Powiedziałem, że opłaty dokonałem poprzez system płatności BLIK, konsultant stwierdził, że to w niczym nie przeszkadza, bo pieniądze zostaną zwrócone na moje konto. Tak się nie stało. Zasilacz kosztował 442,00 zł gdzie się teraz zgłosić po swoje utracone pieniądze.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Po anulowaniu płatności środki wracają w ciągu 2dni, a po anulowaniu zakupu także powinny wrócić w ciągu 2dni ale wg prawa sprzedający ma 14dni na zwrot, więc wcześniej nic nie zrobisz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ALINA_IN a minęło 14 dni od anulowania ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ALINA_IN
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie minęło 14 dni od anulowania, jednak konsultant wyraźnie mi powiedział że gdy anuluje zakup od razu, to pieniądze się nie zdążą zaksięgować i w ciągu 2 dni pieniądze powinny do mnie wrócić.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To cię wprowadził w błąd. Nic nie wraca automatycznie - sprzedający musi zlecić zwrot i ma na to 14 dni od momentu odstąpienia od umowy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ALINA_IN Allegro tak pisze w swoim regulaminie i zachęca sprzedających do zwrotu w ciągu kilku dnia ale jak Ci zwróci w ciągu 14dni to ma takie prawo, więc spokojnie z pewnością wrócą. Ale następnym razem to brak nr w adresie nie musi być konieczne anulowanie zakupu, sprzedający może wpisać przed wydrukiem etykiety, należy skontaktować się szybko  z nim .

oznacz moderatorów

ALINA_IN
#7 Wielbiciel#

Przesyłka z zasilaczem jest z Chin, więc nie wiadomo czy sprzedawca zwróci pieniądze, za takie pieniądze to Chińczyk chyba woli sobie drugie konto utworzyć niż płacić, zwracać pieniądze.
Ja tak myślę. Jeżeli tak by było to od kogo wtedy żądać zwrotu pieniędzy?

oznacz moderatorów