anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy przez Allegro nie jest możliwy.

bojler41
#8 Zapaleniec#

Jestem w trakcie sporu ze sprzedawcą. Uzgodniliśmy już zwrot pieniędzy. 

Zakup został opłacony kartą kredytową.

W wątku rozmowy ze sprzedającym pojawił mi się poniższy komunikat:

 

"Wiadomość automatyczna ALLEGRO [data godzina].

Zwrot pieniędzy przez Allegro nie jest możliwy. Proszę, by Kupujący podał w Dyskusji dane do przelewu. Sprzedającego proszę, aby załączył potwierdzenie, że zwrócił pieniądze Kupującemu."

 

Czy ktoś wie, o co chodzi?

Dlaczego zwrot pieniędzy nie jest możliwy?

Z kim w Allegro mogę się skontaktować, aby dowiedzieć się więcej o tym co jest powodem takiej sytuacji?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Może sprzedajacy nie ma środków na koncie AF i nie może Ci zwrócić, czy to zakup na Allegro Lokalne?

oznacz moderatorów

bojler41
#8 Zapaleniec#

Nie. normalne Allegro. Sprzedawca z Chin. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Podaj nr i po sprawie.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie wiem ale szczerze uważam że z tego to akurat powinieneś się cieszyć. Płatności na karty wracają tu kilka dni, kiedyś na visę czekałam z 6 dni, mastercard zwykle ze 3. Przelew jak puści w poniedziałek rano to na popołudnie dostaniesz. Chociaż fakt, ze to dziwna sprawa i powinno bez problemu być możliwe...

oznacz moderatorów

bojler41
#8 Zapaleniec#

Rozumiem ale sprzedawca jest z Chin wiec to chyba tak szybko nie dojdzie nawet jeśli bezpośrednio na moj polski rachunek, prawda?

Ciekaw jestem, jak taka transakcje opłacona przy pomocy karty kredytowej widzi sprzedawca, i w jaki sposób realizowany jest zwrot na kartę. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bojler41 Cześć. 🙂 Sprzedający nie ma środków na swoim koncie Allegro Finanse — podaj mu dane do przelewu w dyskusji i poczekaj na przelew. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bojler41
#8 Zapaleniec#

Co to jest Allegro Finanse?

Co sprzedawca (z Chin) powinien zrobić, żeby mieć pieniądze na tym koncie? 
Chyba, ze taki sprzedawca (spoza EU) nie może ?

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

AF to konto na Allegro na które trafiają środki jak zapłacisz za towar, ale sprzedajacy jak je wypłaci i nie ma tam ich to nie może Ci zwrócić, Allegro pozwała na zwrot na konto kupującego.

oznacz moderatorów