anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za odesłany towar

Robert909
#7 Wielbiciel#

witam,

kupiłem trampki od 

damle_com_pl
[edit]
 
buty były za duże, odstąpiłem od umowy kupna/sprzedaży ,odesłałem (18 marca - 19 dni temu)  po 2 dniach od otrzymania z wypełnionym formularzem. Do dziś nie mam pieniędzy. 3 podane telefony - 2 wyłączone, trzeciego nie odbiera, na maile i smsy nie odpowiada.
Złodziej ?
Czy allegro w takich sytuacjach reaguje ?
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

A może firma na kwarantannie lub w szpitalu 😞

Sprawdź czy kasy nie ma 

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Robert909 Pieniądze szybko się znajdą.

Rozpocznij ze sprzedającym dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96 dzięki! 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Robert909
#7 Wielbiciel#

Witam,

dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Kupuję towar poniżej 40 zł, więc nie kwalifikuję się na smart - bezpłatną wysyłkę i płacę za dostawę do paczkomatu. Towar zwracam - ja płacę za zwrot, ale czy sprzedający zwraca mi pieniądze tylko za towar czy także za przesyłkę tą pierwszą - od sprzedającego do kupującego ?

Dzięki

Robert

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Przy zwrocie - Ty płacisz. Przy uznanej reklamacji - sprzedawca. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Robert909 Przy odstąpieniu od umowy (zwrocie) sprzedawca zwraca Ci za towar i za przesyłkę do Ciebie. Gdyby odmawiał, pisz o tym w dyskusji.

oznacz moderatorów