anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu - towar z dostawą z Chin - wysoki koszt przesyłki

agusg559
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, kupiłam na Allegro produkt z darmową dostawą. Nie zwróciłam uwagi, że dostawa jest z Chin. Teraz chcę dokonać zwrotu, okazuje się, że koszt odesłania jest 2 razy wyższy niż cena produktu...

Czy jest jakiś sposób, żeby dokonać zwrotu, ale ponieść normalne koszty (kilkanaście czy 20 zł, a nie 200-300zł)? Czy Allegro Protect nie powinno tu zadziałać?

Przy dokonywaniu zakupu nie było wyraźnej informacji, że zwrot będzie utrudniony. 

Dodam, że produkt jest zgodny z opisem, nie mam podstaw do reklamacji. Chcę po prostu zwrócić, gdyż miał to być prezent, ale nie podoba się osobie obdarowanej.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@agusg559  napisał(a):

Przy dokonywaniu zakupu nie było wyraźnej informacji, że zwrot będzie utrudniony. 


A co było podane w zakładce "zwroty"? To jest jedyne miejsce w ofercie gdzie mogą być i są informacje o zwrocie.

Jeśli był podany adres w Chinach, to nie ma mowy o "utrudnianiu". Płacisz i odsyłasz na wskazany przez sprzedawcę adres.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zakup ze Smartem to tak, ale co oznacza zadziałać Allegro Protect, czytamy zakładki w wybranej ofercie.😁

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Wszystko jest dostepne przed zakupem. Kraj wysylki i adres do zwrotu masz dostepne w zakladkach.

To, ze jest drozszy nie znaczy, że jest utrudniony

Nie lepiej wystawić ten produkt na allegro czy innych portalach ?

Może ktoś bedzie potrzebować na szybko z wysyłką z Polski akurat przed świetami 🙂

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@agusg559 tak jeszcze z ciekawości - ile waży paczka?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Pamiętaj o kwarantannie. Zwykle 3 tygodnie. Może chińczycy zwolnią po 2 tygodniach 😉

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

i dlatego gdy ostatnio kupowałem lampkę nocną od firmy z Chin sprawdziłem sobie skąd jest wysyłka i mimo tańszych trochę ofert innych firm z Chin wybrałem droższą ale z wysyłką z Polski i zwrotami na Polskę by zwrot i reklamacja nie przekroczyły ceny towaru

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Raczej się nie da wysłać przesyłki do Chin za kilkanaście lub 20 zł.

Ja bym wystawił ten towar na allegro lokalnie, jest tam teraz promowanie na miesiąc za 1,99 zł, wystaw, ktoś kupi i problem z głowy 🙂 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@vonNogay da radę. Wysyłalem trzy miesiące temu list polecony i kosztowął 20zł stąd wiem co i jak. Niby miało iść kilka dni ale w sumie dotarło po okolo 5-6 tygodniach. W tym jakoś wlasnie 2-3 tygodnie kwarantanna w Seulu. Z tym, ze to bylo Ali-ex-press i zwrot uszkodzonego towaru niby na koszt chinczyka za ktory ja mialem zaplacic. Oszust dolaczyl film z rozpakowania przesylki ktora okazala sie pusta. Z tym, ze naklejki wskazywaly HUNGARY i byl inny numer listu poleconego i inny numer "room". *Się* okazalo, ze ten film z pusta przesylka to byl staly trick tej mendy.

oznacz moderatorów