anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu

Dragon120789
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem belki dachowe do samochodu. Przymierzyłem do auta, ale niestety okazalo sie ze jednaj ich nie będę potrzebował. Zgłosiłem zwrot i odesłałem. Sprzedawca chce mi oddac tylki połowę wartosci sprzetu czyli 250z twierdząc ze produkt był używany a śrubki dostały bialego nalotu. Produkt byl uzyty zgodnie z jego przeznaczeniem, wiec dlaczego mam ponosic koszty i to jeszc

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@Dragon120789 jak sam napisałeś zostały użyte, więc sprzedawca ma rację, są to już używane relingi i nie zostaną sprzedane jako pełnowartościowe 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Dragon120789 Kupiłeś belki dachowe i jak sam przyznałeś "Produkt byl uzyty" - czy zgodnie z przeznaczeniem czy nie - nie ma znaczenia bo był użyty a zgodnie z prawem to Ty odpowiadasz za utratę wartości towaru.

Sprzedający ma prawo pomniejszyć zwracaną kwotę - czy jego wycena jest adekwatna - nie wiem, nie wnikam bo nie mam jak tego stwierdzić ale jedno jest pewne - towar używany nie jest już pełnowartościowy i nie może zostać sprzedany jako nowy.

"dlaczego mam ponosic koszty" - lepszym pytaniem jest to dlaczego uważasz, że to sprzedający powinien ponosić koszty a Ty nie.

oznacz moderatorów

Dragon120789
#8 Zapaleniec#

Czyli jak kupie spodnie przez neta i je założę w celu przymierzenia to też są używane i sprzedawca ma prawo mi obnizyc wartość zakupu? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz tylko "użyć" tak żeby nie nosił śladów użycia, przymierzyć itd. jeżeli się z tym nie zgadzasz to możesz wyjaśnić to za pomocą dyskusji z pomocą Allegro, ale pamiętaj że Allegro nie jest wstanie sprawdzić stanu zwróconego towaru, ale jak masz dowody argumenty na swoją rację otwórz dyskusje:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dragon120789 w sklepach odzieżowych jest przybytek o nazwie ,, przymierzalnia ,, ....hmmm... w motoryzacyjnych jeszcze nie widziałem .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Dragon120789 Art. 34.4 ustawy o prawach konsumenta
"Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9."

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Dragon120789 relingi można przymierzyć bez przykręcania !!!!  a skoro je zamontowałeś to są używane 😞  ubranie spodni to nie to samo co zamontowanie produktu, więc kiepskie porównanie 🙂

a czy przypadkiem nie potrzebowałeś na jeden wyjazd wakacyjny i zrobiłeś se wypożyczalnie ? 

I dyskusje czy kombinacje nic Ci nie dadzą bo reguluje to ustawa konsumencka !!!

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 obowiązki informacyjne przedsiębiorcy ust. 1 pkt 9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dragon120789 masz prawo zweryfikować towar w takim zakresie jaki udostępnia Ci sklep stacjonarny , przekroczyłeś swoje uprawnienia to otrzymasz mniejszy zwrot środków .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Dragon120789 Posłuchanie forumowego podpuszczacza z sawanny i zaczęcie awantury nic Ci nie da > użyłeś >  nieważne, że zgodnie z przeznaczeniem > musisz ponieść konsekwencje

Jestem bardzo ciekawy jak długo dochodziłeś do wniosku, że nie będą Ci potrzebne > 1, 2 dni czy 14?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jak nie były potrzebne to trza było nie montować.
Towar montowany = używany = pomniejszony zwrot bo nie jest nowy zgodnie z art 34 UK
pewnie wyrobiłeś śrubami plastiki i sprzedawca nie sprzeda już tego jako nowych stąd pomniejszył zwrot

oznacz moderatorów