anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedmiotu - kwota zwrotu

boas43
#7 Wielbiciel#

Witam

Zwróciłem zakupiony towar bez podania przyczyny. W ogłoszeniu kupowanego przedmiotu był opis że koszty zwrotu ponosi kupujący co uczyniłem.

Natomiast koszt wysyłki zakupionego przedmiotu wynosił 15pln - innej formy odebrania/wysyłki towaru nie było. Moje teraz pytanie czy sprzedający powinnien zwrócić należność za zakupiony przedmiot wraz z koszt wysyłki do mnie czy tylko sama kwotę zakupionego przedmiotu?

Otrzymałem tylko samą należność za przedmiot bez wliczonego kosztu wysyłki przy zakupie przedmiotu.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@boas43 Jeśli sprzedawca jest przedsiębiorcą musi zwrócić najniższy koszt przesyłki jaki w chwili zakupu miałeś do wyborru , nie dotyczy ten zapis sprzedawców prywatnych .

oznacz moderatorów

boas43
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informację.

W zakładce o sprzedającym widnieje opis : dane firmy  - czyli to oznacza że jest to przedsiębiorca ?

Odbiór osobisty to nie jest forma najtańszej wysyłki ?

 

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Przy odstąpieniu od umowy, do reguły "najtańszej udostępnionej metody wysyłki" nie zalicza się odbioru osobistego 😉

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@boas43 jak są dane firmy to jest to firma, ot taka logika.

A co do zwrotu - odbiór osobisty jest najtańszą opcją, ale jak nazwa mówi nie wysyłki, tylko odbioru. A drążąc poruszony temat czy to sprzedawca ma przyjść do Ciebie, czy Ty pójdziesz do sprzedawcy? 

Czasami to gra nie warta świeczki, iść załóżmy z Bytomia do Gdańska oddać rzecz za 50 zł 🤣

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Firma - zwrot kosztów przedmiotu + zwrot kosztów najtańszą metodą, czyli np. 6,50 za list polecony.

Zwrot w ramach Smart - masz gratis, więc tylko zwrot kosztów przedmiotu.

Prywatny sprzedawca - nie wiem 😁

oznacz moderatorów