anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedpremierowego towaru

merdok11
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem produkt przedpremierowo opłaciłem go z góry lecz na następny dzień znalazłem ten produkt taniej i uznałem, że zrezygnuje z poprzedniej transakcji. Nacisnąłem zwrot towaru, który miał przyjść do mnie dopiero za ok 1,5 miesiąca i teraz pytanie czy ten produkt do mnie tak czy siak dotrze czy po prostu środki zostaną mi zwrócone na konto? pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@merdok11 Odstąpiłeś od umowy zakupu i sprzedajacy ma obowiązek zwrotu środków, max czas to 14dni. Jakby nie zwrócił to napisz tu a podpowiemy co zrobić.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 

Nie wprowadzaj w błąd !

Art. 34 Ustawy o Prawach Konsumenta
1.  Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.


Natomiast zgodnie z:
Art. 32 Ustawy o Prawach Konsumenta
3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem [...]

Kupujący ma obowiązek odesłania rzeczy w ciągu 14 dni od "naciśnięcia zwrotu", a sprzedawca ma prawo wstrzymać się z wypłatą do otrzymania rzeczy z powrotem.

Ale przecież Ty nawet nie odróżniasz zwrotu od złożenia oświadczenia o odstąpieniu.

 
*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@merdok11 Nie słuchaj adama xyz, dostaniesz zwrot a  on zapewne szuka kasy, zapewne każe iść Ci do sądu bo by tam zarobił, reprezentując jedną ze stron.🦊

oznacz moderatorów

Ziolko39
#18 Luminarz#

@LEW433 Znowu nie doczytasz dokładnie wpisu, tylko odpowiadasz w emocjach > Nacisnąłem zwrot towaru > nie odstapił od umowy > kliknął zwrot czegoś, czego nie ma > co zwraca ?

 *** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***

oznacz moderatorów