anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot słuchawek dousznych, a Ustawa o prawach konsumenta.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

Jestem w trakcie dyskusji w sprawie zwrotu słuchawek dousznych.

Sprzedający twierdzi, że nie mogę ich zwrócić na podstawie zapisu w ww. ustawie : ,,Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:5) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym
opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na
ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało
otwarte po dostarczeniu;"

W odpowiedzi na to odniosłem się do ,,Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się
umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek
poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o: braku prawa odstąpienia od umowy na podstawie art. 38 lub okolicznościach, w
których konsument traci prawo odstąpienia od umowy; "

Uważam, że nie zostałem poinformowany, iż te słuchawki są artykułem higienicznym, którego nie można zwrócić w związku z zacytowanym przez sprzedającego fragmentem. Nie dostałem żadnych podstaw, ani wskazań, żeby tak sądzić, przed ich rozpakowaniem. Aktualnie uważam, że ja mam rację i chciałbym żeby tak pozostało, jednak po prostu liczę na dojście do tego kto ma rację tak naprawdę, więc argumenty z obu stron są bardzo mile widziane.

oznacz moderatorów
179 ODPOWIEDZI 179
Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

@br.  Stworzyłem wątek jak zasugerowałeś

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:72726722 Masz prawo do zwrotu. Zgodnie ze stanowiskiem UOKIK, kupujący może testować produkt tak, jak zrobiłby to w sklepie stacjonarnym, a tam możesz założyć słuchawki na uszy i potem zrezygnować. Poza tym, jeśli w opisie aukcji nie było informacji o ograniczeniach zwrotu, tym bardziej możesz towar zwrócić. Nigdzie nie jest powiedziane, że słuchawki są artykułem higienicznym.

Kontynuuj Dyskusję i proś tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96

Douszne założyć na uszy chyba trudno. Na pewno pozwolili by w sklepie stacjonarnym pchać do uszu klientom wszystkie słuchawki?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica Douszne także może założyć, nie utrudniaj zwrotu kupującemu.

oznacz moderatorów
Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96

Przecież nie ja sprzedałem, to w jaki sposób utrudniam? Niech sobie zwraca jak ma taką możliwość. Tylko niech nic z ucha na nich nie zostawi.

oznacz moderatorów
musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Piszesz bzdury tu tez 🙂

oznacz moderatorów
aleschiza
#7 Wielbiciel#

Nie utrudniaj zwrotu? Kolego… prawo konsumenckie wyraźnie mówi.. słuchawki DOuszne to produkt higieniczny, zupełnie inny niż NAuszne… 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:72726722 słuchawki douszne są produktem higienicznym 🙂 

sprawdź zakładkę zwroty u sprzedawcy !  

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  pracownik allegro poparł na razie sprzedającego słowami ,,Przykro mi, natomiast sprzedający [edycja] ma możliwość nie przyjęcia odstąpienia od umowy bez podania przyczyny z uwagi, że dany towar kwalifikuje się do przedmiotów higienicznych.

Jednak nigdzie nie ma informacji o tym, że te słuchawki sa towarem higienicznym

@kostas11  ale nigdzie nie było takiej informacji. Co prawda w zakładce zwroty jest cytat kiedy nie można zwracać, jednak skąd mam wiedzieć, który produkt jest higieniczny, a który nie?

 

oznacz moderatorów
Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

Co więcej słuchawki mają przecież wymienialne te gumowe wkładki, które wchodzą do uszu i można je zdjąc i bez problemu wyczyścić.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72726722 z całym szacunkiem nie bierz tego na serio . Podpaskę też można uprać  .😁

Teraz serio , sprzedawca ma zatrudnić dodatkowego pracownika do czyszczenia słuchawek po zwrocie ?

oznacz moderatorów
musicsklep_pl
#12 Orędownik#

A panie w sklepach będą prały majtki...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:72726722 czyli wszystko gra, nie ugryziesz tego 🙂

W ustawie jest napisane że ze względów higienicznych i to wystarczy 🙂

Chciał byś nosić czyjeś słuchawki z miodzikiem ?  to już wiesz które produkty są produktami higienicznymi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  @mdrogeria  rozumiem wasze argumenty, ale w takim razie skąd ja mam wiedzieć czy towar jest higieniczny. Niehigieniczne jest również dotykanie pilota od telewizora, którego dotykał ktoś inny. Jak nas nauczyła pandemia to dotykanie czegokolwiek dotkniętego przez inną osobę jest niehigieniczne, więc tak na serio to zwrócone towary i tak ktoś powinien odkażać

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72726722 przesyłki idą do klienta minimum 24H tego COVID nie wytrzyma .

oznacz moderatorów
Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria  mówię w kontekście ogólnej higieny. Jest wiele bakterii, wirusów, brudu przenoszonego na naszych rękach, więc także na zwracanych produktach

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:72726722 Oni zawsze piszą "przykro mi". Czy w aukcji był zapis o braku możliwości zwrotu przedmiotów higienicznych? Jeśli nie było, sprzedawca nie może odmówić przyjęcia zwrotu. Zapytaj pracownika Allegro, na jakiej podstawie uznaje słuchawki za przedmiot higieniczny. To nie apteka.

oznacz moderatorów
Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  w zakładce zwroty był cytat ustawy o prawach konsumenta. Nie było jednak żadnej informacji, iż ten konkretny produkt jest towarem higienicznym lub o utracie możliwości zwrotu tego konkretnego towaru po przymierzeniu go ( słuchawki przymierzyłem i w ogóle nie trzymają się w moich uszach)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:72726722 Zgodnie ze stanowiskiem UOKiK możesz testować produkt tak, jak w sklepie stacjonarnym. Każdy sklep stacjonarny pozwoli Ci przymierzyć słuchawki douszne i potem z nich zrezygnować. Nie ma definicji towarów higienicznych, więc Allegro nie może sobie uznawać, że słuchawki są takim produktem. W tym przypadku Allegro wyraźnie trzyma stronę sprzedawcy. Produktem higienicznym, moim zdaniem,  może być bez wątpienia na przykład użyta szczoteczka do zębów, ale nie słuchawki. O tym może zdecydować ostatecznie tylko sąd, a nie Allegro. Możesz domagać się zwrotu wpłaty po odesłaniu produktu, jeśli jej nie otrzymasz, możesz zgłosić problem rzecznikowi konsumentów i wystąpić do sądu.

oznacz moderatorów