anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, a najtańsza forma dostawy "odbiór osobisty"

Melphion
#7 Wielbiciel#

Zwróciłem towar, bo otrzymałem nie ten kolor, sprzedawca odesłał koszt zakupu, ale nie dostawy. Wybrałem najtańszą przesyłkę jaka, była w ofercie, czyli paczkomat. Tańszy był tylko odbiór osobisty, no ale czy odbiór osobisty jest formą dostawy?  W tym artykule mamy

"Odbiór za darmo to nie dostawa za darmo

Jeśli sklep internetowy oferuje odbiór osobisty za 0 zł , to nie może tego traktować na równi z dostawą za 0 zł na potrzeby rozliczania zwrotu kosztów przesyłek po odstąpieniu przez klienta od umowy. Odbiór towaru przez klienta nie jest sposobem dostarczenia rzeczy w rozumieniu art. 33 ustawy o prawach konsumenta."

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-darmowa-dostawa-w-sklepie-internetowym-a-zwrot-towaru

Czyli powinienem również otrzymać zwrot kosztów dostawy, bo wybrałem jej najtańszą formę, przynajmniej tak mi się wydaje, sam art. 33 tego nie precyzuję. Towar kupiony od firmy/sklepu.

Z innej beczki, dla samej ciekawości, jak by te przepisy (lub inne) miały się do zakupu firma-firma. Czy w ogóle zwrot kosztów zakupu, przy zakupie na firmę występuje w przepisach, czy to kwestia dogadania się?

 

 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@Melphion zwrot czy reklamacja ?  jak zwracasz 14 odstąpienie to sprzedawca oddaje za towar i najtańsza dostawę ( odbiór osobisty to nie dostawa ) 

Zakup firma - firma z reguły koszty wysyłek są po stronie kupującego o ile sprzedawca się zgodzi przyjąć zwrot 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Melphion
#7 Wielbiciel#

"odbiór osobisty to nie dostawa" To dokładnie chciałem potwierdzić. Dzięki za szybką odpowiedź.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Melphion Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Odbiór osobisty nie jest formą dostawy. Nie można się tym posługiwać przy zwrocie. Ma oddać najniższy koszt dostawy - wysyłki.

Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa błyskawicznie odda.

Przy zakupie w relacji firma-firma też wielu sprzedawców zwraca koszt wysyłki, o ile w ogóle uznają zwroty - chcą mieć zadowolonych klientów 🙂

oznacz moderatorów