anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru który uległ awarii, a uszkodzona plomba

Deem_2007
#7 Wielbiciel#

Witam, sprawa wygląda tak że 2tyg temu kupiłem ładowarkę do akumulatorów, która to chyba się spaliła w trakcie ładowania pakietu, poleciał dym i śmierdziało plastikiem, dalej działa, mierzy napięcie i inne parametry, ale już nie laduje, jako że nie mogę sobie pozwolić na kilkutygodniowe rozpatrywanie tej sprawy, postanowiłem zanieść ładowarkę do lokalnego elektronika aby szybko ją naprawił, ale na drugi dzień zadzwonił że to chińszczyzna straszna i się nie podejmie. Odbierając ją zauważyłem że zostały naruszone "plomby gwarancyjne" które nakleił sprzedawca, a nie producent. Czy mogę pomimo zerwania tych plomb domagac się naprawy, albo zwrotu kasy?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety to będzie problem, skontaktuj się ze sprzedającym, złóż reklamację i czekaj. Możesz to zrobić poprzez dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Deem_2007 Domagać się możesz ale nieuprawniona ingerencja w sprzęt bez wiedzy sprzedającego może być podstawą do odrzucenia Twoich roszczeń.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Deem_2007 a po co grzebałeś w środku, po to się zakłada pomby żeby nikt nie grzebał, raczej licz się z odmową reklamacji, bo skąd ma wiedzieć sprzedawca że nie spaliło się przez Twoje grzebanie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Deem_2007
#7 Wielbiciel#

To gość z serwisu to pozrywał, myślałem że moze plomby nałożone przez resellera, a nie producenta nie mają wiążącego prawnie charakteru w tym wypadku 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odpisują Ci sprzedający i oni tu robią wszystko żeby kupujący zrezygnował z jakichkolwiek roszczeń, ale tu niestety jest problem i musisz złożyć reklamacje i czekać na reakcję sprzedającego.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Deem_2007    "To gość z serwisu to pozrywał,.."

Tak tylko gość z serwisu powinien na tej podstawie dać jakiś papier że to on usunął plomby z takiego powodu że usiłował naprawić bo sprzęt nie działął.  Byłaby jakaś podkładka, jakieś wytłumaczenie  usunięcia plomb. Nie wiem czy skuteczne ale  uzasadnione i wiarygodne.

 

oznacz moderatorów

popazan
#8 Zapaleniec#

Panie Deem - ile ma Pan lat? Skończone chociaż szkoły podstawowe? Zaglądam tutaj co kilka dni, głównie dla rozrywki, ale też z przerażeniem i współczuciem (dla sprzedawców) czytam niektóre historie… Ja nie wiem, jak sprzedawcy - którzy mają np. po 80 zamówień dziennie - ogarniają sprzedaż na allegro, bo na 80 zamówień mają pewnie kilka/kilkanaście takich przypadków jak twój.  Grzebałeś w sprzęcie, pozrywałeś plomby i chcesz zwrot pieniędzy? Weź się chłopie postaw, a przynajmniej spróbuj się postawić, w roli sprzedawcy tego sprzętu - co ty byś zrobił na jego miejscu? W każdym serwisie zostałbyś wyśmiany. Szczerze, to  ja bym się wstydził, na twoim miejscu, zakładać nawet taki temat i ujawiać światu jaki jestem ogarnięty...

Tak przy okazji - allegro nakłada i wdraża kolejne pomysły “ułatwiające” sprzedaż sprzedawcom, a kiedy zaczniecie wdrażać jakieś obostrzenia dla takich kupujących? Bo zaraz pewnie poleci negatyw, bo zaraz pewnie otworzy dyskusję - a potem ją złośliwie oznaczy jako nierozwiązaną; A - i jeszcze protect uruchomicie - bo prawie już jest z automatu uruchamiany. Bogu ducha winnemu sprzedawcy poleci po jakości a wy - Allegro - napiszecie na koniec, że wam przykro i tyle i nie ingerujecie w relacje kupujący-sprzedawca, bo sprzedawca ma prawo do swoich subiektywnych odczuć. Nawet nie można takiego dfelikwenta dodać do czarnej listy, bo musi to zrobić kilka razy...

Dzisiaj rozwaliła mnie ta historia z listonoszem-dziodkiem, i sprzedawcą nazwanym OSZUSTEM, bo miał wysłać kurierem nie pocztą, a wysłał Pocztex’em (kurierem poczty - jakby ktoś nie wiedział). Kurde, ja zamawiałem kiedyś ekogroszek i też pocztą i nie pomyślałem - taki ze mnie drań - że “mój” listonosz będzie to może musiał przewieźć swoim “czinkłeczento” 😉 Na szczęście przyjechało półciężarówką z windą, na palecie, kurier nie musiał przerzucać po worku 2 ton 😉

I już na koniec - drogie allegro - dzisiaj przypadkowo dowiedziałem się od swoich dziewczyn w domu, że od miesiąca, paczki które przywożę z paczkomatu to zamówienia waszej konkurencji, która z butami wchodzi na polski rynek. Czytałem tutaj o kurierach, którzy wożą teraz 2/3 paczek od Chińczyków, a do niedawna prawie 100% to były paczki od allegro i trochę nie wierzyłem; no, ale skoro moje panie nie zauważyły nawet, że miesiąc temu wygasł smart to coś jest na rzeczy 🙂 Teraz wierzę 😉 A wy wprowadzajcie katalogi katalogów i kolejne ułatwienia dla kupujących i allegro protec z pełnego automatu, zaraz po otwarciu dyskusji, bo np. przesyłka spóźniła się jeden dzień;

pozdrawiam!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Deem_2007 Wynika z Twojego wpisu, że gdyby w domu wysiadło zasilanie to wezwał byś pierwszego lepszego elektryka > on by zerwał plombę z licznika, a ty byś poleciał do elektrowni twierdząc, że to ich wina.

Po to jest plomba, żeby jej nie zerwał ktoś nieuprawniony > teraz ponoś sam konsekwencje swoich nieprzemyślanych działań > a nie zwalaj na sprzedawcę > on tu nie zawinił.

oznacz moderatorów