anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

adrianbepe1
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  witam chcialbym uzyskać informację na temat zwrotu towaru. Kupilem materac dmuchany i po odebraniu przesylki i odpakowaniu stwierdzilem ze jednak materac jest za maly wiec go odesłałem. Po otrzymaniu przesyłki przez firme od ktorej zakupilem materac dostalem informacje tego typu:

Dzień dobry, Otrzymaliśmy przesyłkę zawierającą zwracany przez Państwo materac. Niestety, produkt który otrzymaliśmy nie nadaje się do dalszej sprzedaży jako pełnowartościowy. Produkt posiada widoczne ślady użytkowania w postaci paprochów. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Dyrektywa Komisji Europejskiej 2011/83/UE motyw 47: W celu stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towarów konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je tylko w taki sam sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. W związku z powyższym, proszę o potwierdzenie chęci skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Jednocześnie informuję, że kwota zwrotu zostanie pomniejszona o 15 % Możemy również odesłać produkt na wskazany adres. Proszę o dyspozycje.

Dzwonilem do tej firmy z wyjaśnieniem sytuacji i Pani na infolinii powiedziala to co w mailu ze materac posiada widoczne slady uzytkowania gdzie ja go tylko otwarlem, rozlozylem i spakowalem w stanie nienaruszonym. Firma daje mi tylko 2 opcje albo odesla do mnie materac lub zwrócą mi za zakup ale pomniejsza kwote o 15%. Co mam w tej sytuacji zrobic gdyz nie zgadzam sie z tym ze towar nosi widoczne slady uzytkowania gdzie w ogole go nie uzytkowalem tylko otwarlem z opakowania.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@adrianbepe1 może wypadało posprzątać podłogę przez rozłożeniem, nic z tym nie zrobisz jak są kłaki i śmieci z Twojej podłogi na materacu sprzedawca zgodnie z UK ma prawo potrącić 🙂

Pomyśl jak sprzedawca ma go teraz sprzedać bez straty ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

adrianbepe1
#8 Zapaleniec#

A moze nie bylo to rozkładane na podlodze tylko na łóżku i dokladnie bylo wszystko sprawdzone. Teraz to jest moje slowo przeciwko tej firmy. Rownie dobrze oni mogli przy otwieraniu wywalic na podloge i teraz zwalaja na mnie. Takie teksty typu pomysł jak sprzedawca mam gdzies bo kupilem i odeslalem w stanie nie naruszonym i przed wszystkim czystym.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I tu się robi problem z tymi zwrotami, nawet tu na forum są użytkownicy którzy namawiali do takich działań, ma prawo pomniejszyć- niestety. Sprzedający chcą zarabiać i zniechęcić kupujących do zwrotów, pomimo ich prawa do zwrotu. Zakładaj dyskusję i próbuj walczyć.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiesz takie jednostronne stwierdzenie że to kupujacy jest bardzo naciągane, a może to sprzedajacy chce "obciągnąć " z kasy kupującego!😛

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pani dobrze podparła się prawem i to jest prawda że przy zwrocie sprzedający ma prawo do obniżenia zwrotu środków, jak możesz udowodnić że sprzedajacy "celowo " zaniża to musisz udowodnić a najlepiej udaj się po poradę do rzecznika konsumentów, tak są bezpłatne porady, tu na Allegro możesz otworzyć dyskusję i tam wyjaśnić sprawę ze sprzedającym masz pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@adrianbepe1 sprzedający ma prawo zmniejszyć kwotę zwrotu z powodu obniżenia jego wartości. To czy paprochy są zasadnym powodem, czy nie może rozstrzygnąć tylko sąd. My jako Allegro nie mamy możliwości zweryfikowania w jakim stanie otrzymał przedmiot. 
Możesz założyć dyskusję i w niej prowadzić rozmowę ze sprzedającym (po 24h możesz liczyć na nasze wsparcie), ale nie będziemy w stanie zweryfikować w jakim stanie sprzedający otrzymał zwracany przedmiot. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A podesłali zdjęcia tych paprochów. Może wystarczy użyć odkurzacza i znów materac będzie miał 100% wartości 

oznacz moderatorów