anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Client:79656160
#1 Nowicjusz#

Mam wykupionego smarta i zwracałam przesyłkę. Sklep oddał pieniądze ale od sumy odjął sobie koszty przesylki. Czy mógł tak zrobić?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:79656160 jeśli sprzedawca jest przedsiębiorcą musi zwrócić za towar oraz najniższy koszt przesyłki jaki ma w ofercie . Zasady te nie są zobowiązujące dla sprzedawców prywatnych .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:79656160 a te przesyłkę odebrałaś i zglosiłaś zwrot zgodnie z zasadami darmowego zwrotu? Czy nie odebrałaś od kuriera?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:79656160 A jak uzasadnił takie potrącenie? nie może przy zwrocie  konsumenckim potrącać kosztów zwrotu, zacznij z sprzedającym dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:79656160 
W sytuacji gdy wysłana przez Sklep przesyłka była objęta SMART!-em (samo posiadanie wykupionego SMART!-a przez Kupującego nie oznacza, że przesyłka była nim objęta):

Mógł - jeżeli nie doszło do odstąpienia od Umowy z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta (np. nie złożono oświadczenia o odstąpieniu lub złożono je przez podmiot nieuprawniony - niebędący konsumentem w rozumieniu ww. Ustawy), a sklep dał możliwość rezygnacji z zakupu innym podmiotom.

W przypadku gdy doszło do odstąpienia od Umowy z Art. 27 UoPK - sprzedawca mógł potrącić jedynie poniesiony koszt przesyłki powrotnej (jeżeli np. była nieodebrana przez Adresata). 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów