anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot uszkodzonej zabawki

katrin-m-2008
#7 Wielbiciel#

witam zamowilam samochod dla dziecka i przyszedl uszkodzony. Niestety niesprawdzilam przy kurierze i niemam protokolu szkody. Czy taki przedmiot moge zwrucic w ciagu 14 dni??

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@katrin-m-2008 złóż reklamację sprzedawcy to jego obowiązkiem jest dostarczenie produktu zgodnego z opisem .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@katrin-m-2008 Tak, możesz zwrócić, ale w formularzu zwrotu zaznacz powód zwrotu z grupy REKLAMACJA i wpisz tam swoje oczekiwania, naprawa, wymiana, zwrot wszystkich kosztów. Protokół szkody nie jest obowiązkowy. 

oznacz moderatorów

A3dam
#18 Luminarz#

@katrin-m-2008 
Jeżeli zwrot (odesłanie) będzie konsekwencją złożenia Sprzedawcy oświadczenia o odstąpieniu bez podania przyczyny - to ew. uszkodzenia mogą obciążać Ciebie. Dlatego w takiej sytuacji lepiej nie rezygnować z zakupu ale złożyć reklamację i żądać dostarczenia rzeczy bez wad. 
Jeżeli nie masz protokołu szkody to powinnaś zgromadzić inne dowody świadczące o tym, że uszkodzenie nie nastąpiło po odbiorze przesyłki, gdyż zgodnie z Art. 548  §  3 kc.: 

"Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu. "

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Protokół szkody nie obowiązkowy ale warto go mieć. Możesz wezwać kuriera i sporządzić.

oznacz moderatorów