anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uzywanej czesci od osoby prywatnej

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kamiloseror
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

zamierzam zakupić używana cześć samochodowa na Allegro

Sprzedający jest osoba prywatna i twierdzi ze jest wszystko OK z częścią

 

Mam pytanie czy jeżeli poproszę go o wystawienie na zwykłym ALLEGRO tej części i ja ja zakupie to czy jest możliwość zwrotu w razie problemów gdy ta część bedzie niestety uszkodzona i nie spelni swojego zadania?

Chodzi o to czy sprzedajacy ma mozliwosc ustawic w aukcji opcje zwrot towaru w ciagu 14dni?

 

Bo na allegro loklanym zwrot u osoby prywatnej tymbardziej nie jest mozliwy, tak?

Moglby ktos wyjasnic ta sprawe jak to wyglada ze zwrotami od osob prywatnych?

Dziekuje;)

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kamiloseror Cześć. Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotu (niezależnie od tego, czy wystawia na Allegro Lokalnie, czy "zwykłym" Allegro). Jeśli jednak część samochodowa będzie niezgodna z opisem, to możesz reklamować zakup. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Kamiloseror
#7 Wielbiciel#

A jezeli sprzedawca jest chetny aby w opisie zawrzec ze jest mozliwosc zwrotu do np tych 7 / 14 dni ?

Zmienia to cos? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kamiloseror Tak, najlepiej niech uzupełni warunki zwrotów https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/warunki-zwrotow

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Kamiloseror
#7 Wielbiciel#

Dobrze, dziękuje Ci ko_alka przekażę to sprzedającemu aby wypełnił warunki zwrotów oraz dopisał do opisu ze jest możliwy zwrot.

 

Pozdrawiam!! :))

oznacz moderatorów
Kamiloseror
#7 Wielbiciel#

A jeszcze jedno pytanko

 

Czy aby to bylo wszystko wazne to trzeba na Allegro wystawic, tak?

Na allegro lokalnie to juz nie zadzialala?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kamiloseror Warunków zwrotu nie dodasz na Lokalnie. Ale jeśli sprzedający wystawi ofertę na Lokalnie i w treści ogłoszenia doda warunki zwrotów, to również jest to obowiązujące. 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/zwrot-i-reklamacja-to... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Kamiloseror osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, jeśli w treści oferty nie będzie napisane że zgadza się na zwrot to może się rozmyślić w kazdej chwili to samo jak w ofercoe napisze że wyłącza rękojmię i zostajesz bez ochrony prawnej kodeksu cywilnego 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Nie do końca. Liczy się stan z chwili zakupy, późniejsze zmiany nie mają wpływu na dotychczasowe umowy. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Problem w tym że jak się ma coś na gębę a nie w ofercie to sprzedawca może się ze zwrotem rozmyślić a liczą się zapisy oferty w momencie zakupu a nie to co ci ktoś powie przed zakupem

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Właśnie to miałem na myśli. Jak sprzedający napisze w ofercie, że przyjmuje zwroty i ktoś kupi z produkt z takiej oferty, to późniejsza zmiana w ofercie nie wpływa na dotychczasowe transakcje.

oznacz moderatorów