anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot z Allegro Protect a zgłoszenie na policję

zwirkakulkela
#8 Zapaleniec#

Mam problem.Kupiłam kurtkę,która okazała się nieorginalna.Dyskusja ze sprzedającym nic nie dała.Zwrotu nie przyjmuje,wszystko pokazywały zdjēcia a wogóle za taką cenę jak zapłaciłam to czego ja oczekiwałam.Po kilku wiadomościach padła propozycja,że kurtkę mogę oddać jakiejś potrzebującej osobie.I tej opcji uczepiło się Allegro zarówno z Pomocy w dyskusji jak i ktoś od wniosku z Allegro Protect. Że niby nie chcę skorzystać z takiej opcji.Nie wiem czy nie rozumiejąc,że kurtka nie ma być odesłana do sprzedającego tylko dana komuś innemu. Wniosek o zwrot zawieszony ,mam zgłosić sprawę na policję.

Byłam na posterunku policji, zeby przedstawić sprawę( zabrałam wydruki z Dyskusji i wcześniejsze maile sprzedającego) ale policjant zawiadomienia nie chciał przyjąć ponieważ:

- brak dokładnej informacji jak spór w dyskusji został zakończony. Musiałam przy nim sprawdzać czy zwrot pieniędzy nie wpłynął.A to,że pracownik Allegro proponuję mi,zebym rozważyła oddanie komuś kurtki,kiedy nie dostałam za nią zwrotu skwitował krótko,że jest to pozbycie się przez Allegro problemu i trzymanie strony sprzedającego.
Oczywiście oddając kurtkę tracę dowód i nic nie załatwię.Poradził mi,zeby to obsługa Allegro poinformowała sprzedającego o konsekwencjach braku zwrotu pieniędzy a nie ja, bo sprzedającego pewnie moje maile mało obchodzą i liczy na to,że nic nie zrobię.Potrzebne jest konkretne oświadczenie od sprzedającego czy oddaje pieniądze czy nie i podsumowanie konkretne Allegro.Jak oni widzę sprawę.Powiedziano mi również,że tak naprawdę to powinnam uzyskać zwrot za kurtkę z Allegro bez zawiadomienia na policję bo :
- w tytule aukcji wyraźnie napisano,że kurtka jest orginalna,
- w wiadomościach sprzedawca po zakwestionowaniu orginalności nie twierdzi dalej,że to orginalny produkt, 
- wręcz potwierdza ( ale nie wprost) brak orginalności wysyłając linki i podając cenę produktów oryginalnych jako zestawienie z tym co sprzedał.
To wszystko według policjanta mają być przesłanki do ubiegania się zwrotu z Allegro Protect bez zgłaszania na policję. 
Przesłałam opis rozmowy do Allegro Protect i nic.Co teraz robić?
oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

LEW433
#21 Demiurg#

Tak trochę nie tak ponieważ Policja musi przyjąć takie zgłoszenie i także nie Policja decyduje o zwrocie z Allegro Protect. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zwirkakulkela Sprzedający zaznaczył w dyskusji, że jeśli kurtka zostanie oddana potrzebującej osobie, zwróci Ci środki:

"Czy zna Pani osobę potrzebującą ciepłej kurki, jeżeli tak to proszę ją przekazać, a ja zwrócę Pani kwotę 299 zł".

Kwestię odrzucenia wniosku o rekompensatę w ramach Allegro Protect najlepiej wyjaśnij w korespondencji prowadzonej w tej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@nat_not to może jeszcze napisz jak formalnie to przekazanie ma wyglądać. I dlaczego to kupująca ma brać sobie kolejny problem na głowę?

Rozumiem, że ten yntelygentny inaczej spSZedafca nie napisał jak formalnie to przekazanie ma wygladac?

Powinno być tak, że kupująca odsyła kurtkę spSZedafcy i dostaje pieniądze z powrotem.

W ogóle jak Allegro dopuszcza do takich sytuacji? 😮

oznacz moderatorów

zwirkakulkela
#8 Zapaleniec#

Ja też nie wiem jak Allegro dopuszcza do takich sytuacji.Uwazam,że sprzedający powinien przyjść kurtkę i sam poszukać kogoś komu może ja oddać.A mnie zwrócić pieniądze.Pozbywając się kurtki tracę dowód/argument do zwrotu pieniędzy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zwirkakulkela  Allegro lubi takie sytuacje bo pieniądze z prowizji ładnie pachną, a w gruncie rzeczy Allegro za nic nie odpowiada.  Za wprowadzenie do obrotu przedmiotów niezgodnych z prawem odpowiada sprzedawca. Ale to ty musisz mu udowodnić że przedmiot jest "nielegalny"  i ponosisz cały trud postepowania: składanie zeznań, jakieś sprawy sądowe i jeszcze ryzykujesz czy dostaniesz za to złamany grosz.

Nie wiem czy ktoś z urzędu zajmuje się takimi sprawami, popytaj w organizacjach konsumenckich. Tutaj  na Gadane, z reguły piszą sami sprzedawcy więc nie mają w tym żadnego interesu żeby cię wspierać.

Ja na twoim miejscu dałbym sobie spokój, zwrócił kurtkę w ramach reklamacji i szybko starał się zapomnieć.   Takie rozwiązanie proponuję, bo jednoosobowo świata nie ulepszysz.

oznacz moderatorów

zwirkakulkela
#8 Zapaleniec#

To właśnie chciałam zrobić,oddać sprzedawcy ale on zwrotów nie przyjmuje bo to osoba prywatna i tak błędne koło.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zwirkakulkela a czemu ty się upierasz przy tym zwrocie. Je zeli opis wprowadził w błąd złóż reklamacje.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zwirkakulkela Cześć! Rozumiem, że znalazłaś się w niekomfortowym położeniu i przykro mi, że ta sytuacja się przedłuża. Właśnie zaakceptowaliśmy Twój wniosek w ramach Allegro Protect. Otrzymasz zwrot pieniędzy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ciekawy jestem ko_alka czy sprzedający poniesie jakies konsekwencji. Jesli nie to masakra.

Nie widze przeciwskazan, zeby kupujaca odeslala Allegro ten badziewny zakup i niech Allegro sobie dziala w tym temacie. Zapewne zatrudniacie najlepszych na rynku prawników.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:104371448  "...zatrudniacie najlepszych na rynku prawników."

Tiaaa..  zatrudniają najlepszych prawników i najlepszych programistów...  To daje się zauważyć..🤣

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zwirkakulkela  No tak, tym wpisem @ko_alka  postawiła cie w  bardzo niekomfortowej sytuacji. Chyba musisz  iść z kurtką na policję, albo wysłać ją do Poznania,  do siedziby Allegro jak radzi @Client:104371448 .

Zatrzymać kurtki nie możesz, natomiast jeśli dasz ją jakiemuś bezdomnemu to jeśli będzie sprytny to ciebie oskarży o  nielegalne podróby i zażąda jeszcze odszkodowania, dopłaty.

Można zwrócić sprzedawcy ale jeśli odprujesz  znaki firmowe to oskarży cię o zniszczenie  cennego wyrobu.

Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zwirkakulkela  Więc mam pomysła..  Niebawem będą aukcje  charytatywne na WOŚP  więc wystaw kutrkę do licytacji, taką jaka jest, napisz nawet że podróba  i wszyscy będą szczęśliwi.

Oczywiście powiadom sprzedającego, może ją odkupi

Oczywiście pieniądze że sprzedaży przekażesz na Orkiestrę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie rozumiem, to teraz sprzedajacy będą mogli sobie wymyślać warunki do spełnienia przez kupujących? gdzie to jest napisane w regulaminie Allegro?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Tu wyjatkowo musze sie zgodzić z LEF666!

Ale z drugiej strony.... Allegro umywa rączki i nie bedzie musiało zwracać pieniędzy.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:104371448  jak dla mnie to całkiem sprytny manewr aby sie uchronić przed konsekwencjami wprowadzania na rynek podróbek.

1) Sprzedający zadeklarował zwrot wplaty pod warunkie przakazania kurtki innej osobie - ergo @zwirkakulkela  sama w tym momencie wprowadza w obrót nielegalny produkt co zabezpiecza sprzedajacego przed wszelkimi zgloszeniami z jej strony poniewaz zglaszający popełni dokładnie ten sam czyn.(wp[rowadzi w obibeg podróbke)

Jeśli sprzedający zadeklarowal zwrot środków wóczas oczywiście allegro nie wypłaci z allegro protect ponieważ sprzedjący uznal reklamacje

@zwirkakulkela  ja bym chyba w tej sytuacji po prostu poinformował własciciela oryginalnej marki  o całej sytaucji i pozwolil działać profesjonalnej kancelarii prawnej którą duża firma z pewnością posiada aby chronić sój wizerunek.

Tym samym przekazując kurtkę włascicielowi marki spełniłabyś warunek sprzedajacego o nieodpłatnym przekazaniu produktu innej osobie.Wiec moim zdaniem wówczas powinien on wywiązać sie ze swej deklaracji i zwócić Ci wpłate za przedmiot.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ powiem Ci jedno. Kiedy czytam o jakieś sprawie tydzien temu i jest ona wyjątkowa to sobie mysle, ze chyba mnie juz nic wiecej nie zaskoczy.

Tymczasem...znowu ten wątek mnie zaskoczył 😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ to jest jakiś obłęd

allegro zapomina, że w Polsce obowiązują przepisy i należy się do nich stosować

policja nie przyjmuje zgłoszenia? wtf? mimo że kupujący zgłasza oszustwo i wprowadzanie nielegalnych produktów do obrotu

Kupujący sobie dyskutuje i wykonuje dziwne ruchy, w coś wierzy lub nie wierzy, zamiast złożyć skuteczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy

po prostu cyrk

@Client:104371448 cała ta sytuacja to konsekwencje bełkotu wylewających się ze stron allegro, konsument jest dezinformowany przez serwis nowomową

tak mi się skojarzyło

https://www.mp3j.pl/2021/01/27/zasady-gry-w-durnia/

 

 

 

oznacz moderatorów

zwirkakulkela
#8 Zapaleniec#

Dostaje odpowiedzi,że powinnam przekazać kurtka osobie potrzebującej lub zgłosić sprawę na policję.Ja oczywiście chętnie podaruje komuś kurtkę ale dopiero po usunięciu wszystkich metek i oznaczeń firmowych.Nie bēdē przekazywała podrabianych rzeczy.Poinformowałam sprzedawcę i Allegro o tym fakcie.Tylko jak odzyskam pieniądze oddając kurtkę? Niestety ale słowo sprzedającego nic w tym wypadku dla mnie nie znaczy.Pozbywając się kurtki tracę argument ubiegania się o zwrot.A na komisariacie poproszono,zeby Allegro podsumowało całą sprawę,jak dyskusja została zakończona i jak Allegro poinformowało sprzedającego o moich krokach.Ja naprawdę nie mam siły i czasu biegać po komisariatach i próbować gdzie się uda zgłosić sprawę.Zresztą zaczęłam wątpić czy nawet zgłaszając sprawę na policję mój wniosek o zwrot pieniędzy z Allegro Protect zostanie rozpatrzony pozytywnie.Moderator już któryś raz pisze,zebym tak jak chce sprzedawca oddała komuś kurtkę albo zgłosiła się na policję.Koło zamknięte! Żadnych konkretów,odniesienia do tego co powiedziano mi na policji.Zero pomocy

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zwirkakulkela  Żadnych konkretów, bo to ty musisz się wreszcie zdecydować jak masz dalej postąpić.

Zgłaszasz  organom ścigania, zatrzymujesz kurtkę jako dowód do udostępnienia policji.  Ale tą drogą podejmujesz pewne ryzyko czy odzyskasz kiedyś wpłacone pieniądze i ile razy będziesz wzywana na różne przesłuchania.

Metoda druga to odsyłasz kurtkę sprzedawcy, on zwraca pieniądze i masz  problem z głowy.

Przekazanie kurtki komuś jest całkowicie bez sensu, oczywiście możesz to zrobić, kupiłaś, kurtka jest twoja możesz dać komu chcesz albo wyrzucić do pojemnika z odzieżą. Tym sposobem zamykasz temat, sprzedający zgodnie z prawem nie musi ci niczego oddawać, nie masz żadnego dowodu.

Musisz sama zdecydować którą drogę wybierasz.

oznacz moderatorów