anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za zakup

monikau7610
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie.

Mam problem po dokonaniu zwrotu zakupionego produktu. 

Sprzedawca zwrócił mi tylko część kwoty za produkt ponieważ uważa ze włączyłam urządzenie i nosi ślady użytkowania. 

Przesłał również zdjecia tych wad.

 

Po otrzymaniu produktu w żadnym wypadku z niego nie korzystałam.

Wyjęłam urządzenie z opakowania, i stwierdziłam ze jego gabaryty kompletnie mi nie odpowiadają.

Towar został zwrócony i teraz mam dyskusję ze sprzedawcą....

 

Uważam że ktoś chce na mnie zarobić bo nie mam jak udowodnić tego że zdjęcia które wysłał sprzedawcą zawierają przedmiot który ja zwróciłam. 

 

Proszę o pomoc w tej sprawie 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Client:44052296
#21 Demiurg#

@monikau7610 a jako to część kwoty. Ile kosztują używane takie urządzenia?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Daj link do oferty zobaczymy co to było. I opisz jakie ślady użytkowania niby powstały. Możesz też wrzucić zdjecia od sprzedawcy. Nie wymyśli się nic jak się nie ma dokładnych danych

oznacz moderatorów

monikau7610
#7 Wielbiciel#

Zelazko parowe Philips.

Nowe, w oryginalnym opakowaniu.

 Z kwoty 600 zl otrzymałam ok. 400 zl.

https://allegro.pl/oferta/philips-azur-8000-dst8041-80-zelazko-parowe-13548727003

20230809_115710.jpg

20230809_115227.jpg

20230809_115521.jpg

  

20230809_115140.jpg

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie odblokować obrazki

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44052296 możemy, obrazki odblokowane 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czy nalałaś wody do żelazka? włączyłaś je? zerwałaś jakieś plomby na żelazku?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz "nauczkę" wg prawa sprzedajacy ma prawo do obniżenia zwrotu, znaleźli sposób na zarabianie i dlatego należy przy zwrocie robić zdjęcia -dokumentacje. Prowadź dyskusje i zobaczysz co wyniknie, nie daj sobie zabrać środków tylko dlatego że sprzedajacy sobie wymyślił. Równie można zadać pytanie czy przypadkiem sprzedajacy nie zrobił zdjęć innego żelazka?🤔

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@monikau7610 a nie zwróciłaś uwagi czy może te wskazane ślady już były. Opakowanie było zamknięte fabrycznie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@monikau7610 żelazko było używane stopa ma ślady przypalenia czegoś obudowa porysowania albo pęknięcia jak nie masz zdjęć tego co wypakowałaś to zdechł pies. Możesz zapytać allegro czy ten sprzedawca miał inne dyskusje w tym stylu lub potrąca często kwoty zwrotu żeby sprawdzili czy np nie robi tak notorycznie ale jeśli nie to niestety ale ktoś używał żelazko poza normalnym zarządem rzeczą

oznacz moderatorów

monikau7610
#7 Wielbiciel#

Odpowiadając na Wasze pytania;

Żelazko tylko i wyłącznie wyjęłam z opakowania. Nic a nic z nim nie robiłam. 

Niestety nie oglądałam go aż tak dokladnie żeby zauważyć te wady. Jest to mój błąd ale fakt ze było   ogryginalnie zapakowane i po wyjeciu zdecydowałam sie je zwrócić tym bardziej sprawił ze go nie obejrzałam. 

Jutro poproszę w sporze o pomoc Allegro bo musi minąć 24h.

 

Kupiłam stacje parową ponieważ jest wygodniejsza  i tylko gabaryty żelazka zdecydowały o jego zwrocie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@monikau7610 tylko, że teraz jest słowo przeciw słowu. Możesz udać się do rzecznika praw konsumenta po poradę.

Może allegro zaproponuje Ci rekompensatę z AP w trwającej dyskusji 🤔

oznacz moderatorów