anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zakupu, a raty 0

Client:74951340
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Wczoraj dokonałam zakupu telewizora na raty 0%, jednak dzisiaj ukazała się atrakcyjniejsza oferta. Sprzedający otrzymał pieniądze za pośrednictwem kredytu konsumenckiego jednak jeszcze nie wysłała towaru, ani nie nadal paczki. Otrzymałam wiadomość, że sprzedający nie może na tym etapie realizacji zamówienia anulować go. Bank informuje, że mam 14 dni na odstąpienie od umowy, ale czy w ciągu tych 14 dni bank musi otrzymać zwrot gotówki od sprzedającego? Obawiam się, że sprzedający może przeciągać temat. Ewentualnie czy mogę już w banku odstąpić od umowy, a niech oni się przebijają przez sprzedającego? Nie wiem jak to działa. Bardzo proszę o rady. Dziękuję 

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:74951340 Ty możesz anulować zamówienie. W zakładce Moje zakupy kliknij anulowanie lub Zwrot. Przy zwrocie nie musisz czekać na dostawę i nie musisz odsyłać telewizora. Jedna i druga opcja to Twoje odstąpienie od umowy. Sprzedawca w takiej sytuacji musi zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Otrzymasz maila od Allegro, gdy to zrobi. Wtedy skontaktujesz się z bankiem i rozwiążesz umowę. Gdyby sprzedawca zwlekał zbyt długo ze zwrotem środków, otwórz Dyskusję i poproś o pomoc Allegro. 

Gdy bank otrzyma pieniądze po upływie 14 dnia, także rozwiąże z Tobą umowę. 

oznacz moderatorów