anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

mateuszQak
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dzisiaj kupiłem książkę na allegro i po parunastu minutach się rozmyśliłem chciałem anulować zakup ale już nie było takiej możliwości więc zwróciłem się do sprzedającego aby anulował zakup i zwrócił mi pieniądze. Po parunastu minutach otrzymałem od niego wiadomość abym wszedł w zakładką z zakupem i dokonał zwrotu produktu którego nie mam w domu tylko jest w sklepie i podałem wszystkie dane jakie były potrzebne i pisze mi że mam na zwrócenie produkt do 15 dni i zwrócić pieniądze. Tylko to sprzedawca ma mi zwrócić pieniądze a produktu nie mam jak zwrócić bo on cały czas jest w sklepie. O co tu chodzi? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Sprzedawca nie ma możliwości anulowania czegokolwiek. Może tylko dokonać zwrotu. Czasami klient ma możliwość anulowania, czasami nie. Nie ogarniam od czego to zależy. W każdym razie zrobił jedyne co mógł zrobić w takiej sytuacji...

oznacz moderatorów

mateuszQak
#7 Wielbiciel#

A jak długo trwa zwrot pieniędzy na Allegro? Bo do tej pory nie wróciły mi na konto.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mateuszQak w najlepszym wypadku kilka dni, samo księgowania trwa do 3 dni roboczych a zgodnie z ustawą konsumencką przy anulowaniu = odstąpieniu sprzedawca ma do 14 dni !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mateuszQak
#7 Wielbiciel#

A czy a danych do zwrotu pieniędzy napisałem 53A lub 53 A to pieniądze do mnie dotrą?

Czy jest to bez znaczenia?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mateuszQak 

Bez znaczenia. Proponuje to przeczytać i będziesz miał odpowiednią wiedzę.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/kiedy-i-jak-dostaniesz-zwrot-pie...

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@AnnaG-Antyki 

To zależy czy status realizacji został zmieniony.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/anulowanie-zakupu-info...

A tak to wygląda

status realizacji.jpg

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mateuszQak 

O co tu chodzi?

O jak najskuteczniejsze odzyskanie prowizji. Sprzedającemu już zostały naliczone koszta transakcji do której w rzeczywistości nie dojdzie. Każdy walczy o swoje.

oznacz moderatorów