anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

Agent555
#17 Koryfeusz#

Witam. Dlaczego jak będę chciał zwrócić przedmiot na koszt własny np:poprzez pocztę polską , sprzedawca mi zwróci tylko 8.99 najniższa kwotę wysyłki, a ja zapłacę za wysyłkę więcej. Dlaczego nie mogę dostać całej sumy za tą wysyłkę i nie mogę liczyć też że ta całą kwotę zwróci mi POK.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego że sprzedający zwraca najniższy koszt przesyłki jaka jest w ofercie zakupu. Jakbyś miał Smarta byłaby darmowa.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Dzięki za pomoc. Chciałem wiedzieć bo jeszcze nie zwracałem na własny koszt 

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Ja mam Smarta tylko sprzedawca nie udostępnił Smarta przy tym przedmiocie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Agent555  

Jeśli masz na myśli koszt przesyłki zwrotnej  to w ogóle nie zwróci Ci tych kosztów. Zwróci tylko koszty dostawy do Ciebie i to te najniższe dostępne na danej aukcji. Zwracasz na własny koszt.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Agent555 To nie sprzedawca udostępnia smarta tylko Allegro. W określonych   sytuacjach oferty sprzedawcy zostają oznaczone znaczkiem smart.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Agent555 Dlatego, że takie są przepisy. Zgodnie z ustawą konsumencką, przy odstąpieniu od umowy sprzedawca może oddać najniższy koszt wysyłki do Ciebie, jaki ma ustawiony na aukcji. Nie musi oddawać wyższego, wybranego przez Ciebie kosztu, skoro mogłeś wybrać tańszy.

Art.  33.  [Płatności zwracane w przypadku wyboru przez konsumenta innego niż najtańszy sposób dostawy]

Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

oznacz moderatorów