anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie widzi mojego kodu GTIN (EAN) co zrobić ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ioptima_
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry,

Próbuje wystawić aukcję na allegro z produktem posiadającym unikalny numer w katalogu.

Założyłem konto na mojegs1.pl dodałem dwa produkty (screen w załączniku).

Produkty są widoczne w bazie eProdukty Katalog produktów na stronie gs1

Próbując dodać aukcję na allegro wpisuje numer kodu GTIN (EAN) jednak allegro nie widzi go dla żadnego z dwóch przedmiotów. To jest główny problem 

Nie wiem jaką dla nich wybrać JEDNOSTKĘ oraz ZAWARTOŚĆ NETTO PRODUKTU dlatego dla jednego wybrałem jednostkę sztuki, a drugiego m2 i wpisałem zawartość netto produktu zgodnie z prawdą.

Co w takiej sytuacji powinienem zrobić ? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
serwis-texas
#19 Nestor#

@ioptima_ 

Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem, to Ty tworzysz produkt na Allegro tak jak uważasz. To nie jest tak że jak zarejestrowałeś coś w GS1 to Allegro to zaciąga od nich. Oni tylko sprawdzą czy tworzony produkt przez Ciebie jest w miarę zgodny z GS1.

oznacz moderatorów
ioptima_
#8 Zapaleniec#

"Ty tworzysz produkt na Allegro tak jak uważasz" dokładnie tak chcę zrobić. Według informacji jakie posiadam, aby dodać nowy produkt (a nie podpinać się pod czyiś już istniejący produkt) to jedyny sposób na to jest stworzenie nowego produkt w mojegs1 (co z sukcesem zrobiłem).

Przy wystawianiu nowej oferty mam tylko dwie opcje

1. Wpisać kod  GTIN (EAN), ale mojego nie widzi. Nie wiem dlaczego ?

2. Wybrać opcje "Mój produkt nie ma kodu GTIN (EAN)" co jest nie zgodne z prawdą, a nawet jeśli tak zrobić to muszę wpisywać nazwy jakiś produktów, które już są wystawione na allegro, a tam nie ma produktu, który ja chce sprzedawać. 

Chyba, że mam wybrać jakiś zbliżony i starać się dostosować aukcję pode mnie, ale widzę tu mniejsze możliwościAllegro.jpg

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@ioptima_ 

Nie tworzę produktów przez www więc nic o tym nie wiem. Zobacz czy to pomoże?

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-dodac-nowy-produkt-do-katalogu-MRBRxgYWwsV

oznacz moderatorów
ioptima_
#8 Zapaleniec#

Zapoznam się z tym linkiem. Wydaje się trafny i wartościowy.

A jak Ty tworzysz produkty i dodajesz je do Allegro ?

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@ioptima_ 

Tak zamiast EAN GTIN wpisz jakiś udawany kod produktu czy nazwę i później tą opcję to działać powinno wg instrukcji:

Kliknij [kontynuuj bez wybierania produktu] pod propozycjami produktów.

Wybierz kategorię, w której chcesz wystawić ofertę. Uzupełnij pozostałe informacje w formularzu i kliknij [wystaw przedmiot].

Jeśli prawidłowo uzupełnisz parametry i dodasz zdjęcia, automatycznie dodamy nowy produkt do Katalogu

 

Ja działam na zewnętrznym programie opartym na API.

oznacz moderatorów
ioptima_
#8 Zapaleniec#

Potrzebuję chwilę czasu, aby to sprawdzić. Napiszę dziś później, czy się udało i problem rozwiązany 

oznacz moderatorów
ioptima_
#8 Zapaleniec#

Udało się, wystawiłem aukcję problem dotyczący tego wątku można uznać za rozwiązany. 

Bardzo dziękuję.

Po wybraniu [kontynuuj bez wybierania produktu]  przechodzi na stronę gdzie należy wpisać parametry produktu. Jednym z pól jest "EAN GETIN OPCJONALNIE" wpisałem tam mój numer przyznany w serwisie moje gs1 i co ciekawe znalazło bo po wystawieniu aukcji widać, że występuje ona jako osobny produkt w katalogu allegro (nie jest przypisany do innego produktu) i ma EAN (GTIN) odpowiadający temu z mojegs1. Więc wszystko dobrze.

Jedynie co mi nie pasuje to ten tytuł w zielonej ramce (zdjęcie poniżej).Chciałbym, aby był on taki sam jak tytuł aukcji. Z informacji jakie posiadam allegro zaciąga go z pola "Nazwa zwyczajowa " w serwisie mojegs1 przy moim produkcie, ale tak nie jest. Może wiesz jak edytować pole w zielonej ramce ? jeśli nie to otworzę nowy wątek bo tak jak napisałem na początku główny problem z tego wątku uznaje za rozwiązany. Tytuł allegro.jpg

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ioptima_ zdjęcia nie widać ale pewnie chodzi CI o tytuł z katalogu, go zaciągają z parametrów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
AGLOPRIMA1
#9 Pomysłodawca#

@ioptima_  nie edytujesz tytułu w ramce. On się robi automatycznie z podanych parametrów i Allegro uważa, że jest zdecydowanie lepszy, celniejszy i bardziej opisujący to co się sprzedaje niż ten stworzony przez sprzedawcę

oznacz moderatorów
ioptima_
#8 Zapaleniec#

Jest podobno sposób na to, aby jednak wskazać Allegro co w tym polu ma się znaleźć. 

oznacz moderatorów
ioptima_
#8 Zapaleniec#

Tak zgadza się zaciągają go z parametrów. Kupiłem sobie kurs sprzedaży na allegro i w nim jest mowa, że jeśli w mojegs1 dodam produkt to tam jest pole "Nazwa zwyczajowa ", które allegro właśnie będzie wyświetlać w aukcjach w miejscu o którym piszę. Ja dodane zdjęcie na forum widzę prawidłowo. 

oznacz moderatorów