anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczna weryfikacja w produktyzacji

Makerns
#1 Nowicjusz#

Po najnowszych zmianach z obowiązkowym kodem EAN robi się coraz większy bajzel w ofertach. Dlaczego system nie może weryfikować czy wnioskującym o zmianę parametrów w katalogu Allegro jest sam właściciel kodu w mojegs1 (np. po danych firmy)? Wiele narzędzi oferuje aktualizację parametrów aukcji na podstawie danych z produktu Allegro, ale do momentu kiedy każdy sobie sam rzepkę skrobie i zmienia parametry pod siebie to nie będzie porządku. Przecież właściciel kodu w mojegs1 jeśli również sprzedaje na Allegro mógłby zmieniać parametry bez weryfikacji - natychmiastowo, bo najlepiej zna swój produkt, a cała reszta osób mogłaby korzystać z wiarygodnych danych.
Kolejna sprawa to zwykły błąd przy pracy, podczas tworzenia oferty z produktem w katalogu zdarza się, że dochodzi do pomyłek, np. w procesie dodawania zdjęć i jako właściciel kodu muszę oczekiwać na wprowadzenie zmian w katalogu, a następnie poświęcić dodatkowy czas na zweryfikowanie czy wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Wszystko to dałoby się pominąć oszczędzając swój czas, jak i osób weryfikujących wnioski jeśli tylko system sprawdziłby w bazie czy to ja jestem właścicielem wygenerowanego kody.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Makerns, pracujemy nad rozwiązaniem, które pokrywa się z Twoimi potrzebami oraz innych producentów.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Jak idą prace? Od 2 tygodni jako producent/właściciel marki i kodów EAN usiłuje zgłaszać zmiany błędnych danych w katalogu produktów, niestety są one notorycznie odrzucane, a po zgłoszeniu prośby o ponowną weryfikację czeka mnie żmudny kilkudniowy proces korespondencji z pracownikami Allegro... Cieszę się, że weryfikacja jest tak dokładna ale jeśli zmiany są zgłaszane przez producenta to powinny one być automatycznie akceptowane. Na dzień dzisiejszy mamy setki SKU, które nie potrafią się automatycznie wznowić bo są błędne dane w katalogu względem poprawnych danych, które są w naszym magazynie Baselinker. To naprawdę bardzo uciążliwa walka z wiatrakami i jeśli zmiana dotyczyła by pojedynczego produktu to byłoby super ale my mamy kilka tysięcy pozycji w magazynie, a większość ma błędne dane w katalogu Allegro...

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Ten cały katalog produktów to jeden wielki burdel i cyrk na kółkach, walczymy od długiego czasu z aktualizacją i zgłaszaniem zmian, ciągle napotykamy mnóstwo problemów, jako producent, a dzisiaj to już chyba przerosło wszystkie moje oczekiwania. Pomimo różnych parametrów, eanów etc. produkt naszej marki AI Allegro wymaga połączenia oferty z produktem cudzej marki. Przez co ani nie możemy zgłosić utworzenia nowego produktu w katalogu Allegro na podstawie naszych parametrów i danych to nawet nie możemy zgłosić błędów w produkcie bo tym samym pozmieniają się parametry u drugiego producenta... Krew mnie zalewa z tym syfem co się robi na Allegro.

 

Czyli co, mam łączyć ofertę z produktem naszej marki z produktem marki X i tym samym narażać się na naruszenie prawa do znaku towarowego? Brawo Allegro...

YIVO_0-1659936090940.png

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Najgorsze jest to że za wszystkie błędy z tej całej produktyzacji muszą odpowiadać ci którzy muszą z tego korzystać a nie mają nic wspólnego ze stworzeniem takiego bubla.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@YIVO problem powoduje to, że dla tego produktu kod EAN nie jest parametrem identyfikującym. Tak jak napisaliśmy w zgłoszeniu nr 25321816, Doradca zgłosił już prośbę, aby dlatego produktu parametrem identyfikującym był także kod EAN, wówczas możliwe będzie utworzenie innego produktu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Wydaje mi się, że EAN jest najważniejszym parametrem identyfikującym i w każdej kategorii powinien on być jako pierwszy parametr, który identyfikuje produkt, a dopiero później jakieś parametry mniej istotne.

oznacz moderatorów