anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co ze sprzedawcami, którzy tworzą swoje katalogi by nie łączyć się z bałaganem w Allegro

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Allegro  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ czy macie świadomość, że są sprzedawcy / cwaniaki którzy omijają waszą produkturyzację / katalog ? A robią to tak, że rejestrują się w GS1, zamawiają paczkę kodów EAN, tworzą niby swoje produkty / markę i poźniej tymi kodami EAN posługują się w Allegro. Wszystkie aukcje / warianty mają pięknie połączone i sprzedają aż miło. Oczywiście, jest na to rozwiązanie i można robić jak oni, ale czy to o to chodzi ?? Sprawa była zgłaszana, ale nikt z tym nic nie chce zrobić 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sportbutpl czy możesz podać numer zgłoszenia, w którym nam to zgłaszałeś? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

31446954

oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Jak rozumiem, aby wygenerować kod EAN np. w GS1, trzeba być właścicielem danej marki, natomiast są sprzedawcy, którzy rejestrują się w GS1, jako producent, właściciel marki, a tak naprawdę rejestrują tam markowe produkty ( lekko zmodyfikowane nazwy itd. ) i nadają im kody którymi później posługują się w Allegro. W allegro oczywiście podają już prawdziwe nazwy produktów. Czarno na białym pokazałem mnóstwo przypadków, na łamanie waszego regulaminu, a Wy z tym nic nie chcecie zrobić.  Już nawet na Allegro można kupić certyfikowane kody EAN, na YouTube jest mnóstwo filmów, jak ominąć wasz katalog. Jeśli nie zaczniecie reagować, to to nigdy nie zadziała i będzie bałagan zawsze 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@sportbutpl Dopóki Allegro będzie wymagało kodów EAN i połączeń z katalogiem to tak będzie > 50% sprzedawanych przedmiotów po prostu nie posiada kodów EAN > albo producent nie nadał i nie chce nadać > albo przedmioty używane bez kodów

To jak w takim razie wystawić przedmiot? > bez kodu i połączenia z katalogiem się nie da

Było tu już mnóstwo wątków na ten temat > z poradą typu > idź do Biedronki i spisz kod z parówek > a kody EAN na Allegro można kupić od bardzo dawna > czy te ogłoszenia łamią prawo? > YouTube też chcesz zablokować?

oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Ale ja mówię o produktach, które już mają nadany kod EAN przez producenta..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sportbutpl zrób to samo, wszystko jest zgodne z prawem, każdy może se zakupić kody i nadać produktom które sprzedaje, producent, importer itp. 🙂  a że często te same produkty mają różne kody, życie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, że możemy to zrobić, ale czy o to chodzi ??? Jeśli każdy z nas będzie robił / powielał jeden produkt 15 razy to ten syf nigdy się nie nprawi

 

oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Poza tym, jeśli produkt ma nadany już kod EAN przez producenta, to coś mi się wydaję, że średnio jest dozwolone nadawanie mu 2 czy 3 kodu

 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nie rozumiem, ja mam np swoje kody ean wykupione a i tak mi wymieszali oferty wielowariantowe... miałem np 16 kolorów w 3 rozmiarach a pokazuje tylko 3 kolory...Więc chyba nie do końca tak jest. 

oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Bo ktoś wystawił ofertę z twoim produktem i sobie tam nazamieniał parametry niektóre. Natomiast są firmy, które potrafią wystawić tak, że ciężko odnaleźć ich produkt w katalogu

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A co w tym takiego dziwnego . Są sprzedawcy którzy szanują swoją pracę i nie chcą aby ich asortyment był mieszany z różnymi odpowiednikami i podróbkami w katalogu . Chcąc mieć lepszą sprzedaż i reputację trzeba szukać rozwiązań a omijanie katalogu jest jednym z nich.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@sportbutpl A czy to Ci przeszkadza? . czy to znaczy, że ma być tak jak w dowcipie >

- Kawaler pyta się żonatego kolegi :
- Jak sądzisz, żenić się z Zośką czy nie?
- Pewnie, że się żeń, dlaczego masz mieć lepiej niż ja.

oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

A no przeszkadza, skoro już coś wprowadzili i to nie działa, to chyba lepiej żeby wszystkim zależało żeby działało, a nie pogarszać sytuację. Allegro z produkturyzacji nie zrezygnuje, więc według mnie lepiej jak najszybciej to usprawnić... Jeśli Twój znajomy zacznie kraść, to Ty też ? Przecież dlaczego masz mieć gorzej ? Jeśli dziecko w szkole twojego dziecka, oszukuje, kłamie itd. to Ty swojemu dziecku mówisz żeby robiło tak samo... 

oznacz moderatorów