anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić z oceną produktu

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Witam szanowne grono Allegrowiczów.

Drodzy Państwo, mam pewien mały problem. Chodzi o to że produkuję deski do krojenia, drewniane deski. Cieszą się one dość dużym uznaniem i bardzo dobrą ogólną oceną. Ostatnio ktoś zakupił jedną z moich desek, zniszczył ją (może nieświadomie) i odesłał w ramach zwrotu/reklamacji, po czym wystawił 1 gwiazdkę opiniując że produkt został źle wykonany.

 

Chodzi o ten dokładnie produkt:

https://allegro.pl/oferta/deska-debowa-do-krojenia-serwowania-klasyk-20x30-13014657476?utm_medium=af...

 

Czy można jakoś tą opinię anulować?

Dodam że pisałem do Pani i wprost mi napisała że umyła deskę z płynem do mycia naczyń, spłukałą wodą i że deska nie nadaje się teraz do użytku więc ocena mogła (wg niej) tylko jedna. Problem jest w tym że w opisie aukcji napisane jest czego nie wolno robić z produktem.

Czy da się coś z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ManufakturaDRW czy chodzi o negatywną opinię z 6.02.2024? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Tak chodzi o tą opinię.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#
  • do mycia należy używać delikatnego płynu do naczyń;
  • nie wolno stosować agresywnych detergentów;

Mówisz, że Pani napisała, że umyła deskę płynem do naczyń. No moim zdaniem zbrodni nie popełniła, nie napisałeś konkretnych przykładowych produktów czy chociażby jakich substancji unikać. A w związku z tym, że przetestowałam sporo pod kątem czyszczenia starych naczyń, to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ciężko trafić na mocny płyn. Praktycznie wszystko w sklepach jest słabe i wodniste.  Z popularnych wyjątkiem będzie fairy ale to też średniak. Szczególnie zakupiony w jakimś tam markecie w gorszej wersji. Jedyny porządny jaki znalazłam to morning fresh, a on chyba zbyt popularny nie jest i np porcelanie nie szkodzi nawet kilka godzin w nim moczonej, więc komu przyszłoby do głowy, że deskę tak zniszczy? Mnie nie... Słowa "agresywne detergenty" raczej przywodzą na myśl najmocniejsze płyny. Te których się używa sporadycznie do wyczyszczenia najtrudniejszych zabrudzeń.

Gdyby ja włożyła do zmywarki to przyznałabym Ci rację ale tak to może trzeba było wprost napisać, że  myć tylko szarym mydłem, a wszystko inne na własne ryzyko. No chyba że Pani naściemniała i jednak włożyła do zmywarki lub deska się trafiła wadliwa. Widzę w Twoich opiniach, że ktoś mógł mieć z zadziorami to może i z tą rzeczywiście było coś nie tak. W końcu nie myli się tylko ten co nic nie robi. Raczej nic z allegro nie ugrasz, chyba że się dogadasz z kobietą żeby sama to zdjęła...

oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Mi to właśnie nie wygląda na zwykłe umycie płynem. Niestety jest to ciężkie do udowodnienia ale swoje produkty są w szczególny sposób zabezpieczone olejem i woskiem a deską którą dostałem jako zwrot była całkowicie pozbawiona tego wosku. 

Sam użytkuję swoje deski i nie oszczędzam ich specjalnie żeby wiedzieć czego mogę się spodziewać. Nigdy nie udało mi się tak zdegradować deski.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ManufakturaDRW bardzo mi przykro i rozumiem, że się starasz, aby Twoje produkty były najwyższej jakości, ale ta opinia w żaden sposób nie łamie zasad, więc my nie możemy jej usunąć. Jedyna możliwość jest taka, że to kupująca zgłosi się do nas z taką prośbą. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Kupująca niestety ma swoje własne zdanie na ten temat. 

No cóż dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ManufakturaDRW Na moje to deska po prostu wylądowała w zmywarce.

No ale z tą opinią nic nie zrobisz niestety.

Dołączasz do deski jakąś instrukcję jak należy dbać o produkt i czego robić nie wolno?

oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Wstyd się przyznać ale nie dołączam. Założyłem (najwidoczniej błędnie) że wystarczy w opisie aukcji informacja co wolno a czego nie. 

Muszę wydrukować takie instrukcje i dołączać do zakupów.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ManufakturaDRW z własnego doświadczenia wiem, że wiedza o tym, że deski nie należy myć w zmywarce nie jest do końca oczywista. Sama kiedyś wpadłam pomysł umycia deski do krojenia w zmywarce i po myciu z jednej sztuki zrobiły się dwie. Od razu zaznaczam, że to nie były Twoje produkty, ale nauczona na własnych błędach, teraz już wiem, że deski należy myć tylko ręcznie 😀

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Powiem więcej... myć ręcznie, osuszać po umyciu i jeszcze impregnować co jakiś czas 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ManufakturaDRW To wszystko powinno znaleźć się na ulotce dołączonej do produktów 🙂

oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Już zacząłem pracę na ulotką 😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ManufakturaDRW dziękuję i masz rację, człowiek uczy się na błędach - szkoda, że na swoich własnych. Przy okazji zapytam eksperta, czy olej, które masz w swoim asortymencie można nakładać na każdy rodzaj drewna? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Jak najbardziej na gatunki twarde liściaste można nakładać. Drewno takie jak np. sosna "niechętnie" wchłania oleje. Każde drewno można zaimpregnować moimi olejami ale nie każde da się zaimpregnować dobrze 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ManufakturaDRW Super, bardzo Ci dziękuję za te informacje 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ManufakturaDRW
#9 Pomysłodawca#

Co do deski z "zadziorami" to faktycznie coś takiego miało miejsce i nigdy nie starałem się temu w jakikolwiek sposób zaprzeczyć. Był tam zastosowany konkretny gatunek drewna którego charakterystyka miała wpływ na to jak wyglądała. 

oznacz moderatorów