anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy inny sprzedający może za pomocą katalogu pobrać i wykorzystać moją ofertę (opisy + zdjęcia)?

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Zdjęcia i opisy są z mojej aukcji. Czy to jest OK, że ktoś mi wszystko ściągnął z katalogu Allegro, opisy i zdjęcia i wystawił jako swoją z niższą ceną:

TO aukcja konkurencji:

https://allegro.pl/oferta/plyn-w5-1l-mycie-szyb-i-luster-14915302547

 

A to moja: 

https://allegro.pl/oferta/1x-w5-plyn-do-mycia-szyb-luster-okien-klasyczny-1l-14779905273?fromVariant...

 

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 przecież to OSA zrobiła pod siebie, pierw było zdjęcie bez logo na białym tle, potem zakazali pisać cokolwiek w opisie prócz informacji o produkcie, potem EAN, zmiana regulaminu i mają gotowe opisy, zdjęcia i wgląd co ile i za ile się sprzedaje, wiele ofert jakie oglądam i patrze na inne oferty tego produktu OSA maja najlepszą cenę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Dla mnie to jest jasne jak słoneczko w lipcu , ale szkoda tych co zmarnowali czas i pieniądze na przygotowanie i wystawienie swoich produktów które są teraz tylko reklamą dla innych . Mnie to jeszcze nie dosięgło bo mój asortyment póki co do katalogu na siłę nie jest pchany . 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Nie martw się, pukają również do Ciebie. Od marca walą obowiązkowymi EAN choćby w biżuterii. Tobie wprowadzili białe tło, połączenia z katalogiem też się pojawiły... reszta kwestia miesięcy lub roku.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Ciesz się że nie sprzedałeś, bo Allegro rozsyła też maile. Potrafią do Kupującego wysłać info, że inny ktoś ma taniej. Wówczas miałbyś zwroty i straty na przesyłkach.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI ależ wyjaśnienie jest bardzo proste. Udzieli Ci go @k_owczarek1 . Droga Katarzyno wytłumacz proszę jakie korzyści odniósł autor zdjęcia wkładając w opis i zdjęcia - czas, pracę i pieniądze. Tak że konkurencja ma dostęp do jego pracy za darmo a więc niższe koszty i niższą cenę. I oczywiście możesz podzielić się informacją jak takie przywłaszczenie zdjęć i własności intelektualnej nazywa się poza Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash ale to dla dobra kupujących, przyciągają tym konkurencję inne firmy bo mają gotowce, mogą dać niższe ceny co jest na korzyść kupujących 😄

Co śmieszne gadałem ze znajomym co wygasza produkty gdzie wymuszają kody EAN i katalog bo powiedział że nie będzie pracował dla kogoś za free 😞 ciekawe ilu sprzedawców pójdzie tą drogą 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @kolekcjoner88 @drekenzes ale wg mnie Kolekcje ( i pochodne) odstrzelą jako pierwsze by NIE DA się ich zaEANować czy sproduktyzować...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@pinsplash Wszystko się da, po prostu tysiąc pojedynczych egzemplarzy będzie pod jednym kodem EAN, który wykupi jeden desperat i podzieli się  z reszta sprzedawców oraz docelowo Chińczykami. A na aukcji będzie tylko zdjęcie przykładowe.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Przy wystawianiu nowej oferty Allegro zachęca innych Sprzedawców do użycia Twoich zdjęć i opisów za darmo i zgodziłeś się na to. Oczywiście że ten nowy Sprzedawca wystawia taniej, bo nie wlicza do ceny prac i roboczogodzin poświęconych na przygotowanie opisu i zdjęć. Samodzielnie dla niego wykonałeś te prace bezpłatnie i jest on Ci wdzięczny za poniesiony trud. Co więcej, Allegro zachęci Kupujących, aby korzystali z tej tańszej oferty. Wyśle im maile, że Twoja konkurencja ma taniej, a na Twojej aukcji napisze że są przecież tańsze oferty tego samego produktu. Ponieważ opisy i zdjęcia robimy obecnie głównie dla naszych konkurentów, to nie ma sensu starać się. Wystarczy poczekać aż ktoś inny zrobi i do woli korzystać z jego pracy.

oznacz moderatorów

sweetparty_pl
#2 Obserwator#

Zastanawiałem się trochę nad tym tematem i proponuje wszystkim sprzedającym złożyć wypowiedzenie licencji do Allegro. Nie mają tutaj za bardzo pola manewru przy takim oświadczeniu, trochę to potrwa ale można w ten sposób pozbawić ich licencji na nieodpłatne korzystanie z naszej pracy - art. 68 prawa autorskiego:

Art.  68.  [Wypowiedzenie umowy licencyjnej. Licencja na czas nieoznaczony]
1. 
 Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, a licencji udzielono na czas nieoznaczony, twórca może ją wypowiedzieć z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku na rok naprzód, na koniec roku kalendarzowego.
2. 
 Licencję udzieloną na okres dłuższy niż pięć lat uważa się, po upływie tego terminu, za udzieloną na czas nieoznaczony.
oznacz moderatorów