anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś panuje nad KATALOGIEM?

jurus_onz
#8 Zapaleniec#

Dlaczego w kategorii

  1. Elektronika
  2. Komputery
  3. Napędy optyczne i nośniki
  4. Nośniki
  5. Dyskietki

, w parametrze pojemność [MB] jest ograniczenie do liczby "100"??? Skoro Katalog ma być wspaniałym ułatwieniem przy wystawianiu przedmiotów, to jak wogóle wystawić dyskietki ZIP 250 MB, dyskietki ZIP 750 MB, dyskietki MO 650 MB i inne o pojemności większej niż 100 MB? (proszę nie odpowiadać, że mam możliwość wygenerowania własnego parametru, tylko jak wykorzystać gotowy szablon, który miał upraszczać i przyspieszać wystawianie oferty)

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro twierdzi że ten katalog to genialne rozwiązanie a jak jest i jak się on sprawdza wszyscy widzą i odczuwają.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 na pewno wyjaśni czemu tylko 100 albo jak wpisać więcej.

 

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej, dzięki za wywołanie.

Ograniczenie pojemności do 100 to pewnie jakaś globalna reguła dla kilku parametrów tego typu. W przypadku dyskietek rzeczywiście nie ma sensu dlatego zgłosiłam do zespołu odpowiedzialnego za parametry, aby zwiększyli tę liczbę. Wskazałam max 250, jeśli ma być więcej to @jurus_onz daj znać ile. 

 

oznacz moderatorów

jurus_onz
#8 Zapaleniec#

Po co jakiekolwiek ograniczenie??? Czemu i komu to ma służyć??? I jakie "250"? Powyżej w poście napisałem o dyskietkach do napędów ZIP (IOMEGA), które mają pojemności 100 MB, 250 MB i 750 MB. Dyskietki MO (magnetooptyczne), o których też wyżej pisałem (i sam takich używam w napędzie 3,5 cala) - mają pojemność 650 MB. ALE, 3,5 calowe dyskietki magnetooptyczne MAJĄ POJEMNOŚCI od 128 MB do 2,5 GB, a 2,5 GB x 1024 = 2560 MB, a nie "250". Są jeszcze stacje i dyskietki magnetooptyczne 5,25 cala o pojemnościach od 650 MB do 9,1 GB. To były urządzenia  produkowane być może tyle lat temu, że genialni Twórcy Katalogu jeszcze się nie narodzili, to nie znaczy, że te dyskietki nie istnieją. Dla ułatwienia - 9,1 GB pomnożone przez 1024 (tu tez nic nie poradzę - tak się mnoży te rzeczy) daje nam pojemność DYSKIETKI wynoszącą w megabajtach 9318,4. Słownie: DZIEWIĘĆ TYSIĘCY TRZYSTA OSIEMNAŚCIE I CZTERY DZIESIĄTE Mega Bajtów. Jak z tego widać - nie "250", lecz np. '10000" powinno być taką liczbą graniczną. Tylko znów pytam: po co??? Ja nie jestem encyklopedią dyskietek, napisałem o tym co sam mam fizycznie w domu lub o czym słyszałem, czy raczej czytałem. A jeśli są jeszcze większe pojemności, których nie znam? a - jeszcze są dyskietki JAZ (IOMEGA) - zwykłe, magnetyczne o pojemności 1 GB (1024 MB)

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Tak to wygląda jak ktoś ma genialne pomysły jak zmienić świat, a nie ma dostatecznej wiedzy o tym co chce zmienić. Pomysł na Allegro polegał na umożliwieniu rozwoju przez społeczność ludzi zdolnych i pracowitych. Poprawia go grupka wizjonerów, których stać było żeby je odkupić i wynajmuje ludzi, którzy wykonują polecenia. Wizji nie zdradzają z obawy że jest przełomowa i zmieni świat.
Wykonawcy nawet nie próbują dowiedzieć się jak wygląda świat, który chcą zmieniać. Bo i po co. Ktoś im powiedział, że algorytmy AI-ML same wykryją jak on wygląda. @jurus_onz dzięki tobie już wiedzą, że występują w przyrodzie dyski większe niż 100 MB. To twój wkład. Gratulacje.

oznacz moderatorów