anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w katalogu produktów oferty oryginalne są połączone z zamiennikami?

kacper68-39
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj wystawiłem na sprzedaż nową i oryginalną osłonę pod silnik do VW T6 oczywiście musiałem ją połączyć z katalogiem. Dzisiaj z ciekawości obejrzałem ten katalog. Katalog zawierał 12 produktów z czego dwa produkty to podróbki, pomyślałem, że ktoś omyłkowo zaznaczył, że to oryginały i dlatego są w jednym katalogu z moim oryginalnym przedmiotem. No i zdziwko produkt wystawiony prawidłowo jako zamiennik. Wniosek : oryginał i zamiennik to ten sam produkt. Kolejne osiem produktów to produkty używane, wniosek produkt nowy i używany to ten sam produkt. Ostatni produkt w katalogu nowy i oryginalny jednak w servisie te osłony występują w dwóch wersjach: droższej z filcowym wygłuszeniem (taka jak moja) i tańsze bez wygłuszenia (ta druga oferta). Żeby było śmiesznie przy drugiej ofercie, która jest dużo droższa od mojej jest napis supercena. Na dodatek zmieniono tytuł oferty na dużo gorszy  z punktu widzenia potencjalnego nabywcy.  W dużym skrócie tak wyglądają moje doświadczenia z katalogami allegro.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

Client:65300220
#10 Popularyzator#

Czy za odwalanie za was pracy nad katalogiem można wam wystawić fakturę obliczając sobie roboczogodziny spędzone nad zgłaszaniem i opisywaniem problemu w wątkach? Bo ze strony Allegro ktoś dostaje pieniądze za pracę nad tym tworem.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

"Skoro już sobie to wyjaśniliśmy, to brakuje mi konkretów, bo to, że mi trochę pociśniecie, oprócz chwilowej poprawy samopoczucia nie zmieni konfiguracji kategorii i nie zmieni sposobu w jaki identyfikujemy i łączymy produkty w danej kategorii, w której wystawiacie. "

@k_owczarek1 Wydaje mi się, że poczucie beznadziei i marazmu u sprzedawców muszących poruszać się w tych kategoriach powoduje u nich w ostateczności frustrację. I nic dziwnego, sam programując rozwiązania zgodne z produktyzacją nie raz wyrywam sobie włosy z głowy. Proponowanie produktów - możesz podać parametr z wartością własną. Proponowanie zmian - NIE MOŻESZ podawać parametru z wartością własną (mimo wymogu podania w API wszystkich wymaganych parametrów :D). System walidacji produktów ma przedziwne ograniczenia (powyżej to tylko przykład), produkty nie aktualizują się na podstawie zmian w parametrach więc trzeba zgłaszać zmiany ręcznie, bo marka "ABCD" już istnieje w słowniku danego parametru. A że tworzyłem produkt 15 minut temu i tego nie było? A spadaj, nie wystawisz z tym produktem. 

Daleko mi do ciśnięcia, bo tutaj ludzie sobie wyrywają zdanie z większego kontekstu ale... tak, ludzie są sfrustrowani tym systemem. Jest niedopracowany i został wymuszony w stanie co najwyżej wczesnej bety. Wręcz mam wrażenie, że nawet dla Allegro ten system jest bardziej niechcianym dzieckiem, które trzeba wychować bo "co powiedzą sąsiedzi".

oznacz moderatorów