anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyszukać wszystkie oferty podpięte pod dany produkt w katalogu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Methrylis
#13 Ambasador#

Mam pytanie w związku z ostatnią zmianą allegro, dzięki której zamknięto i wciąż zamykanych jest wiele ofert pod zarzutem połączenia zbyt dużej ilości ofert pod jeden produkt w katalogu. Jasnym jest, że sprzedawca nie ma wglądu w to, ile ofert jest połączonych pod jeden produkt w katalogu, wobec czego nie jest w stanie tego kontrolować. I tu pytanie: więc jak to sprawdzać? Skąd mam wiedzieć, że dana oferta jest narażona na zamknięcie, ponieważ niewłaściwie połączyła się z przeładowanym produktem w katalogu? Gdy produkty niewłaściwie się połączą, oferta źle połączona automatycznie zaciąga EAN produktu z katalogu, przez co system uznaje ją za dubel. Jest tu jakiś filtr, który pomógłby w wyszukiwaniu zdublowanych EANów? Nie podam konkretnego numeru oferty, bo to ogólny problem. Więc pytam: jak sprzedawcy mają to kontrolować? Zwłaszcza że automat do zamykania ofert często działa bardzo pochopnie: ostatnio zamknął mi kilka ofert, a po odwołaniu się okazało się, że zadziałano niewłaściwie, ponieważ oferta jest prawidłowa. Bo rzecz w tym, że allegro narzuciło kolejny zakaz, ale nie dało opcji radzenia sobie z nim.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Methrylis
#13 Ambasador#

Mam też dodatkowe pytanie

na jakiej podstawie allegro proponuje mi połączenie tych produktów? EANy inne, miniaturki inne, nazwa inna.

Methrylis_0-1700210179750.png

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

I właśnie takie rzeczy mam na myśli! Mamy kilkadziesiąt tysięcy ofert i jeśli każdej jednej nie sprawdzę ręczne, to allegro będzie sobie robiło w ty cholernym katalogu co chce, a potem będzie sobie radośnie usuwało oferty! 😕

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Konsultuję z odpowiednim zespołem. Wrócę tutaj z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@w_kiwi i jak? Bo mam następnego kwiatka:

Methrylis_0-1700488428472.png

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis przykro mi, ale jeszcze nie otrzymałyśmy odpowiedzi, podesłałam kolejny zrzut i damy znać, gdy tylko otrzymamy odpowiedź na Twoje zgłoszenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

widzę, że prędko odpowiedzi nie dostanę, więc przesyłam kolejne świadectwa. Nie wiem, jak to jest możliwe, że różny EAN przy łączeniu jest ignorowany - jakby to, czy EAN jest taki sam czy inny, nie miało żadnego znaczenia. To po jaką cholerę narzuciliście obowiązek nadawania EANów, skoro na nic one są?

Methrylis_0-1700574139807.png

Swoją drogą, w katalogu jest śmieszny błąd, który sam z siebie usuwa zdjęcia producenta, a przynajmmniej ich część. Dodając produkt złożony z kilku innych, dodaję do produktu zdjęcia każdego elementu. Ale katalog często usuwa część z nich albo miesza zdjęcia innych produktów. I to takich, które należą tylko do nas i mają wygenerowane przez nas EANy, więc raczej nie było szans, by ktoś inny ręcznie z nich gmerał.

oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

Kolejne cuda. Czy ja się wreszcie dowiem, dlaczego mimo ZUPEŁNIE INNEGO EANU, allegro chce połączyć dwie różne oferty? Owszem, mają podobne elementy, a jednak strój jest zupełnie inny! I właśnie to mają rozróżniać EANy, tak?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Methrylis_0-1700649806752.png

 

Gwoli ścisłości, katalog w tym drugim produkcie pokazuje nieprawidłowe zdjęcia - to jest to, o czym pisałam w poprzedniej wiadomości. Same stroje zaś różnią się kolorem ciupagi - jeden model ma ciupagę srebrną, drugi złotą. Ja rozumiem, że to prawie to samo, ale właśnie po to nadaliśmy im rozróżniające EANy, aby to "prawie" było wyraźne.

 

+++ wasz komunikat, a więc: "

W Katalogu Allegro jest produkt zbliżony parametrami do Twojej oferty. Jeśli wystawiasz ten produkt, powiąż go z ofertą. Zaktualizujemy w Twojej ofercie parametry, które różnią się od tych w produkcie z Katalogu z Allegro." 

oznacza, że jeśli zgodzę się na połączenie tych produktów, mimo że nie to samo, ten nieprawidłowy EAN nadpisze ten prawidłowy. W efekcie allegro uzna dwie różne oferty za jeden produkt, a gdy zechcę to samo wystawić na drugim sklepie (w myśl zasady, że można wystawić maksymalnie dwie oferty na całe konto, bez względu na ilość sklepów), allegro mi te oferty zamknie, uznając za duble! 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Dzięki za zgłoszenie 🙂 Proszę jeszcze o doprecyzowanie, dlaczego nie wystawiasz tej oferty z marką zgodną z produktem, czyli eprice?

ko_alka_0-1700655289399.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@ko_alka ponieważ to jest nazwa firmy, sklep natomiast nazywa się inaczej, a produkty wystawiamy właśnie pod nazwą sklepu. Czy to jest zmienna robiąca różnicę?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Zdecydowanie jest to pewien problem, bo podawanie błędnych danych uniemożliwia prawidłową identyfikację produktów. Podczas identyfikacji nie możemy opierać się tylko na GTINach, ponieważ i one często wpisywane są niepoprawnie. W tym przypadku problemem jest jeszcze twarz na zdjęciu głównym, wobec czego porównywane są pierwsze zdjęcia bez twarzy, czyli zdjęcia nakrycia głowy.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Methrylis
#13 Ambasador#

@ko_alka okej, dziękuję za informację

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Przepraszam Cię za tak wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Ograniczenie dotyczące wystawiania max. 5 ofert połączonych z tym samym produktem nie dotyczy ofert, w których podasz inne wartości parametru "Stan" lub które łączysz w zestawy produktów. 

Nie ma dedykowanego narzędzia pozwalającego na weryfikację ile ofert masz połączonych z danym produktem. Obecnie system nie pozwoli na przekroczenie limitu - pokaże się komunikat błędu. Usunięcia mogą więc dotyczyć ofert wcześniej skatalogowanych. Pomocne może być pobranie pliku ze swoimi ofertami i prześledzenie na jego podstawie czy nie ma więcej niż 5 ofert z danym EAN. Opcja pobrania pliku z ofertami dostępna jest np. w zakładce "Mój asortyment". 

Jeśli chodzi o zgłaszane prez Ciebie propozycje nieprawidłowych powiązań, potrzebuję dokładnych kategorii, w których próbujesz wystawić wskazane przedmioty. Proszę podaj informacje w formie: przedmiot i kategoria. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów