anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 lipca 2024 Wasze oferty będą musiały być połączone z Katalogiem produktów Allegro

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od 1 lipca będziemy wymagać, by 100% ofert było połączonych z Katalogiem produktów. Nowe oferty wystawicie dopiero, gdy połączycie je z Katalogiem, a trwające oferty bez połączenia z Katalogiem przestaną być widoczne dla kupujących.

Tutaj znajdziecie informacje jak skatalogować ofertę.

Zapowiadana zmiana uwzględnia również wykluczenie części kategorii z tego obowiązku. Listę tych kategorii znajdziecie w tym pliku PDF.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@nat_not czy dotyczy to również przedmiotów używanych? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Tak, dotyczy to wszystkich przedmiotów, niezależnie od ich stanu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@nat_not no to robi się zgrzyt...

Przykładowo handluje używanymi częściami samochodowymi, nie ze wszystkich części można odczytać numery itp. 

oznacz moderatorów

KateCars
#8 Zapaleniec#

Używanych także? A jak się to ma do przedmiotów kolekcjonerskich np. do starych resoraków z lat 50-60-70, gdzie nikt nie słyszał np. o kodzie EAN itd. itp. Gdzie KAŻDY różni się stanem, kolorystyką, wersją, nawet opakowaniem (lub jego brakiem), nawet kółkami się różni, co ma duże znaczenie dla kolekcjonerów i próbując stworzyć nowy produkt w katalogu wasz system wymusza połączenie mojej aukcji z już istniejącym czymś, co zupełnie nie pasuje do mojej aukcji i będzie wprowadzać klientów w błąd - zresztą jest już masa takich aukcji, gdzie produkt jest inny niż przedmiot aukcji. W skali 1/43 nie wymagacie kodu EAN, a tam akurat często on istnieje, w miarę, ale w INNE SKALE, gdzie już jest dużo różności SPRZED POWSTANIA KODU EAN - już go wymagacie  swoją drogą. To jest bez sensu, chyba, że sens jest ukryty i inny...
Katalog produktów nie powinien obejmować starych przedmiotów kolekcjonerskich. Po prostu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Czy macie już sugestię na jakie portale przenieść Kolekcje?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

A macie w planach wzięcie w końcu odpowiedzialności za błędy w WASZYM katalogu?

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

@Firma-Polmer a dejże im spokój, przecież katalog to sprawka sprzedawców, oni nie mają nic z nim wspólnego🤣 

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Ci biedni nic nie wiedzący sprzedawcy 😕 takie czasy

oznacz moderatorów

renii79
#2 Obserwator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Sprzedaję odzież dziecięcą unikatową, nie mającą szans na produkcję seryjną, taką, która nie posiada kodów EAN - czy w związku z tą zmianą nadal będzie możliwość prowadzenia sprzedaży takiej odzieży? Czy od 1 lipca w dziale odzież dziecięca nadal będzie można dodać lub stworzyć nowy produkt w katalogu produktów bez podawania kodu EAN?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@renii79 Zapowiadana zmiana nie dotyczy wymagań przy tworzeniu konkretnych produktów w Katalogu, a jedynie konieczności łączenia z nim ofert. Jeśli zmienią się wymagania odnośnie obowiązkowości podania kodów EAN w danej kategorii, będziemy o tym informować w osobnych komunikatach. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not Jak to nowe zarządzenie ma się do aukcji w licytacjach? Szczerze to nie wyobrażam sobie jak sobie poradzić z wystawianiem w licytacjach i nie tylko przedmiotów kolekcjonerskich gdzie każdy jest inny i są wystawiane w pojedynczych sztukach.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 90% ofert z podrobionymi tzw "kolekcjami" chińskiego pochodzenia już zalała allegro, jeno w tej chwili zaśmiecają inne kategorie. Jak zrobisz zdjęcia to je ukradną i  zrobią z tego produkt seryjny. A prawdziwych kolekcji już nie będzie - ma być tylko masówka.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@drekenzes Też się tego obawiam i zacząłem już od wczoraj przenosić numizmatykę na inny tematyczny portal ale do innych antyków muszę jeszcze poszukać czegoś innego zwłaszcza na okres zimowy gdzie trudniej jest handlować na powietrzu . Klienci też stąd odejdą jak będą musieli szukać perełek do kolekcji w stosie szajsu klepanego za Wielkim murem.

oznacz moderatorów

KateCars
#8 Zapaleniec#

Kolekcje / Modelarstwo / Samochody / Inne Skale - dodaliście obowiązek dodawania kodu EAN.
A stare modele z lat 50-60, a i 70tych - go NIGDY nie miały na przykład...
Ręcznie robione - często nie mają do dziś. Konwersje - również nie. itd. itp.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KateCars czy mogę poprosić Cię o wypisanie kategorii (całego drzewa do ostatniego liścia, tak jak przy Kolekcje / Modelarstwo / Samochody / Inne Skale ) w których wymaganie kodu EAN jest w Twojej opinii nieprawidłowe oraz takich w których nie ma tego wymogu, a mógłby być, tak jak pisałaś w poprzedniej wiadomości?
Przekażemy te uwagi do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KateCars
#8 Zapaleniec#

@la_nika Allegro - Kolekcje i sztuka - Kolekcje - Modelarstwo - Samochody - Inne skale
- tu zupełnie niepotrzebnie jest wymagany EAN, a tu właśnie często są modele "bezskalowe",
lub ze skalą trudną do określenia. a takimi właśnie są stare Matchboxy, Majorette, Dinky, Corgi i wiele innych, które miały pasować do pudełka, a nie, że były w skali. I inne modele kolekcjonerskie do lat 70-tych, chociaż też sporo nowszych.
Jest też problem z dodawaniem tych starych modeli, bo w produktach są zapisane nowe
Matchboxy z marketu, które nijak się mają do tych starych kolekcjonerskich rzeczy.
A nowego produktu nie da się na dziś stworzyć, gdy w tytule wpiszę Matchbox,
bo system uznaje, że jest tego przecież tak dużo... I koło się zamyka.

oznacz moderatorów

mikrus24_pl
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. Dodatkowo w matchbox jest taka sytuacja, że rózne samochody mają ten sam ean. Dziś chciałem wystawić porsche a katalog laczył mnie z jeepem. Na czacie dostałem informację, że powinienem wystapic do producenta o nowy ean. Hahahaha Rozumiecie? Mam napisac do najwiekszego producenta zabawek na swiecie, ze ma mi dac nowy ean bo na allegro baba tak sobie wymyslila. Kto sprzedawał na allegro ten w cyrku się nie smieje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikrus24_pl akurat mam pod ręką Porsche 🙂 bez problemu można wystawić po kodzie HLD92 🙂 Wszystko pasuje i się zgadza 😄

Zrzut ekranu 2024-06-06 214528.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikrus24_pl chcesz Audi proszę Cię bardzo HLF13

Zrzut ekranu 2024-06-06 214801.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów