anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Recenzje kupujących (przypisane do złego produktu)

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry
Bardzo bym prosił o przekazanie tego meila do działu informatycznego czy gdzieś wyżej.
otóż...

Wielokrotnie ostatnimi czasy natrafiam na recenzje produktów które są mylnie przypisane do produktu. Widać to gdyż nieraz użytkownik zawiera w ocenie dane produktu które nie dotyczą danego produktu.
Ostatnio np zabawki erotycznej gdzie wymiary które podawał użytkownik nijak miały sie do realnych.
Dzieje się tak gdyż nieraz oferty/aukcje sa źle "podpinane" pod dany przedmiot i gdy ktoś kupi to potem ocena jest podpinana pod właśnie ten przedmiot.

Najbardziej widać to w żwirkach dla kotów czy jedzeniu gdzie po rozwinięciu "Inne oferty tego produktu" okazuje sie ze sa tam inne rodzaje: pojemności opakowań, smaki, zapachy czy wymiary produktu.Nie fajnie gdy w jednym kotle oceniane sa różne produkty bo ludzie zwykle nie piszą jaki produkt oceniają.
Bywa tez tak że jakiś chińczyk podepnie się pod przedmiot i sprzedaje chłam/podróbkę a ludzie oceniają psując ocenę produktu.

Zatem
Prosiłbym aby rozważona została opcja wprowadzenia w recenzjach (tuż obok nicka kupującego) nazwa/tytuł z oferty/aukcji produktu który kupił lub nawet odnośnik do tej oferty. Przykład Bozita w załączniku:

Miłego dnia
bozita.png

 

PROPOZYCJA:

bozita przykład.png

To przykład ale spotkałem się ze źle podpiętymi recenzjami lub zmiksowanymi (z innymi) ofertami danego produktu w elektronice, erotyce czy odzieży.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@przemek-gr opinie produktowe są powiązane z produktem, więc jeśli oferta jest błędnie połączone z katalogiem to może zdarzyć się tak, że opinie nie pasują do produktu. 
Swoją sugestię możesz zgłosić do nas tutaj 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

zgodnie z postem: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produkt%C3%B3w/recenzje-kupuj%C4%85cych-przypisane-do-z%C5...

Dzień dobry
Bardzo bym prosił o przekazanie tego meila do działu informatycznego czy gdzieś wyżej.
otóż...

Wielokrotnie ostatnimi czasy natrafiam na recenzje produktów które są mylnie przypisane do produktu. Widać to gdyż nieraz użytkownik zawiera w ocenie dane produktu które nie dotyczą danego produktu.
Ostatnio np zabawki erotycznej gdzie wymiary które podawał użytkownik nijak miały sie do realnych.
Dzieje się tak gdyż nieraz oferty/aukcje sa źle "podpinane" pod dany przedmiot i gdy ktoś kupi to potem ocena jest podpinana pod właśnie ten przedmiot.

Najbardziej widać to w żwirkach dla kotów czy jedzeniu gdzie po rozwinięciu "Inne oferty tego produktu" okazuje sie ze sa tam inne rodzaje: pojemności opakowań, smaki, zapachy czy wymiary produktu.Nie fajnie gdy w jednym kotle oceniane sa różne produkty bo ludzie zwykle nie piszą jaki produkt oceniają.
Bywa tez tak że jakiś chińczyk podepnie się pod przedmiot i sprzedaje chłam/podróbkę a ludzie oceniają psując ocenę produktu.

Zatem
Prosiłbym aby rozważona została opcja wprowadzenia w recenzjach (tuż obok nicka kupującego) nazwa/tytuł z oferty/aukcji produktu który kupił lub nawet odnośnik do tej oferty. Przykład Bozita w załączniku:

Miłego dnia

ps. zdjęcia w wątku gdyż tutaj sie nie chca załadować.

oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

właśnie zauważyłem dobry przykład:

https://allegro.pl/oferta/amica-odkurzacz-workowy-mocny-niezawodny-i-cichy-11156819586

Kupujący recenzował odkurzacz Amica Suazo a recenzja przypięta jest do odkurzacza Amica Yugo. Gdyby nie to że zamieścił zdjęcia produktu nie było by wiadome że recenzował inny produkt.
Zatem tez może warto by było premiować dodawanie zdjęć lub tez wymuszać dodanie zdjęć produktu przy pisaniu recenzji lub chociaż nazwy produktu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@przemek-gr sprawdziłam to i w tym przypadku sprzedający zmienił ofertę, zgłosiłam to już 🙂 Przy każdej opinii możesz wybrać "zgłoś naruszenie" i w ten sposób zgłosić błędnie podpiętą opinię.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

Jak wspomniałem problemem jest to że takich recenzji jest zapewne mnóstwo. Tyle tylko że zwykle recenzujący nie podają nazwy produktu czy zdjęć by zrozumieć że ta recenzja nie powinna znaleźć się przy tym produkcie. Często jest negatyw i pare słów typu "nie nadaje się", "słabo pracuje", "słaba jakość" itp. I właśnie TO jest problemem. To ze nie wiadomo jakiego produktu dotyczyła ocena. Allegro samo czasem łączy recenzje i oceny z różnych produktów.  Ta powyższa Bozita ma wiele smaków a wszystko ląduje w jednym miejscu z komenatrzem "mój kot tego nie je", "słabo pachnie", "słaba konsystencja" i nie wiadomo czy ocena dotyczyła smaku z dodatkiem makreli, łosia czy królika. Raz miałem taką sytuacje że kupiłem produkt i nie mogłem go ocenic ponieważ juz kiedyś oceniałem inny podobny produkt (ale nie ten sam) i moja opinia wylądowała w wątku zbiorczym.

oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

Widzę że coś sie już zmieniło. Otóż obok gwiazdek/daty/użytkownika pojawiła sie informacja o sklepie.

Jednak nadal nie mówi to nic o tym CO DOKŁADNIE zostało kupione i co jest oceniane przez kupującego.

Znalazłem kolejny przykład w odkurzaczach. Ktoś ocenił że kabel 3,2m jest za krótki podczas gdy odkurzacz ma kablem 5m więc to chyba nie ten produkt.. jednak sie tego nie dowiemy bo nie ma informacji jak dokładnie nazywała sie oferta z której kupił produkt.

oznacz moderatorów