anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tworzenie nowej produktyzacji, zmiana nazwy producenta itp

emilia1342
#8 Zapaleniec#

Co sądzicie o sprzedających tworzących zupełnie nowe katalogi produktów?

20 sprzedających sprzedaje ten sam produkt producenta xyz, jeden z nich wpisuje, że producentem jest xyzZ mijając się oczywiście z prawdą, jednocześnie "kolorując" instrukcję tak aby wyróżniała się w miniaturze i tworząc w programie graficznym pudełko które oczywiście w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. W ten sposób w produktyzacji istnieje jako jedyny sprzedający ten produkt bijąc rekordy popularności. Pytanie jest tylko takie, czy jest to dozwolone? Bo jeśli tak to pomysł wydaję się chwilowo genialny ale za chwilę wszyscy będziemy tak robić aby wyróżnić się na Allegro i cała produktyzacja nie będzie miała sensu.

Czy takie działania są dozwolone? Można "kolorować" instrukcję, tworzyć graficznie nieistniejące pudełka itp?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

FenomenoVero
#11 Animator#

Zawartość towaru którą kupujesz się zgadza? Jeśli tak to  chyba wygląd pudełka nie ma znaczenia, chyba że to produkt w którym pudełko gra ważna rolę - ale jak ma trafić na śmietnik to co za różnica. Czasem zdarzają się też tak że producent dla kogoś (pewnej grupy sprzedawców) tworzy ten sam produkt w innym opakowaniu, ale to wtedy ty jako kupujący też dostajesz inne.

oznacz moderatorów

emilia1342
#8 Zapaleniec#

Zmienia wiele z punktu widzenia sprzedającego 🙂 Chodzi o to, że jest to ten sam produkt a sprzedający "podkręca" miniaturkę kolorowaniem instrukcji i pudełkiem w jaskrawych kolorach tak aby zwrócić uwagę kupującego. A w polu producent nie podaje prawdziwego producenta tylko wymyślonego przez siebie tak aby katalog nie został połączony z prawdziwym produktem. Warto dodać, że ceny tych produktów są zawyżone a kupujący kupują je na potęgę bo miniatura jest rzucająca się w oczy i wygląda "atrakcyjniej"

oznacz moderatorów

Natalkazxc
#8 Zapaleniec#

Też się nad tym zastanawiam, ostatnio zostałam oszukana w ten sposób. Myślałam, że kupuję oryginalne klocki lego, w opisie ani na zdjęciach nic nie wskazywało na scam, a po dostaniu paczki okazało się że przyszło zupełnie co innego. Ten sam produkt, ale bardzo podrobiony. Zamiast zestawu Lego star wars przyszły mi jakieś star fight'y, bez żadnego pudełka, tylko w folii, gdzie na zdjęciach i w opisie było zupełnie co innego xD.. także polecam sprawdzać jeszcze dokładniej takie oferty albo kupywać oryginały. Teraz próbuje zrobić zwrot, ale zwrot do Chin kosztuje 2x więcej niż sam zestaw, napisałam do Alegro ale na razie nic mi nie odpisują i wątpię że coś z tym zrobią tak szczerze.

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Daj linka do tej aukcji bo być może w twoim przypadku katalog produktów został źle połączony

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Produktyzacja przecież i tak nie ma żadnego sensu ?

oznacz moderatorów

emilia1342
#8 Zapaleniec#

To prawda 😉 z tym się nie kłócę. Zastanawiam się tylko jak to wygląda ze strony regulaminu allegro.

oznacz moderatorów