anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja opinie o allegro lokalnie. Po kilku licytacjach.

robert11998
#1 Nowicjusz#

Zaznaczę że do tej pory jestem tylko kupującym. Ostatnio zdarzyło mi się brać udział w kilku licytacjach na allegro lokalnie. Allegro lokalnie "kup teraz" jest dla mnie bez uwag i nie mam żadnych uwag. Natomiast licytacja która ciągnie się w nieskończoność i możliwość podbijania ceny o małe kwoty przez znajomych sprzedającego stawia kupującego moim zdaniem w dużo gorzej sytuacji niż sprzedającego. Uważam ze jest to sposób naciągania kupujących - nazwał bym "wyłudzaniem w czasie". Dlatego będę się starał unikać  licytacji na allegro lokalnie.

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

br.
#21 Demiurg#

@robert11998  Słuszny wniosek, ale musisz również  zauważyć że  są inne "dodatnie" plusy  takiego systemu.

Podbijanie kwoty licytacji to dodatkowa korzyść dla Allegro, wyższa kwota, wyższa opłata za obsługę transakcji.  A odzyskanie naliczonej opłaty nie jest łatwe nawet gdy klient nie kupi.

Gdybym pracował dla Allegro sam podbijałbym takie licytacje, ku chwale firmy  😀

oznacz moderatorów

1992marcin
#7 Wielbiciel#

Ja natomiast chciałem sprzedać kilka rzeczy, to jakaś tragedia. Wystawiłem stary komputer, i po wylicytowaniu kupujący nie opłacił go przez co po 5 dniach automatycznie wystawia się ponownie. Dopiero za 3 licytacją ktoś opłacił, jednak kwota od najwyżej wygranej licyracji była o 130zl niższa. Irytuje takie coś. Kupno przez licytację w ogóle nie wiąże kupującego i nie musi on oplacac, nie ma żadnych konsekwencji. To jest totalnie bez sensu. Przez co można dzieci i niedorośli dorośli mogą się bawić i psuć komuś cały tydzień wystawionego przedmiotu. Moja tygodniowa sprzedaż komputera na allegro lokalnie trwała 3 tygodnie. Pierwszy i ostatni raz coś sprzedaję na tym .

oznacz moderatorów

Alpinista123
#1 Nowicjusz#

Allegro daje możliwość kupienia poprzez licytację także oszustom. Wystawiłem trzy przedmioty za znaczącą kwotę,właśnie poprzez  licytację. Osoby licytują następnie nie wybierają formy dostawy i po pięciu dniach licytacja zostaje zakończona. Przecież to chore. Allegro pobiera pieniądze od sprzedaży,więc kupujących także powinni w jakiś sposób być zabezpieczeni. Transakcja nie dochodzi do skutku, a ja tracę czas, pieniądze i nerwy. Allegro jest niedopracowane. Wielkie mi allegro przez małe "a"

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Trochę ludzi uświadomię odnośnie zakupów na allegro lokalnie

1 kup teraz lub wygranie licytacji powoduje automatyczne zawarcie umowy kupna sprzedaży na odleglość między osobami fizycznymi 

2 umowa ta podlega gylko i wyłącznie pod postanowienia kodeksu cywilnego zwykle artykul 540 kc zobowiązanie wydania rzeczy i zaplaty za rzecz między stronami

3 umowa ta mimo bzdur w regulaminie allegro pt jak nie zaplaci to nie było transakcji ulega rozwiązaniu tylko i wyłącznie za zgodą obu stron transakcji 

4 trzeba by dochodzić sądownie roszczenia w tym celu należałoby pozyskac od allegro dane osobowe do pozwy cywilnego co allegro ma udostępnić na wniosek strony

5 ponieważ tacy jajcarze licytują a czują sie bezkarni np wpisza ci 200000zł i wygrają licytację w sądzie mocno by się zdziwili przegrywając proces a to oznacza koszty sądowe plus komornika który zawsze coś tam sciągnie bo taki jajcarz coś ma i wydaje mu się że jest nienamierzalny 

5 problemem jest to że allegro zezwala na fake konta na dane z zadu wziete ale tu moim zdaniem można by samemu allegro dowalic proces za utratę przychodu ze sprzedaży wynikłą z po pierwsze niedostatecznej weryfikacji danych właściciela konta i niemożność dochodzenia swoich roszczeń od kupującego droga sądową oraz za zapis regulaminu na temat uznania umowy za nieważną po nieopłaceniu zakupu. 

Podejrzewam że jakby się ktoś uparł to allegro w sądzie by się zdziwiło pięknie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣🤣Tak jeszcze zostaje regulamin Allegro, akceptujesz go wystawiając i Allegro w takiej sprawie nie udostępni danych tylko poprzez nakaz.🤣🤣🤣Życzę powodzenia i czasu i uporu w działaniach sądowych.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 powinienes sobie zmienić nick na osioł tyle razy wałkowane że akty prawne są ponad regulaminem a ten nadal nie rozumie o rży jak osioł na pismo wezwanie przedsądowe ci udostępnią albo na wniosek a jak nieudostępnią to sąd w pozwie cywilnym będzie miał używanko 

oznacz moderatorów