anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalne chcę cos kupic ale....

swisscom
#9 Pomysłodawca#

Intyeresuje mnie jedna pozycja na allegro lokalnie , niby bez problemu ale kolo nie ma właczonej opcji payu i chce przelew na konto bezpośrednio.

 

Podaje numer konta po zakupie .

 

Nasuwa się kilka pytań :).

 

Jak nei zapłacę przez payu to jakby nie było transakcji prawda ??

Nie będę miał wtedy żadnego wsparcia w razie wysłania czekolady baa kamieni kupę??

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz po zakupie zapłacić przez Allegro Finanse, sprzedawca nie może tego blokować.

Jeśli zapłacisz poza Allegro, zwykłym przelewem, to obejmuje Cię Program Ochrony Kupujących - tak twierdzi Allegro, choć z wypełnieniem wniosku są pewne problemy. Trzeba pisać do Allegro przez formularz i wypełniać wniosek offline.

Poniżej masz odpowiedź Allegro, której udzielono kilka dni temu osobie, która zapłaciła na Lokalnie zwykłym przelewem i nie otrzymała towaru.

Dzień dobry,
dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie

Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

swisscom
#9 Pomysłodawca#

Tak ale coś kręcił po rozmowie tele i pewne obawy mnie naszły czy wałek jakiś itp

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@swisscom Na pewno bezpieczniej zapłacić przez Allegro.Ogólnie Al to nie jest idealne miejsce do zakupu.

oznacz moderatorów

swisscom
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie jak widzę np po telefonach , to nowe oferty perełek i te same foty w innych ogłoszeniach a nick inny a jak chcesz odebrać osobiście to kontakt sie urywa.

 

Co to sie porobiło w al ?? w ogóle w całym A

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

bo na AL kupuje się tylko od prywaciarzy zwykle rzeczy używane, a nie te co powinny być na A 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@swisscom Sprawdź sobie po nicku jego konto na allegro, czy przypadkiem nie jest zawieszone albo nie ma negatywów.
Fotki natomiast sprawdź w google grafika - może były już gdzieś wcześniej użyte.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

swisscom
#9 Pomysłodawca#

654ee9e2-4732-4541-956b-04d1b0eba66b

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@swisscom Ale że co to za nr?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

swisscom
#9 Pomysłodawca#

No prosze cie 😮 sprawdź u wujka G.

 

Nie będę tutaj podawał linku .

 

Wczoraj była aktywna jeszcze ta aukcja , może ktos cos doda od siebie czy warto sie pchać w wpłatę poza paju

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@swisscom Może nie ma konta w banku, może nie ma aktywnych wypłat z AF, a może po prostu wydaje mu się, że jak ktoś wpłaci mu bezpośrednio na konto, to nie zapłaci prowizji.
Tak czy owak martwi mnie to, że konto ma mniej niż miesiąc (niby "użytkownik zweryfikowany", ale chyba tylko allegro wie co to znaczy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów