anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - anlowanie transakcji

dewsp
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób mogę anulować transakcję zakupu dokonanego na allegro lokalnie? Kupiłem przedmiot, zapłaciłem przez payu, wybrałem paczkomat po czym dostałem informację od sprzedającego, że on nie ma aktywnego konta bankowego i nie otrzyma środków. Deklaruje, że zaznaczał tylko opcję zapłaty przy pobraniu i nie wie skąd wzięła się opcja Paczkomaty i payu. Chcemy anulować transakcję i zwrócić mi środki jednak ani ja ani on nie mamy żadnej opcji do anulowania zakupu. W jaki sposób on jako sprzedający może mi te środki zwrócić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli rzeczywiście nie aktywnego konta w banku to pieniądze powinny wrócić do ciebie .Może to potrwać parę dni.

oznacz moderatorów

dewsp
#8 Zapaleniec#

Ale same powinny wrócić? Bez żadnej informacji gdzie poszły? Jak w ogóle system dopuszcza taką sytuację? Skoro sprzedający nie powiązał konta bankowego z PayU to jakim cudem mogłem gdzieś te pieniądze w ogóle wysłać? Teraz nawet nie wiadomo gdzie i komu to zgłaszać

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dewsp Pieniądze same nie wrócą, sprzedawca musi Ci je oddać. System dopuszcza takie sytuacje, bo sprzedający nie musi podawać konta bankowego do wypłat w momencie sprzedaży, może to zrobić później, może też wypłacić pieniądze przekazem pocztowym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dewsp Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Musiał zaznaczyć paczkomaty i płatność z góry, skoro tak mogłeś zapłacić. Brak konta bankowego to jego problem, Tobie należy się wysyłka towaru, a jeśli się na to godzisz, niezwłoczny zwrot wpłaty. Podaj mu swój numer konta bankowego i powiedz, aby poszedł do banku lub na pocztę i zrobił Ci przelew zwrotny. Twoje pieniądze z PayU może sobie wypłacić na konto, jeśli je sobie założy, albo przekazem pocztowym na adres zamieszkania. Jeżeli sprzedawca będzie Ci stwarzał problem, otwórz spór;

https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

dewsp
#8 Zapaleniec#

Chodzi o to czy sprzedawca nie mając konta w banku (jak twierdzi) mógł w ogóle wybrać opcję sprzedaży przez PayU i paczkomaty? Jeśli on nie ma konta w banku to gdzie te pieniądze poszły?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dewsp Tak, mógł wybrać paczkomaty i PayU bez konta, to normalne, tak to działa od wielu lat. Pieniądze ma w swojej zakładce Allegro Finanse. https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

oznacz moderatorów