anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect - Allegro Lokalnie - prywatny sprzedawca

kacper10714
#8 Zapaleniec#

Witam. Chciałbym wyjaśnić kwestie skorzystania z Allegro Protect w przypadku zakupu od osoby prywatnej. Chce kupić karte graficzna i procesor - chciałbym wiedzieć jak będzie wygladac kwestia gdy przedmiot będzie:

1. Z wada ukrytą

2. Przedmiot uszkodzony

3. Przedmiot nieprawidłowo zapakowany i uszkodzony w transporcie.

W ogłoszeniach zauważyłem, że sprzedający zamieszcza klauzulę określająca, że nie przyjmuję zwrotów z powodu sprzedawania jako osoba prywatna.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

az1rael
#21 Demiurg#

faktycznie to co napisałem dotyczy sprzedającego firmy w przypadku konsumenta sprzedawcy obowiązuje kodeks cywilny o ile nie było w ofercie wyłączenia rękojmi przysługuje ci prawo do reklamacji z tytułu rękojmi, możesz się posiłkować ekspertyzą lub wyceną naprawy serwisu by uwiarygodnić swoje żądania reklamacyjne przed allegro na potrzebę AP 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kacper10714  Mylisz pojęcia.  Sprzedawca prywatny nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu bez podania przyczyny.

Ale sprzedawca prywatny ma obowiązek rozpatrzenia reklamacji. Reklamacja jest wtedy gdy zgłaszasz wadę przedmiotu która była nieopisana w ofercie.

Przy okazji: omijaj oferty w których sprzedający napisał że ogranicza rękojmię,  to tak jakby napisał że przedmiot niesprawdzony i kupujesz na własne ryzyko.

Jeśli chodzi o  stwierdzenie uszkodzeń:  napisał ci LEW  że musisz przedstawić dowód. Myślę że przedstawienie dowodu będzie łatwe jeśli jesteś uprawnionym serwisantem a najlepiej biegłym sądowym w tej branży.

Kupując przedmiot używany, dużo tańszy,  musisz wziąć na siebie jakieś ryzyko.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@kacper10714 gdy przedmiot będzie niezgodny z opisem albo uszkodzony i sprzedający odrzuci/oleje reklamację, allegro może Ci wypłacić tylko część zapłaconej kwoty, przykład tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/allegro-nie-staje-po-stronie-uczciwych-ku...

Była też na tym forum opisana sytuacja, gdy ktoś kupił sprawną część komputerową, dostał uszkodzoną i allegro również proponowało zwrot tylko części kwoty, bo uszkodzona część jest coś warta 🙂

Tak więc ja nie liczę na żadne allegro protect i staram się sam wyczuć czy sprzedawca jest uczciwy.

oznacz moderatorów