anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro zamiast rozwiązać skutecznie problem to zamyka sprawę po 30 dniach

emimu1
#7 Wielbiciel#

Mam spór ze sprzedającym, który wystawił  na allegro 8 szt. tego samego artykułu, ja zapłaciłem za 5 szt z darmową przesyłką smart a potem okazało się, że zadzwonił do i poinformował, że  nie ma nawet 5 tylko 4 i doda inny komplet i tak mi wysłał przez In post. Inna sprawa, że  niestety in post nie poinformował mnie przesyłce do odebrania w paczkomacie i przesyłka wróciła do sprzedającego. Toczył się spór  i został on zakończony przez allegro . Nic nie zostało wyjaśnione a sprzedający mnie straszy komornikiem , że towar oda na przechowanie i będę musiał za każdy dzień przechowania płacić. Ponadto chce 16 zł za ponowne mi wysłanie  a przecież od 40 zł jest darmowa przesyłka smart. Allegro nie rozwiązało problemu i dyskusje po 30 dniach zamknęło. Ponadto nie udzieliło mi informacji jak mogę wystawić komentarz dla sprzedającego lokalnego.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Z wysyłki SMART skorzystałeś i nie odebrałeś paczki. Teraz powinieneś odebrać towar osobiście lub opłacić ponowną wysyłkę- nic w tym dziwnego. Dlaczego sprzedawca miałby ponosić straty przez to, że nie odebrałeś zamówionej paczki?

 

Jeśli Inpost faktycznie nie wysłał żadnego powiadomienia (w co wątpię) to mogłeś złożyć reklamację do nich.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@emimu1  na allegro lokalnie nie ma systemu komentarzy. Nie wystawisz temu sprzedającemu negatywa 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@emimu1 ,,Allegro nie rozwiązało problemu,, bo w systemie widać czy kod do odbioru otrzymałeś czy nie , jest on dostępny w szczegółach zakupu . Pomijając fakt wysyłki innego produktu za Twoją zgodą czy też nie bo o tym nie piszesz nie wywiązałeś się z umowy nie odbierając paczki .Sprzedawca prawidłowo wzywa Cię do odbioru produktu , który zgodnie z umową należy do Ciebie , a koszty jakie sprzedawca ponosi w zwiazku z jego przechowywaniem masz obowiązek pokryć .

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria  napisał(a):

 a koszty jakie sprzedawca ponosi w zwiazku z jego przechowywaniem masz obowiązek pokryć .


Od kiedy bez stosownego powiadomienia handlarz moze obciążyć kupującego kosztami przechowywania?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@emimu1 oprócz sms powinieneś otrzymać jeszcze email i powiadomienie w allegro. Jeżeli już niechasz przedmiotu powinieneś napisać sprzedawcy rezygnacje lub opłacić ponowna przesyłkę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zeby smieszniej bylo jak ma aplikacje od inpostu to powiadomienia dostaje w tej aplikacji i nic juz na smsa i mail nie przychodzi 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael przychodzą na maila, mam aplikację i właśnie dostałem też maila oraz kod w zakupach allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 u mnie notorycznie fochy że powiadomienia na apkę a nie na telefon przyszło wiecznie musze udaowadniać że sklep nie jest wielbłądem bo już do tego dochodzi że ja powinienem powiadamiać że paczka jest w paczkomacie albo że kurier pod drzwiami

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@az1rael Dlatego ja usunąłem ostatnio aplikację, gdyż nie jestem online 24/7 i czasem dopiero po kilkunastu godzinach dowiadywałem się o przesyłce do odbioru. A wkurzało mnie to bardzo, zwłaszcza w aktualnym "gorącym" okresie świątecznym, gdzie przyzwoitość nakazuje jak najszybciej zwalniać skrytki w paczkomatach. Teraz dostaję normalnie SMSy i przesyłki nie zajmują miejsca w paczkomacie dłużej niż to koniczne.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Po pierwsze, ja nie korzystam z apki.

Po drugie kilka razy mi sie zdarzylo, ze w e-mailu nie bylo kodu odbioru.

Pomijamy sprawe sms'a.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zamknęło bo należało wcześniej oznaczyć jako nierozwiązaną. Zakup ze Smartem to wróciła za darmo, zapłać te 16zł i niech Ci wyśle.

oznacz moderatorów