anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zamówienia

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem konsole Xbox Series S na allegro lokalnie i prawdopodobnie zostałem oszukany przez tego sprzedawcę iwona_818. Konsole kupiłem 5 lutego i do dzisiaj nie doszła. Sprzedawca przez pierwsze dni normalnie pisał ale później przestał odpisywać, wpłaciłem na konto które podał 900zl 😞 .Z ciekawostek ma konto na allegro mniej niż miesiąc i odziwo ma dwa komentarze pozytywne 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

SmartSelect_20220215-224017_Chrome.jpgSmartSelect_20220215-224446_Chrome.jpgSmartSelect_20220211-120151_Allegro Lokalnie.jpg

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Quentin1111 Kupiłeś przez Kup teraz lub po wygraniu licytacji, czy poza Allegro?

Jeśli przez Kup teraz lub po wygraniu licytacji, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE zgłoś problem i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. 

Gdyby to nie pomogło, po 14 dniach od zakupu złóż wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Zapłata na konto nie jest przeszkodą. Gdybyś nie mógł otworzyć Dyskusji i złożyć wniosku, a tak może być przy zapłacie na konto, o pomoc poproś Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=30f4afcc-bf70-46f5-adc2-b8a51b2b8bb3 , a wniosek o zwrot pieniędzy złóż tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a...

oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Dałem kup teraz a zapłaciłem po za allegro, dostałem ten numer konta ze zdjęcia i wpłaciłem 😞

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie wpłaty są dozwolone, możesz nie móc otworzyć dyskusji ale wówczas napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Tak się podaje numer oferty?

Oferta: f705d40b-dd61-449a-870c-058600d47d63

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL nr ofert masz na końcu opisu przedmiotu np:

TCO216-C

oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#
ok napisałem
oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Napisałem do allegro, co jeszcze można zrobić? 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Następnym razem płać tylko przez PayU

oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

On napisał że nie udostępnienia PayU do 4 marca i dał numer konta bankowego do przelewu 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Quentin1111 


Dane do przelewu wyglądają łudząco podobnie do takich - jakbyś komuś ... np. spłacił kredyt.


@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj na odpowiedź.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Quentin1111, rozumiem, że sytuacja jest dla Ciebie stresująca. Widzę, że napisałeś do nas w tej sprawie mejlowo. Proszę Cię  jeszcze o chwilę cierpliwości - wkrótce otrzymasz od nas odpowiedź.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

ok 🙂 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Quentin1111 
Nie wzbudziło Twoich podejrzeń, że sprzedawca napisał, że zapłata ma być:
"przelewem bezpośrednio na nasz rachunek bankowy",
a dane do przelewu podał na podmiot trzeci (Pay Pro Sp. z o.o. - znanego operatora płatności) ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Quentin1111 

@A3dam  kiedys mozna było mieć (przed 2015r)  na allegro dodane konto bankowe na swoje dane allegro które nie było twoje tylko np. kogoś z rodziny. Później to zmienili (w sumie niestety)

I tak było ustawione na koncie allegro mojego brata, że był dodany mój rachunek bankowy do wpłat PAYU na koncie brata. Ale od pewnego czasu nie da się tak, więc jak nie miałem swojego konta a chciałem coś wystawić z konta brata (a rachunek bankowy zamknąłem wcześniej i nie można było dodać w ten sposób następnego) to w opisie aukcji pisałem, że płatność za towar tylko na podany po zakupie numer konta.

Oczywiście część ludzi nie czytała opisu i wpłacała bezpośrednio co wiązało się z komplikacjami. (zwrot i dopiero wpłata na konto co wydłużało wszystko) 

 

Ale do czego zmierzam... przypomniało mi się, że z 2msc temu komuś bardzo znajomemu płaciłem za jakieś tam raty czy nieopłaconą chwilówkę ze swojego konta i i ten zrzut przypomina mi tytuł przelewu który został wykonany w tamtej operacji bankowej.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Absolutnie nie zapłacił bym komuś za towar jakbym otrzymał takie dane do przelewu....

oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Dałem się nabrać, nie zachowałem czujności 😞

oznacz moderatorów

IzaMirek1806
#8 Zapaleniec#

Ja w ogóle nie płacę za kupiony towar, poza Allegro. Ignoruję oferty w których napisano: "nie przyjmuję płatności przez Allegro". Taki wpis już powinien być ostrzeżeniem.

oznacz moderatorów