anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brakuje opcji nie wyszukuj lokalnie...

MAMY ROZWIĄZANIE!
piimaa
#13 Ambasador#

Mądrą głowę miał ten, który wpadł na pomysł wprowadzenia AllegroLokalnie. Powinien ruszyć po rozum do głowy raz jeszcze i ulżyć użytkownikom wprowadzając opcję jak w temacie, pomiń lokalnie, nie wyszukuj lokalnie itp.

Dlaczego?

A no dlatego że na lokalnym prawie że zawsze opisy wskazują na manipulację, na kit, na próbę sprzedania czegos, co na bank nie działa. Za jakiś czas z pewnością kupujący zaczną omijać oferty prywaciarzy szerokim łukiem, to nie ma sensu, niestety. 

Telefon chyba działa, nie sprawdzałem...

Procesor spalony ale do końca nie wiadomo...

Zero zwrotów, widać na foto że działa...

Dział AllegroLokalnie winien zmienić nazwę i nazywać się AllegroWał.

Przepraszam za słownictwo.

Opcja pomijania lokalnych aukcji jednak powinna już być, zaoszczędziłoby to czasu.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
terazauto
#13 Ambasador#

@piimaa - całe to "Allegro Lokalnie" powinno - i mam Nadzieję że będzie - zostać zlikwidowane. To jest pole do takich wałów.....  coś tam nawet chciałem kupić, ale Sprzedający pewnie nie wie że do Niego pisałem poprzez "wyślij wiadomość"... Żenada. kawał taki znam:

Co to jest ? - robi hałas jak buldożer, kosztuje milon dolarów i tnie drewno na trzy kawałki ?

- Rosyjska maszyna do cięcia drewna na cztery kawałki 🙂

Tak właśnie działa Allegro Lokalnie. Tyle.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Przedmioty z Allegro Lokalnie są oznaczone na liście wyników wyszukiwania ("KUP TERAZ z Allegro Lokalnie"). Możesz je pomijać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@nat_not Emm.. to nie można wprowadzić takiego filtru? Ja na przykład chciałbym, żeby w ogóle nie były uwzględniane wyniki z allegro lokalnie, bo są po prostu nieistotne (wszystkie i tak ignoruję, ale wolałbym gdyby w ogóle mi się nie wyświetlały).

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja ze swojej strony, zarówno jako kupujący, jak i sprzedający, omijam szerokim łukiem Allegro Lokalnie. Nie mam zamiaru wogóle z takiego tworu korzystać.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

 Z mojej strony też popieram kompletnie odizolować AL tak by każdy mógł spokojnie szukać tam gdzie chce a nie łazić po bagnie i omijać "super okazje" które mogą cię pociągnąć na dno.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@piimaa Zaznacz pole "oferta ma faktura VAT", a guano-ogłoszenia januszy z AL magicznie znikną z wyszukiwarki.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 No weź, nie bądź taki wulgarny, forumowy nauczycielu "savoir-vivre'u"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere Masz na myśli to: https://sjp.pwn.pl/sjp/guano;2559718.html , czy to: https://sjp.pwn.pl/szukaj/janusz.html ?

Które z tych słów wg Ciebie jest wulgarne?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:79179573 ja myślę że @Knowhere jak i wiele innych użytkowników uważa że- wulgarne jest to. @Client:79179573

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@pulkownik66 napisał: "wiele innych użytkowników"

*wielu

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, nie wypada obrażać Januszy, co oni złego ci zrobili, od razu guano, nie można grzeczniej, to publiczne forum.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte Powiedz to swojemu koledze, który myśli, że oszukał system pisząc "dópa".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, koleżanko moja miła, mój kolega napisał "dópa", ale w innym kontekście i nikogo tym nie obraził w przeciwieństwie do ciebie. 🙂

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte Tak, kontekst jest ważny. A Ty mylisz Januszy z januszami. Wiem, trochę to trudne. Tu masz coś na ten temat: https://sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku/haslo/Janusz-janusz;5899758.html

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, ja rozumiem, że jesteś potężną byznesłumen, ale to nie znaczy, że wolno ci poniżać innych sprzedających, niezależnie od tego gdzie i co sprzedają. Nie ma najmniejszego powodu żebyś ich osądzała.

. @piimaa, ma w nosie twoje porady, ona tylko wrzuca swoje przemyślenia.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573

"Tak, kontekst jest ważny. A Ty mylisz Januszy z januszami. Wiem, trochę to trudne. Tu masz coś na ten temat: https://sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku/haslo/Janusz-janusz;5899758.html"

Spójrzmy zatem.

"jednakże każdy tym Januszem może być; ukazuje małomiasteczkowość, ignorancję oraz święte przekonanie, że „ja wiem lepiej”." - nie wiem kto to pisał, ale opisał cię idealnie😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

W allegro powinna pojawić się zakładka o nazwie OPCJE WYSZUKIWANIA a w niej:

Nie wyszukuj z miejscowości o kodzie lub nazwie... i w tym edytowalna lista

Nie wyszukuj z województw... i tu też lista do wyboru (no bo robić zakupy w stolicy lub okolicy często = sepuku)

Nie wyszukuj od użytkowników... a w tym edytowalna lista nicków ...

Nie wyszukuj lokalnie...

i wtedy gdy ustawimy to po swojemu, wyniki w wyszukiwarce byłyby naprawdę super, pominięci januszki, cwaniaczki, pominięte miasta w których nawet za darmo nie mielibyśmy ochoty nic brać dla zasady i dodatkowo Ci którzy gdzieś tam kiedyś nam zawadzili.

Chamscy sprzedawcy pilnowaliby się wtedy, bo trafić na czarną listę = by się wtedy zniknąć.

oznacz moderatorów