anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy jak przypadkowo kupiłem na allegro paczkę mogę jo nie odebrać?

Client:45099143
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie czy jak przypadkowo kupiłem na allegro paczkę mogę jo nie odebrać i nie ponoszę za to kosztów nic czy jak to jest??

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:45099143 no... nie do końca , jeśli sprzedawca poniesie koszty związane z powrotem paczki ma prawo domagać się od ciebie pokrycia tego kosztu .

oznacz moderatorów

Client:45099143
#7 Wielbiciel#

Jeżeli odbierze Pan paczkę to za zwrot nie trzeba płacić bo go nie będzie - wtedy kwota do zapłaty to 34.96 zł (cena startera i jednej przesyłki). Jednakże jeżeli paczki Pan nie odbierze to taki koszt powstanie i będzie trzeba go zapłacić na konto (2 przesylki - łącznie 35,96 zł). To możliwe jest taki koszt????

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45099143 Jeżeli masz zakup ze Smartem to zwrot jest darmowy, musisz odstąpić od umowy zakupu i nawet jak nie odbierzesz to sprzedajacy nie obciąży Cię kosztami zwrotu, prawidłowo powinieneś odebrać i odesłać ale i tak nie będzie mógł Ci potrącić, jednak jak nie masz Smarta to koszty zwrotu ponosisz ty.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@LEW433 chyba nie do końca masz racje. Nawet  jak kupujący ma Smart to jeżeli poprawnie nie wykona procedury odstąpienia i odesłania przesyłki z darmową etykietą (np. nie odbierze paczki ) to sprzedawca ponosi koszt powrotu takiej paczki i może obciążyć za to kupującego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro umożliwia takie rozwiązanie więc kupujący może tak zrobić, sądzisz że sprzedajacy odciągnie koszt zwrotu?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

post pisany jest w dziale ,, Lokalnie ,, więc można domniemać ,że nie jest to zakup konsumencki . Prywatny sprzedawca w takim przypadku może obciążyć odbiorcę wszystkimi kosztami jakie poniósł / poniesie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

Cytując klasyka - Allegro to nie zabawa 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:45099143

Oczywiście, że możliwe. Dostawy w tym kraju są z reguły płatne a i za powrót nieodebranej przesyłki sprzedający często musi zapłacić.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Przy inpoście nie płaci za odesłanie do nadawcy. Przy poczcie polskiej musi zapłacić drugi raz, więc tak to jest możliwe. Reszty dostawców nie kojarzę, bo nie korzystam z kurierów oprócz inposta.

oznacz moderatorów