anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę się domagać zwrotu pieniędzy w przypadku gdy..

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem walutę wirtualną w grze komputerowej, da się ją przekazać zdalnie w ciągu 5 minut. Sprzedający ustawił jedynie "odbiór osobisty". Myślałem, że to błąd. Przed zakupem zapytałem czy otrzymam przedmiot aukcji po zakupie w ciągu 5 minut, odpisał, że tak. Zakupiłem 3 paczki produktu po 29.99 za sztukę. Zapytałem sprzedającego gdzie podejść, odpisał mi, że możemy się umówić w jakiejś Kafejce w Warszawie, sam pochodzę z podlasia i żeby odebrać produkt o wartości 90zł musiałbym przejechać 220km w jedną stronę. Byłem zdziwiony, czuję oszukany. Prowadzę dyskusję i allegro postanowiło się nie wtrącać już dalej tylko przekierować sprawę dalej, na policję/do prokuratury. Czy allegro protect może mi pomóc? Sprzedający nie daje za wygraną, po nagłośnieniu sprawy na forach o tematyce gry w której zakupiłem walutę - odezwały się do mnie inne osoby wprowadzone w błąd przez sprzedającego, zrobione tak samo jak ja na szaro. Aktualnie nie mam ani pieniędzy, sprzedający nie chce ich zwrócić, support allegro nie chce pomóc, ani nie dostałem zamówienia, które da się przekazać zdalnie. Czy allegro protect mi pomoże? 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

az1rael
#21 Demiurg#

No zdalnie to chyba moze developer gry przekazac przeciez pisalo wolem odbior osobisty transakcja jest wazna i wiazaca

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Z tym developerem to tak nie działa. Odbiór osobisty w kwestii waluty wirtualnej to też odbiór w grze w wyznaczonym miejscu przez sprzedającego, wystarczy, że osobiście stawiam się na miejsce swoją postacią. Można to rozumieć na wiele sposobów. W każdym razie myślałem, że to błąd sprzedającego, że tylko taką możliwość odbioru wstawił. Każdy sprzedawca i ogólnie handlarz tej waluty wirtualnej nie robi takich dziwnych akcji i wszystko przebiega zdalnie, cała wymiana. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Pijeredbulla Sytuacja nieciekawa i zapewne było to celowe zagranie ze strony sprzedającego ale odbiór osobisty to odbiór osobisty - zgodnie z treścią oferty - było zapytać przed zakupem.

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Zapytałem czy otrzymam w ciągu 5 minut, otrzymałem odpowiedź, że tak. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Pijeredbulla Pokaż link do tej oferty.

 

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Pijeredbulla Niestety ale niezależnie od tego jak bardzo nieetyczne jest postępowanie sprzedającego to formalnie racja jest po jego stronie. Z treści oferty wynika jasno, że realizacja jest tylko w formie odbioru osobistego. Za wiele tu nie zrobisz w mojej opinii.

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Bardziej chodzi mi o kwestię allegro protect czy mogą mi pomóc w odzyskaniu pieniędzy, produktu już nie potrzebuję bo zakupiłem gdzie indziej i otrzymałem zdalnie w ciągu kilku minut po opłaceniu. Przedmiotu od sprzedającego jednak nie otrzymałem, sprzedający ma za zadanie zapewnić jak najszybszy i najwygodniejszy sposób doręczenia, nadal jest mowa o walucie wirtualnej, nie o przedmiocie fizycznym, który da się podać z ręki do ręki i dlatego temat jest dosyć niespotykany, dziwny, cyrkowny wręcz. W dodatku zostałem wprowadzony w błąd, zapytałem sprzedającego czy w ciągu 5 minut od zakupu otrzymam walutę, stwierdził stanowoczo "tak". Nie miał świadomości gdzie jestem żeby tego dokonać, tak samo ja nie miałem świadomości że po odbiór mam jechać 220km. Dosłownie - cyrk. Mam rozumieć, że allegro mi nie pomoże i gościowi ujdzie to na sucho? Najśmiejszniejsze jest to, że sprzedawca w każdej aukcji miał inny adres, inne województwo. Zamiast napisać mi wprost przed zakupem gdy zapytałem czy w 5 minut się wyrobimy, że odbiór "Warszawa, Ursynów" To zrobił to, po zakupie gdy zapytałem gdzie podejść w grze. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Pijeredbulla Tak, tylko to sprzedający określa warunki oferty a Ty się na nie zgadzasz i dokonujesz zakupu albo nie zgadzasz i nie kupujesz. Sprzedający ma prawo ustawić odbiór osobisty niezależnie od tego jak łatwe jest przekazanie "przedmiotu" online.

W wiadomościach prywatnych sprzedający mógłby Ci nawet obiecać gratis wycieczkę do Egiptu ale nie ma to znaczenia bo wiążąca jest tylko treść oferty 😕

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Smutne. To tak jakbym wpłacił darowiznę dla jakiegoś dzieciaka, tyle, że nieświadomie. 

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

A tutaj jest jego nowa oferta. Dalej z odbiorem osobistym robi ludzi w bambuko. I ten opis na końcu. "Jest to ostatnie co mi zostało :D. Reszta czeka na odbiór"

https://allegrolokalnie.pl/oferta/glevia2pl-5000won-urq

To naprawdę ciężka sytuacja. Ciężki przypadek. Wystarczy popatrzeć po ludziach co sprzedają to samo i wszędzie jest normalnie zdalnie przekazywane, gość się uparł, że musi być face to face, żeby mieć pewność, że ja to ja. Okantował w taki sposób już kilka osób z którymi miałem kontakt i dostałem masę screenów rozmów. Allegro nie pomogło w tych przypadkach. 

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

W kwestii tego czy to celowe zagranie - zgadza się! Jedna osoba miała taki sam problem kilka tygodni temu w sprawie tego samego sprzedawcy ale skontaktowaliśmy się dopiero po fakcie. To działa tak, że my jako kupujący płacimy, towar nie zostanie odebrany bo to śmiech jechać 200-500km zależy jak kto ma żeby odebrać produkt o wartości 30-90 czy nawet 120 złotych, szczególnie że wielu sprzedawców oferuje to samo ale zdalnie. Mianowicie sprzedający który tak wrabia ludzi zarabia nie tracąc przy tym nic. Gość nie czuje zobowiązania do najszybszego dostarczenia przedmiotu jakim byłoby przekazania tego w grze w ciągu nawet 2-5 minut. Sprzedający myśli, że sprawa zostanie tak zostawiona, że dostał kasę i po odbiór nikt się nie zgłosi. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 Czy Ty nie umiesz czytać? Przecież założył dyskusję w której allegro "postanowiło się nie wtrącać już dalej tylko przekierować sprawę dalej, na policję/do prokuratury". 


oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Otworzyłem, jutro mija 14 dni od zakupu. Zamierzam zwrócić się do allegro protect, tylko pytanie czy to mi coś da. Podstawowy support allegro mi nie pomógł, nakłaniał sprzedającego do zwrotu pieniędzy, ale ten się uparł i nic z tego nie wyszło. 

oznacz moderatorów

Client:111389445
#7 Wielbiciel#

Też ,sie dałem na to nabrać  na to to jest zwykły scam chłopie walczymy o swoje im nas wiecej tym lepiej Nie da sie przedmiotu wirtualnego przekazać na spotkaniu Tylko wirtualnie czyli w grze :0

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Chciałbym żeby tak było. Zaczynam tracić wiarę w ludzi przez takie sytuacje. Allegro na którym człowiek powinien czuć się bezpiecznie wygląda dla mnie teraz jak raj dla legalnych, mądrych złodziei skoro ja sam nie mogę nic zrobić w takim przypadku. Wystarczy zrobić fake ogłoszenie z odbiorem osobistym waluty wirtualnej i gotowe. 

oznacz moderatorów

Client:111389445
#7 Wielbiciel#

Dokładnie a tak to tylko allegro traci pisząc  "Przykro mi, że nie nie udało się dojść do porozumienia ze Sprzedającym. , zwrócimy Panu pieniądze z Allegro Protect (POK).."

oznacz moderatorów

Pijeredbulla
#8 Zapaleniec#

Myślisz, że w moim przypadku allegro zwróci kasę przez brak porozumienia ze sprzedającym? 

oznacz moderatorów