anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to jest praktykowane w obecnych czasach?

kema200436
#7 Wielbiciel#

W tej sytuacji akurat jestem jako sprzedający, a mianowicie wystawiłem przedmiot na sprzedaż na lokalnie kup teraz i po niespełna 2h ktoś go kliknął i nie dokonał zapłaty. Dostałem po godzinie wiadomość o treści „witam, pomóż w płatności ?”z jakimiś tam danymi, ale konto założyć to można w chwilę. Odpisałem i zero odzewu.  Mam wrażenie, że jest to próba jakby blokowania przedmiotu ( jest to wartość blisko 1000zl)  Wiem, że chyba nie ma opcji anulowania i muszę odczekać te 5 czy 7 dni, ale pytanie do bardziej doświadczonych sprzedających. Czy taka praktyka jest stosowana i czy nie jest to w pewien sposób zablokowanie przedmiotu bez żadnych konsekwencji ze strony kupującego? Co o tym myślicie? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Weź jeszcze pod uwagę że to może być nie jest normalny zakup tylko próba oszustwa . Ktoś niby kupuje a potem podsyła jakieś lipne linki aby ci zmydlić oczy . Bądź lepiej ostrożny.

oznacz moderatorów

kema200436
#7 Wielbiciel#

Jestem świadomy tego i jestem ostrożny, ale jest to trochę nie fair, że teraz muszę się bujać kilka dni bez możliwości ponownego wystawienia przedmiotu, bo ktoś może bez żadnych konsekwencji zablokować towar. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To próba oszustwa.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Przez jakieś 2 tygodnie na nowym koncie to normalne. Chociaż zwykle są maile bez prób zakupu. Potem sytuacja się uspokaja, przynajmniej tak było na moich kontach. Takie problemy są na każdym serwisie sprzedażowym, a już najgorzej na fejsie (tam się to nigdy nie uspokaja).

oznacz moderatorów